Test myPhone Rumba 2 i Twist 2 – niebanalne telefony z klapką

myPhone Rumba 2 to funkcjonalne połączenie elegancji z ergonomią i prostotą obsługi. Jakość budowy stoi na dobrym poziomie, chociaż urządzenie nie należy do drogich. Atrakcyjna kolorystyka w kolorze głębokiej czerni, z „metalicznym”, matowym wykończeniem sprawia, że przyjemnie korzysta się z tego telefonu. Łagodnie zaokrąglone kształty obudowy doskonale pasują do dłoni i umożliwiają jego łatwe i pewne trzymanie. Telefon jest też bardzo poręczny i świetnie mieści się w kieszeni lub torebce.

Posiada dwa niezależne ekrany: główny, kolorowy ekran 2,4” oraz drugi 1,44’’, dostarczający najważniejszych informacji w dyskretny sposób. Dowiemy się z niego o nieodebranych połączeniach, SMS-ach czy godzinie, bez konieczności otwierania klapki. Z przodu obudowy, obok obiektu aparatu umieszczono diodę doświetlającą, która może posłużyć, także jako mocna latarka. Ikonki mają czytelny krój i świecą mocnym niebieskim światłem.

Klapka kryje 2,4-calowy ekran TFT, a jej druga część klawiaturę. Wewnętrzny wyświetlacz LCD ma dobry kontrast i kolorystykę – każdy znak jest wyraźny i widoczny w ciemnym otoczeniu. W słońcu nie wygląda to już tak dobrze. Również jego wielkość, jak na dzisiejsze standardy, pozostawia lekki niedosyt: 240 x 320 pikseli, miejsca na klapce jest i można było pokusić się na większy. Nad wyświetlaczem umieszczono duży i co ważne mocny głośnik. System operacyjny telefonu powala, w dobie smartfonów, prostotą obsługi. Wszystkie podstawowe funkcje są na wyciągniecie palca, a urządzenie działa szybko.

myPhone Rumba 2 oprócz ładnego wyglądu posiada to, co telefon GSM (850/900/1800/1900 MHz) mieć powinien. I tak poza oczywistą, intuicyjną obsługą połączeń głosowych umożliwia wysyłanie wiadomości SMS, czy zrobienie zdjęć za pomocą wbudowanego aparatu. Nie bez znaczenia będzie również funkcja głośnomówiąca. Podstawowe funkcje komunikacyjne uzupełnione zostały modułem Bluetooth.

Podświetlana klawiatura urządzenia zintegrowana została z obudową, co nadaje jej bardzo elegancki wygląd. Klawisze („mówiące” w przypadku wybierania numeru) są bardzo duże, dzięki czemu nigdy nie będziemy mieli problemu z trafieniem w odpowiedni. Mają odpowiedni skok, co w połączeniu z ich wielkością sprawia, że używa się ich bardzo wygodnie. Nad klawiaturą numeryczną znajdziemy sekcję funkcyjną – nawiązywania i rozłączania połączeń. Oprócz nich dwa klawisze służące do obsługi menu, z funkcjami „Opcje” i „Wstecz”. Do nawigacji po menu służy dwukierunkowy klawisz nawigacyjny. Na samej górze producent umieścił dedykowane klawisze skrótu, do trzech ulubionych kontaktów. Klawisz kończący połączenia jest jednocześnie włącznikiem telefonu oraz pozwala na natychmiastowe opuszczenie menu. Wszystkie główne funkcje, na przykład aparat fotograficzny, radio FM, czy latarkę LED, można obsługiwać osobnymi przyciskami, dzięki którym obsługa telefonu jest bardzo intuicyjna.

Na lewym boku telefonu znajduje się dedykowany przycisk latarki, przyciski regulujące głośność i gniazdo micro USB. Na prawym zaś producent umieścił gniazdo słuchawkowe mini-jack. Na dolnej krawędzi znajdują się styki do bazy ładowarki stacjonarnej.

Na tylnej części obudowy ulokowany został przycisk SOS. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby w razie konieczności szybko wezwać pomoc. Producent umieścił tutaj też głośnik multimedialny, który jednak nie powala jakością.

Telefon posiada baterię o sporej pojemności 800 mAh zapewniającą do 12 dni działania w stanie czuwania lub do 4 godzin ciągłych rozmów. Ładowanie akumulatora w telefonie ułatwia stacja dokująca, lecz można ładować go również w sposób tradycyjny – za pomocą kabla i dwustronnego złącza USB.

0.3-megapikselowy aparat fotograficzny nie zachwyci fanów fotografii, ale spokojnie wystarczy do zrobienia fotokontaktów. Telefonem nakręcimy też filmy. Możemy na nim słuchać, a także nagrywać audycje radiowe, odbiornikiem działającym bez potrzeby podłączania słuchawek. Jest odtwarzacz audio, który z pomocą złącza kart pamięci microSD pozwala odtwarzać muzykę czy ulubione materiały video.

Znajdziemy tutaj, także dyktafon, oraz wiele praktycznych dodatków (np. organizer, kalkulator, czy alarm). Urządzenie ma mikroskopijną, jak na to co dziś oferują telefony, wewnętrzną pamięć 32kB, którą jednak można rozbudować za pomocą kartą pamięci microSD.


Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. Konkurs - jak spędzacie wakacje w Polsce - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: