Test OPPO A54 5G – 5G w średniej półce cenowej

I na koniec standardowo aparat. W testowanym modelu znajdziemy:

 • Aparat tył:
  • 48 Mpx – f/1.8 – tylny główny
  • 8 Mpx – f/2.2 – tylny ultraszerokątny
  • 2 Mpx – f/2.4 – tylny makro
  • 2 Mpx – f/2.4 – tylny monochromatyczny
  • 16 Mpx -f/2.0 – przedni
 • Aparat przód: 16MP

Ostatnie tańsze modele, które testowałam, z obsługą sieci 5G posiadały bardzo skromne aparaty. W sumie nie wiem dlaczego. To, że ktoś chce korzystać z szybkiego łącza nie oznacza, że musi od razu mieć gorszy aparat. Przecież też może chcieć robić fajne zdjęcia i szybko dzielić się nimi ze znajomymi. Na szczęcie w tym modelu konfiguracja aparatu nie jest aż tak mocno okrojona.

Owszem nie znajdziemy w nim modułu tele (jest tylko zoom cyfrowy x6 – ale w miarę użyteczny, to ten max x2), czy macro ma tylko 2 Mpx, ale za to mamy główny aparat 48 Mpx oraz szeroki kąt 8 Mpx. Może nie otrzymamy kadrów jak z flagowców, ale też mówimy o telefonie za niewiele ponad 1000 zł. Nie mniej nawet on pozwoli nam na wykonanie całkiem ładnych, o przyjemnych dla oka kolorach (czasami lekko podbite względem tego co widzimy w rzeczywistości. W szczególności, gdy włączymy opcję AI) i szczegółowych ujęć przy ładnej pogodzie.

Przy szarówce jest już zauważalny spadek jakości, ale możemy wtedy skorzystać z trybu nocnego, który nieco poprawi jakość zdjęcia. Czasami też aparat potrafi nieco prześwietlić ujęcia, ale w tym segmencie cenowym jest to jeszcze dopuszczalne. Mała korekta podczas robienia ujęcia – wybranie miejsca poboru światła na ekranie – i od razu ujęcie jest lepsze.

Do dyspozycji mamy również wspomniany tryb nocny, który przy oświetlonym mieście pozwoli na uzyskanie bardzo ładnych ujęć. Trzeba tylko pamiętać o stabilnym utrzymaniu ręki, gdyż niewielki ruch może spowodować, że pojawią się nieostrości. Przy nieco ciemniejszych miejscach widać już szumy i nieostrości. I na koniec jeszcze szeroki kąt. Tutaj widać już lekki spadek jakości (zdjęcia nie są tak ostre i wyraźne) oraz zmianę koloru względem obiektywu głównego.

A teraz zapraszam na prezentację zdjęć:

Filmy możemy nagrać w 1080P @30fps oraz 720P@30fps. Filmy posiadają elektroniczną stabilizację obrazu (EIS) i nie wyróżniają się niczym szczególnym w swojej klasie cenowej, zatem od razu  przejdźmy teraz do przykładowych klatek:

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: