Test Sonos Roam – sprawdzi się zarówno w domu, jak i w plenerze

Zajrzyjmy jeszcze do środka. Pod obudową znajdziemy 2 głośniki wysokotonowy i średniotonowy, które (każdy zosobna) napędzane są indywidualnym wzmacniaczem klasy H. Znajdziemy w nim również mikrofony dalekosiężne, które służą do wywołania asystenta głosowego (za granicą) oraz wykorzystywane są do wyrównania balans i precyzyjnego dostrajania produktu – czyli opcja Trueplay.

Jak wszystkie produkty Sonos, głośnik ten również był dostrajany we współpracy z najlepszymi inżynierami dźwięku w branży filmowej i muzycznej:

Jak na mały, przenośny głośnik, Roam zapewnia klarowny i donośny dźwięk. Nie brzmi jak przesterowany czy sztucznie podkręcony, co świadczy o jego dobrym zaprojektowaniu. Jest wyjątkowy w swojej klasie, ponieważ został precyzyjnie dostrojony i nie działa jak megafon – mówi Emili Lazar, inżynier masteringu, zdobywca nagrody Grammy i członek zespołu inżynierów dźwiękowych Sonos.

A jak jest w rzeczywistości? Tak jak wspomniałam już wcześniej jakość dźwięku płynąca z tego maleństwa jest zaskakująco dobra. Muzyka jest czysta, o ciepłym brzmieniu, wyraźna, pełna szczegółów i wystarczająco głośna. Nawet przy pełnej głośności nic w nim nie trzeszczy. Oczywiście nie spodziewajmy się jakiś mega basów, ale mimo wszystko i tak jest całkiem nieźle. Szczególnie, gdy w aplikacji w korektorze włączymy podbicie basu. Idealnie się zatem spisze przy słuchaniu muzyki rozrywkowej, ale też nie powinniśmy narzekać na jakość przy tej bardziej wymagającej. Przyda się również do słuchania audiobooków czy podcastów.

Reklamy

Mam też w domu nieco większy głośnik innego producenta i czasami zastanawiałam się, który z nich aktualnie gra 😊. Czyli i tutaj przeszedł pomyślnie test.

Recenzja Sonos Move – mały głośnik o wielkich możliwościach

Warto tutaj jeszcze nadmienić, że w momencie, gdy urządzenie jest połączone przez Wi-Fi i wyjedziemy z nim na zewnątrz, to momentalnie przełączy się na BT i działa ze sparowanym urządzeniem, np. telefonem komórkowym. Dodatkowo dzięki nowej funkcji Sonos Swap za pomocą jednego przycisku play/pause możemy „przerzucić” muzykę z urządzenia na najbliższy głośnik domowy systemu. Nie miałam jednak szansy sprawdzić tej funkcji z powodu braku innych urządzeń tej marki, ale może jeszcze kiedyś będzie okazja 😊

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]