Test Creative T60 – kompaktowe głośniki biurkowe

Podłączenie i skonfigurowanie jest proste i nikt nie powinien mieć z tym problemów – to urządzenie Plug-and-Play i nie wymaga instalacji sterowników. Wystarczy podłączyć zasilacz sieciowy do prawego satelity, następnie włożyć przewód zasilający do wejścia prawego satelity, wpiąć go do gniazdka i gotowe. Po włączeniu głośników mała dioda LED prawego satelity zmienia kolor z czerwonego na niebieski.

Głośniki posiadają wbudowane wejście na mikrofon typu minijack. Mikrofon wspomagany jest przez inteligentny zestaw oprogramowania SmartComms, w którym znajdziemy takie technologie jak VoiceDetect, NoiseClean-in i NoiseClean-out.  Zestaw ma za zadanie redukcję niechcianych, irytujących zakłóceń, odgłosów z otocznia , takich jak odkurzacz i wentylatory.

VoiceDetect oferuje możliwość automatycznego wyciszenia mikrofonu. Zewnętrzny mikrofon lub zestaw słuchawkowy podłączony do głośnika T60 automatycznie wyłącza wyciszenie po wykryciu głosu, ale wycisza go, gdy ktoś przestanie rozmawiać podczas połączeń konferencyjnych.

Test Creative Pebble V3 – gdy lubisz słuchać muzyki i grać na komputerze

Decydując się na zakup nagłośnienia, dla naszego sprzętu, warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj i liczbę elementów, ale również na kluczowe parametry wpływające, na jakość dźwięku. Kolumny komputerowe T60 cechują się wysoką jakością dźwięku, na co minimalistyczny wygląd głośników zupełnie nie wskazuje. A co ważne, jest ona dobierana oczywiście w zależności od naszych potrzeb.

Za pośrednictwem aplikacji Creative, dostosujemy ustawienia do otoczenia, w którym się znajdujemy, za pomocą regulacji, takich jak poziom głosu, hałas otoczenia, opóźnienie wyciszenia mikrofonu i inne.

Voicedetect Technosenior

Istnieją 4 parametry umożliwiające poprawną pracę funkcji Voice Detect:

  • Poziom głosu (niski, średni, głośny)
  • Dźwięki z otoczenia (niski, średni, głośny)
  • Typ mikrofonu (Mikrofon zestawu słuchawkowego lub inny mikrofon zewnętrzny) — zapewnia dokładność odbioru wokalu.
  • Opóźnienie wyciszenia mikrofonu (1 s do 5 s) – odpowiadający pauzie w mowie.

NoiseClean-in i NoiseClean-out zapewnia możliwość redukcji statycznych dźwięków tła, pochodzących zarówno od nas, jak i pochodzących od strony rozmówcy.

*Funkcje NoiseClean działają najlepiej w przypadku statycznych dźwięków tła, takich jak wentylatory, klimatyzacja, oczyszczacze powietrza, nawilżacze, odkurzacze, suszarki do włosów, golarki elektryczne, a nawet kosiarki.

 

 

Użytkownicy, systemu Windows 10 i wyżej, dostają dostęp do aplikacji dedykowanej opisywanemu systemu głośnikowemu.

Smartcomms Kit Technosenior

Aplikacja Creative oferuje możliwość ingerencji w ustawienia programowo sprzętowe dla Creative T60:

  • Wbudowane tryby dźwięku, które mogą wpływać na ustawienia w ramach wstępnych ustawień Silnika Akustycznego i Korektora. Optymalizacja pod kątem odtwarzania głośników.
  • Umożliwia dostęp i kontrolę nad zestawem inteligentnych funkcji komunikacyjnych SmartComms Kit​
  • Umożliwia konfigurację ustawień odtwarzania i mikrofonu – poziom odtwarzania można kontrolować. Nie można kontrolować poziomu mikrofonu; pozwala tylko na wyciszenie lub anulowanie wyciszenia.
  • Posiada możliwość ustawienia opcji kolorystycznej interfejsu
  • Zawiera funkcje resetu, aktualizacji oprogramowania i rejestracji produktu​
  • Dostęp do ustawień poziomów Crystalizer, Bass, Smart Volume
  • Korektor (EQ)
  • Mikser

Silnik Akustyczny:

  • Crystalizer (ON/OFF; zakres od 0 do 100) — sprawia, że muzyka brzmi tak dobrze, jak pierwotnie zamierzał artysta, zapewniając, że każdy szczegół dźwięku jest słyszalny.
  • Bass (ON/OFF; zakres od 0 do 100) – znacznie poprawia wrażenia dźwiękowe poprzez rozszerzenie tonów niskich częstotliwości.
  • Smart Volume (Nocny/Głośny; zakres od 0 do 100) – inteligentnie minimalizuje nagłe zmiany głośności, automatycznie dostosowując głośność odtwarzanego dźwięku.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading