Nowości w Google Workspace – budujemy przyszłość pracy

Nowości w Google Workspace – budujemy przyszłość pracy

Od kiedy uruchomiono Google Workspace w październiku ubiegłego roku, producent słyszał od wielu klientów – od globalnych przedsiębiorstw po małe firmy – o nowych sposobach w jaki kontaktują się ze sobą, tworzą i współpracują, niezależnie od miejsca czy stref czasowych. To dla nas motywacja do tworzenia elastycznych, pomocnych i inspirujących rozwiązań przyszłości.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać miliony klientów i miliardy użytkowników, którzy wykorzystują Google Workspace do wcielania swoich pomysłów w życie. 

Dziś z radością ogłaszamy aktualizacje w Google Workspace, które jeszcze bardziej usprawnią wykonywanie pracy i pogłębią jej znaczenie w tym dynamicznie zmieniającym się świecie. Aktualizacje te dotyczą rozwiązania dla pracowników wykonujących zadania w bezpośrednim kontakcie z innymi (frontline workers), zestawu narzędzi pomagających w koncentracji i zarządzaniu czasem oraz zaawansowanych rozwiązań usprawniających współpracę w organizacji.- Google

Wyciąganie wniosków z naszej własnej transformacji

Google, tak jak w wielu organizacjach które wspiera, ostatni rok był pełen zmian, eksperymentów i transformacji, w miarę jak próbowano wypracować nowe modele pracy w post-pandemicznej przyszłości. Według badania Gartnera, 90% HR-owców planuje pozwolić pracownikom na pracę zdalną przynajmniej częściowo, nawet gdy szczepionka na Covid-19 będzie rozpowszechniona. Ten model hybrydowy łączący pracę z domu z pracą zdalną stanie się normą dla wielu biznesów.

Reklamy

Jako firma skupia się na tym, jak ten nowy model pracy hybrydowej może wspierać współpracę i innowacje oraz zwiększać inkluzywność i dobre samopoczucie pracowników Google. Szczególnie koncentruje się na czymś, co nazywamy równością współpracy (collaboration equity), czyli na możliwości równego uczestniczenia i wnoszenia takiego samego wkładu do ogółu pracy, niezależnie od lokalizacji, stanowiska, poziomu doświadczenia, języka czy preferowanego urządzenia. Sprawdza różne metody, które pozwoliłyby zniwelować różnice między pracą w biurze a pracą zdalną, zwiększając inkluzywność naszej technologii i fizycznej przestrzeni w biurach. Poszukuje rozwiązań, by zwiększyć możliwość partycypacji w każdym możliwym miejscu – od osobistych biurek przez pokoje konferencyjne po miejsca wspólnej pracy.

Test Poly Studio – zestaw wideokonferencyjny

Google Workspace jest punktem wyjścia dla transformacji w Google. W końcu narzędzie to powstało w chmurze, aby umożliwić elastyczną i równą współpracę w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Na przykład wykorzystując nasze zestawy Google Meet Series One, które umożliwiają bezpieczne, bezdotykowe spotkania i wykorzystują Google AI do tworzenia immersyjnych i inkluzywnych doświadczeń dla wszystkich. Pomagamy też ludziom skupić uwagę i efektywnie wykorzystać czas dzięki inteligentnym, proaktywnym sugestiom, które w przemyślany sposób łączą rozproszone treści, uczestników i konwersacje. To także funkcje promujące inkluzywność, takie jak napisy na żywo w wielu językach, dzięki którym każdy może efektywnie uczestniczyć w spotkaniu wideo.

To wszystko element misji Google Workspace,  polegającej na stworzeniu hybrydowego środowiska, które usprawnia współpracę, umacnia więzi między ludźmi i dba o ich samopoczucie – niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak pracują.

Producenta inspirują historie prezentujące to, jak Google Workspace jest w centrum zmian zachodzących w biznesach naszych klientów, pomagając im w budowaniu więzi międzyludzkich w tych zmiennych czasach, w firmach takich jak Sony Pictures Imageworks czy Airbus.

Gdy patrzymy na kolejny rozdział przyszłości pracy, Google Workspace będzie nadal pomagał nam być w kontakcie, gdziekolwiek jesteśmy. Google Meet pomoże nam budować zaufanie i relacje nie tylko w firmie, ale także poza nią. Czat to nasz sposób na dzielenie się pomysłami i informacjami zwrotnymi podczas spotkań produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Google Workspace to nasz sposób na wspólną pracę i wspólne tworzenie – mówi Mike Ford, wiceprezes ds. rozwoju oprogramowania i inżynierii systemów, Sony Pictures Imageworks

 W Airbus spędziliśmy ostatni rok zastanawiając się, co właściwie oznacza powrót do pracy i szukamy rozwiązań, które zwiększą naszą elastyczność, a wśród nich Google Workspace odgrywa kluczową rolę. W 2020 roku odbyliśmy 5,6 milionów spotkań na Google Meet i mamy ponad 70 tysięcy współdzielonych Dysków Google, które pracownicy wykorzystują do współpracy. Google Workspace zmienił sposób, w jaki pracujemy w Airbus i będziemy kontynuowali wykorzystywanie tego rozwiązania, gdyż urzeczywistnia ono hybrydowy model pracy – mówi Andrew Plunkett, wiceprezes Airbus.

Nowe sposoby, które pomagają firmom działać w zmieniających się czasach

Dziś przedstawiamy nowe narzędzia i funkcje, które pomogą ludziom efektywniej wykorzystać czas, współpracować na równych zasadach i bardziej efektywnie. Google zapowiada również wprowadzenie nowych narzędzi bezpieczeństwa: funkcję Assured Controls i rozszerzony zasięg Data Regions. Assured Controls pozwala klientom podejmować decyzje dotyczące sposobu kontrolowania dostępu dla dostawcy, natomiast rozszerzony zasięg Data Regions pomoże klientom wybrać, w jakim rejonie geograficznym będą zlokalizowane ich dane w spoczynku.

Test Creative Live! Cam Sync 1080p – do komunikacji firmowej i zdalnej nauki

Równa współpraca dla pracowników na pierwszej linii frontu

Od pielęgniarek, przez sprzedawców w sklepach spożywczych, po pracowników magazynów, pracownicy na pierwszej linii frontu odgrywali kluczową i często bohaterską rolę podczas pandemii. Pomimo wielkiego znaczenia ich pracy, osoby te rzadko mają dostęp do tych samych narzędzi do współpracy i komunikacji, dzięki którym mogą otrzymywać informacje na bieżąco i pozostawać w stałym kontakcie. W rezultacie pracownicy ci często korzystają w tym celu z własnych urządzeń i aplikacji.

W najbliższych tygodniach, z myślą o tych wyzwaniach, Google uruchomi  Google Workspace Frontline. Otworzy to nowe, bezpieczne i pewne kanały komunikacji i współpracy między pracownikami pierwszej linii frontu a zespołami korporacyjnymi. Workspace Frontline to specjalnie dostosowane rozwiązanie, które obejmuje aplikacje do komunikacji i współpracy, takie jak Gmail, Czat, Dokumenty, Dysk i inne, a także wsparcie biznesowe i funkcje bezpieczeństwa, takie jak zaawansowane zarządzanie punktami końcowymi, które pomagają zachować bezpieczeństwo danych firmy.

Ułatwi również zespołom biznesowym tworzenie własnych aplikacji AppSheet bezpośrednio z Arkuszy Google i Dysku, dzięki czemu pracownicy na pierwszej linii frontu mogą cyfryzować i usprawniać swoją pracę, niezależnie od tego, czy chodzi o zbieranie danych w terenie, raportowanie zagrożeń bezpieczeństwa czy zarządzanie zgłoszeniami od klientów. Zmniejszając dystans między pracownikami pierwszej linii a zespołem korporacyjnym, dajemy pracownikom bezpieczny dostęp do informacji których potrzebują, na dowolnym urządzeniu, aby mogli pracować jak najlepiej.


Zarządzanie czasem i uwagą

Aby pomóc zaoszczędzić cenny czas, Google informuje, że korzystanie z Google Workspace przy pomocy Asystenta Google jest już możliwe. Użytkownik może zapytać Google, co znajduje się w jego służbowym kalendarzu, szybko dołączyć do spotkań lub wysłać wiadomość. Asystent Google jest obecnie dostępny dla Google Workspace na wspieranych urządzeniach mobilnych i jest w wersji beta dla inteligentnych głośników i inteligentnych ekranów, takich jak Nest Hub Max. Klienci Google Workspace mogą dowiedzieć się tutaj, jak włączyć tę funkcję dla swoich użytkowników.

 

Jeśli chodzi o zarządzanie czasem, kluczowym trendem, który obserwujemy dziś u pracowników, jest godzenie obowiązków zawodowych z życiem osobistym, a wielu z nich pracuje w „sprintach”,  dzieląc dzień na dwu- lub czterogodzinne bloki czasowe zamiast standardowych ośmiu godzin. Coraz więcej firm przyjmuje elastyczny, hybrydowy model, dlatego spodziewamy się, że ten trend będzie trwał, a my wszyscy będziemy potrzebować narzędzi, które pomogą nam osiągnąć lepszy balans między pracą a życiem osobistym i jak najlepiej wykorzystywać nasz czas.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

W nadchodzących tygodniach Google zaprezentuje w Google Workspace zintegrowany zestaw funkcji, które pomogą ludziom łatwo udostępniać swoje godziny pracy i lokalizację, a jednocześnie znaleźć więcej czasu, by skupić się na tym, co najważniejsze. Funkcje takie jak podział czasu pracy na segmenty w ciągu dnia, cykliczne informacje w kalendarzu o nieobecności oraz wskaźniki lokalizacji pozwolą pracownikom udostępniać między sobą informacje o swojej dostępności. W międzyczasie nowa funkcja – Focus Time – pozwoli zminimalizować rozproszenie uwagi, ograniczając wyskakiwanie powiadomień w określonym zakresie czasu. Wszystkie te wskaźniki dostępności i lokalizacji będą bezproblemowo wyświetlane we wszystkich elementach Google Workspace, w miarę jak zespoły korzystają np. z Kalendarza, Meet, Czatu i Gmaila. Będziemy również udostępniać użytkownikom Google Workspace funkcję Time Insights (widoczną tylko dla pracownika, nie dla managera), dzięki której pracownicy będą mogli sprawdzić, jak gospodarują swoim czasem w kontekście własnych priorytetów.

 

 

Renderowanie produktu może ulec zmianie

Współpraca na równych zasadach dla wszystkich 

Odkąd 15 lat temu Google wprowadził możliwość edycji dokumentów w czasie rzeczywistym, współpraca jest podstawą działania Google Workspace. W nadchodzących miesiącach sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej dostępna. Po pierwsze, tworzy funkcję drugiego ekranu w Google Meet dla osób korzystających z różnych urządzeń do prowadzenia spotkań, takich jak sprzęt Google Meet do sal konferencyjnych i Nest Hub Max dla domu. Z możliwościami, jakie daje drugi ekran, pracownicy mogą łatwiej prezentować i w pełni uczestniczyć w spotkaniu na Google Meet, włączając w to czat, ankiety i pytania, na dowolnym urządzeniu, bez względu na to, gdzie są.

Google Workspace

Ułatwi też dołączanie na spotkania z urządzeń mobilnych. Wprowadzi mobilny widok kafelkowy, aby można było widzieć więcej uczestników naraz, podczas gdy obsługa podzielonego ekranu i obrazu w obrazie w aplikacji mobilnej Meet pomaga bezproblemowo czatować lub przeglądać Gmaila bez utraty wizji podczas spotkania. Mobilne wsparcie dla zmiany tła, Q&A oraz ankiety również pomagają pozostać produktywnym i w kontakcie, nawet podczas przemieszczania się.

Transmisje na żywo również staną się bardziej inkluzywne dzięki dodaniu funkcji Q&A, ankiet i napisów na żywo (w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i francuskim). A ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że w organizacjach pracownicy potrzebują być w kontakcie z różnymi zespołami, umożliwiamy również transmisję na żywo w wielu domenach Google Workspace w tej samej organizacji.

Wreszcie, aby dać zespołom jeszcze więcej możliwości bycia w kontakcie i współpracowania, Google dodaje Czat, Jamboard i Kalendarz do Google Workspace Essentials.

Wspólne budowanie przyszłości pracy

Jeżeli jest jakieś motto, które przyświecało nam w ostatnim roku w kontekście pracy, to “elastyczność w obliczu zmian”. Właśnie dzięki niemu nasi klienci i pracownicy mogli nadal robić swoje i działać, bez względu na dzielący ich dystans, w tym szybko zmieniającym się świecie. Podczas gdy praca będzie ewoluować dla nas wszystkich, Google Workspace zobowiązuje się do dostarczania rozwiązań, które będą elastyczne, pomocne i będą wspierały innowacje. Zależy nam również na tym, aby wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, umożliwiać równą współpracę. Jest to nasza misja od ponad dekady i cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi klientami i użytkownikami, aby nadal wprowadzać ją w życie. – Google

źródło: Google

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: