Test Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Po odblokowaniu ukazuje nam się tarcza z zegarem. Dodatkowym ułatwieniem w codziennej obsłudze są aktywne pola wyświetlane na tarczy zegarka. Informują nas one na bieżąco np. o ilości kroków, ilości spalonych kalorii, aktualnym pulsie, pogodzie czy poziomie stresu. Oczywiście zakres wyświetlanych danych zależy od tego, którą tarczę włączymy.

Mamy do wyboru sporo gotowych tarcz, które są dostępne z poziomu aplikacji Huawei Health „Zdrowie” . Jednakże to nie wszystko. Jest również jedna bardziej spersonalizowana tarcza, która pozwala na wrzucenie dowolnego naszego zdjęcia. Szkoda tylko, że zakres danych na niej jest dosyć ograniczony. Sama data i godzina, to trochę mało. Przydały by się jeszcze chociaż kroki czy poziom naładowania baterii.

Jak w przypadku innych tego typu urządzeń do prawidłowego działania i współpracy z urządzeniem trzeba ściągnąć dedykowaną aplikację – Huawei Health (Zdrowie). Pozwala ona realizować nasze sportowe cele poprzez dokładną rejestrację i monitoring biegów, spacerów, śledzenie aktywności, a także czuwanie nad prowadzeniem zdrowego trybu życia. Dzięki aplikacji można również pracować nad swoimi rezultatami poprzez przyjazne współzawodnictwo z ludźmi z całego świata.

Dane z zegarka lub innego urządzenia fitness mogą być udostępniane on-line i porównywane z wynikami znajomych lub innych zawodników pod względem tygodniowej liczby kroków, kalorii lub odległości.  Po udanym parowaniu (Bluetooth), zegarek i telefon mogą wzajemnie się wyszukiwać i łączyć.   Smartwatch współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w Android 5.0 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy.

Podczas testów połączyłam Huawei Watch Fit z 2 telefonami: Huawei P30 Pro oraz P40 Pro. Z każdym z nich urządzenie współpracuje poprawnie.

Zegarek obsługuje funkcje telefonu komórkowego, które ograniczają się do podglądu kto dzwoni i możliwości odrzucenia połączenia. Niestety nie ma możliwości odrzucenia np. z wbudowanym krótkim tekstem typu „nie mogę odebrać, zadzwonię później”, a szkoda. Ponad to pozwala na odczyt notyfikacji z wskazanych przez nas aplikacji (kalendarz, mail, komunikatory itp.). Funkcja ta jest opcjonalna i można ją w każdej chwili wyłączyć, by móc skoncentrować się na własnym wysiłku i własnym organizmie. Odczyt przychodzących wiadomości nie stanowi najmniejszego problemu, dokładnie widać tekst. Aby obudzić się rano lub włączyć alert o danej porze dnia, można skonfigurować alarmy z delikatnymi wibracjami w wybranym czasie.

Rola opisywanego urządzenia na tym się nie kończy. Główną funkcją, podobnie jak w znanej i lubianej już  serii Watch GT 2, jest oczywiście szereg zaawansowanych opcji pozwalających na dbanie o zdrowie i aktywność fizyczną. Również tutaj mamy wiele trybów sportowych dla różnego rodzaju aktywności – zewnętrznych i wewnętrznych.

Huawei Watch Fit zyskał aż 96 trybów ćwiczeń z czego dla 11 dyscyplin sportowych (w tym bieganie, pływanie czy jazda na rowerze) zapewnia bardziej rozbudowane statystyki w czasie rzeczywistym. Znajdziemy tutaj również mniej standardowe treningi jak np. joga, orbitrek czy trening interwałowy. Do tego zaawansowane wykresy, które znajdziemy w aplikacji Zdrowie, sprawiają, że urządzenie może śmiało pełnić rolę osobistego trenera i wspomagać nas w uprawianiu sportu.

12 myśli na temat “Test Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: