Recenzja Mercusys MR30G – statek kosmiczny z gigabitową prędkością

Przeznaczony dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do Internetu sprzedawane są wraz z kreatorem konfiguracji.  Ułatwia ono budowę, aktualizację i ochronę domowych sieci. Aby skonfigurować testowany router, wystarczy postępować krok po kroku zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej. Przyjrzyjmy się bliżej temu MR30G, uruchamiając interfejs użytkownika w przeglądarce WWW. http://mwlogin.net

Mercusys MR30G umożliwiaj dostęp do Internetu z wykorzystaniem połączenia bezprzewodowego, lub z wykorzystaniem jednego z dwóch portów LAN o przepustowości 1000 Mb/s.

Test Mercusys MR70X – jakość WiFi 6 w rozsądnej cenie

Dzięki funkcjom IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz tagu VLAN pozwalającym przypisać usługę przesyłu strumieniowego do wybranych portów LAN, urządzenie sprawdzi się też przy obsłudze IPTV. Zaletą urządzenia jest m.in. jego uniwersalność – MR30G może pracować także jako Access Point.

Panel administracyjny

Ten ekran wyświetlany jest po uzyskaniu dostępu do urządzenia. Po zalogowaniu się do administratora będziemy mogli skorzystać z zaawansowanych ustawień konfiguracyjnych. Dla większości użytkowników ustawienia dostępne na tym ekranie będą wystarczające do skonfigurowania urządzenia i zapewnienia jego prawidłowej pracy. Bezpośrednio po zalogowaniu wyświetlany jest ekran „Konfiguracja podstawowa”. W górnej części ekranu znajduje się pasek umożliwiający wybór jednej z kart. Można z nich skorzystać, aby nawigować w ramach narzędzia.

Między innymi mamy tam takie zakładki jak:

  • Network Map
  • Internet
  • Wireless
  • Advanced

Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego routera ujrzymy Menu. Wszystko ładnie pogrupowane i co najważniejsze, tam wszystko jest pod ręką. Większość ustawień w routerze jest standardowa i nawet laik nieznający obcego języka, będzie w stanie dokonać nawet bardziej zaawansowanej konfiguracji.

Mercusys MR30G posiada duże, jak na swoją cenę możliwości konfiguracji. Może też pracować

w dwóch trybach: jako router lub jako punkt dostępowy. Ponadto umożliwia stworzenie aż dwóch sieci dla gości, po jednej na każde pasmo transmisji. Dzięki temu możemy udostępnić nasze Wi-Fi odwiedzającym nas znajomym, jednocześnie chroniąc przed nieautoryzowanym dostępem wrażliwe dane w naszej sieci lokalnej.

Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie. Z kolei funkcja Agile Config sprawia, że Mercusys MR30G to propozycja dla operatorów Internetu. Urządzenie posiada możliwość zmiany domyślnej konfiguracji, dzięki czemu po zresetowaniu router zachowuje najważniejsze – z punktu widzenia operatora –  ustawienia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: