Test Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Ale to nie wszystko Huawei Watch Fit zyskał dodatkowo 12 animacji instruktarzowych, które pomogą przy codziennym treningu np. w pracy. Mamy tutaj chociażby rozciąganie całego ciała czy modelowanie mięśni brzucha. Łącznie szybkie treningi obejmują aż 44 różnych ćwiczeń.

Co więcej watch przez cały dzień śledzi nasze postępy i przypomina nam o aktywności fizycznej. Gdy zbyt długo będziemy w pozycji siedzącej, to delikatnie przypomni nam o ruchu, to bardzo przydatna funkcja, gdy zbyt długo przesiadujemy w pracy czy w domu.

Huawei Watch Fit
Huawei Watch Fit

Smartwatch posiada wbudowany GPS, co przekłada się na w marę wierne informacje o pozycjonowaniu i wiarygodne zapisy ćwiczeń. Sensory rejestrują szereg danych, takich jak np. prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, liczbę kroków, spalane kalorie czy poziom tętna. Huawei Watch Fit wyposażony jest w technologię monitorowania snu TruSeen 4.0 oraz Huawei TruSleep, który monitoruje jakość naszego snu.

Smartwatch, podobnie jak seria Watch GT 2,  również oferuje ciągły monitoring tętna TruSeen (tutaj wersja 4.0). Funkcja zapewnia ciągłe monitorowanie pracy serca. Niestety nie jestem wstanie porównać wyników ze specjalistycznym sprzętem, więc zostaje wierzyć producentowi na słowo, że działa poprawnie. Jedyne co mogłam sprawdzić, to zachowanie się wskaźnika podczas np. podczas spaceru czy bardziej intensywnych ćwiczeń – wyniki zapewniam Was były bardzo interesujące.

Huawei TruSleep, może monitorować jakość naszego snu przez całą dobę, analizując częstość akcji serca i zmienność rytmu serca (HRV). W zamian, w połączeniu z monitorowaniem pozycji nadgarstka, oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (sen nocny, głęboki sen, sen płytki, sen REM, ciągłość snu głębokiego, czuwanie, jakość oddechu). Ponadto, wspierany przez technologię Huawei AI, dostarcza nam informację, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem (trudność w zasypianiu, nadmierna lekkości snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu).

Huawei Watch Fit
Huawei Watch Fit

Ciekawą funkcją, która pojawiła się również w serii Watch GT 2, jest badanie poziomu stresu. Za monitoring poziomu stresu odpowiada technologia HUAWEI TruRelaxTM, która w razie potrzeby pomaga się zrelaksować za pomocą ćwiczeń oddechowych. Podobnie jak w przypadku badania tętna, również tutaj ciężko jest porównać informacje na zegarku z medycznymi wskaźnikami. Nie mniej podczas ostatnich 2 tygodni dosyć mocno przyglądałam się wskaźnikom na ekranie i przyznam się, że były adekwatne do tego jak się czułam i na ile znam swój organizm. Co więcej w momencie jak wskaźnik wychodził zbyt wysoko, to od razu starałam się uspokoić myśli, co bardzo dobrze wpływało na ogólne samo poczucie. To chyba moja najbardziej ulubiona funkcja od czasu Watch GT 2 😊

Huawei Watch Fit zyskał również opcję pomiaru natlenienia krwi.  Nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo niski poziom nasycenia krwi tlenem (SpO2) może powodować problemy zdrowotne. Warto zatem co jakiś czas zerknąć również na ten wskaźnik. Tutaj musimy wywołać go ręcznie. Nie ma ciągłego pomiaru.

Ponad to w testowanym modelu znajdziemy takie standardowe funkcje jak: latarka, budzik, nie przeszkadzać, pogoda, stoper, minutnik, alarm, znajdź telefon czy kalendarzyk menstruacyjny. Ale chyba najciekawszą opcją z tego jest sterowanie migawką aparatu w smartfonie. Ile razy potrzebowałam przycisku do zdalnego uruchomienia aparatu. Teraz ma się go już na ręce 😊. Chociaż przydał by się jeszcze podgląd z kamery 😊

Kolejny raz mamy do czynienia z urządzeniem, który pozwala na spokojną pracę na jednym ładowaniu nawet do 10 dni. A gdy przez przypadek zapomnimy o tym, że zbliżamy się już do 0, to nie ma się co martwić, bo jak napisał producent, dzięki technologii QuickCharge wystarczy 5-minutowe ładowanie, aby zasilić baterię na cały dzień spokojnego użytkowania.

Huawei Watch Fit
Huawei Watch Fit

Wiadomo, że gdy będziemy bardziej szaleć i korzystać często z treningów, używać GPS-a , stałego pomiaru stresu, tętna, snu oraz z wiecznie włączonymi notyfikacjami, to czas pracy na baterii może się znacząco skrócić. Nawet do kilkunastu godzin. Ale to już przy naprawdę hardkorowym użytkowniku. Ja podczas 2 tygodni użytkowania musiałam naładować zegarek 2 razy. To całkiem przyzwoity wynik jak na taki sprzęt 😊. Dodam jeszcze, że samo ładowanie odbywa się za pomocą dostarczonego kabelka z końcówką dopasowaną do naszego urządzenia.

12 myśli na temat “Test Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: