Test Huawei Sound – fajnie wygląda i gra

Budowa i użytkowanie Huawei Sound

Huawei Sound, podobnie jak Huawei Sound X, to głośnik w kształcie walca. Jego rozmiar, to 147 mm (średnica) x 187,7 mm (wysokość), a waga to ok. 2,2 kg. Zatem jest nieco mniejszy od poprzednika i lżejszy, ale nadal nie jest lekkim i mobilnym urządzeniem. Zatem również można go zaliczyć bardziej do stacjonarnych głośników. Za tym, że jest to stacjonarne urządzenie przemawia również brak akumulatora i brak uchwytu do przenoszenia. Bez dostępu do gniazdka się nie obejdziemy.

Huawei Sound
Huawei Sound

To co najbardziej rzuca się w oczy, podobnie jak Huawei Sound X, to jego bardzo gładka i świecąca obudowa z tworzywa sztucznego na ok. 3/4 powierzchni. I to chyba jedyna rzecz, która również tutaj została nie do końca przemyślana. Taka powierzania bardzo szybko się palcuje i mnie osobiście doprowadzała do białej gorączki. Producent zapewne jest świadomy tej wady, gdyż w opakowaniu znajdziemy również stylową ściereczkę, którą możemy wyczyścić urządzenie. Ja korzystałam z niej bardzo często, gdyż nawet najmniejsze dotknięcie powodowało, że na gładkiej powierzchni zostały ślady.

Na dolnej części znajdziemy płócienną siateczkę (maskownicę), pod którą ukryto 4 głośniki klasy premium (subwoofer + 3 głośniki wysokotonowe). Dla porównania Huawei Sound X posiada 6 głośników. Na obudowie znajdziemy również gniazdo AUX-in 3,5 mm, które pozwoli na podłączenie głośnika przez kabel.

Pod spodem natomiast umieszczono gniazdo do podłączenia zasilania i wyżłobienie, przez który przepuścimy kabel.

Huawei Sound
Huawei Sound

Na podstawie producent dodał dodatkowo gumę, która sprawia, że głośnik stabilnie trzyma się miejsca, w którym go postawimy. Również jego własne basy nie spowodowały przesunięcia ani o milimetr.

W górnej części, podobnie jak w Huawei Sound X, znajduje się dotykowy panel sterowania, który również umieszczono na gładkiej powierzchni i również łatwo się palcuje. Na panelu znajdziemy tylko 4 ikony: wyciszanie, głośność – /+ oraz przycisk funkcyjny. Ponad to, gdy zwiększamy/ zmniejszamy głośność, wyciszymy całkowicie głos czy parujemy urządzenie, to w zależności od wybranej funkcji odpowiednio podświetli nam się okrąg wokół panelu. Sterowanie jest tutaj naprawdę banalne. Huawei Sound wyposażony jest również w specjalne czujniki, dzięki którym za pomocą prostych gestów można wstrzymywać i wznawiać odtwarzanie muzyki – wystarczy przykryć górną część głośnika otwartą dłonią. Natomiast zbliżenie ręki do głośnika na około 5 cm wybudza go.

 

Pomijając tą błyszczącą powietrznię, to Huawei Sound (podobnie jak Huawei Sound X) prezentuje się świetnie i bardzo elegancko. Na pewno przyciąga wzrok każdego gościa, który zwita w nasze progi. Tutaj wszystko idealnie do siebie pasuje (solidna konstrukcja). Chociaż myślę, że dużo lepiej tutaj sprawdziła by się elegancka matowa powierzchnia, coś na styl srebrnej matowej obudowy w Huawei P40 Pro.

%d bloggers like this: