TP-Link Archer AX53 – router WiFi 6 dla pełnego gadżetów domu

TP-Link Archer AX53 – router WiFi 6 dla pełnego gadżetów domu

TP-Link Archer AX53
TP-Link Archer AX53

TP-Link Archer AX53 to router w najnowszym standardzie WiFi 6, oferujący szybkie i wydajne WiFi dla nowoczesnego, pełnego elektronicznych gadżetów domu, w którym do sieci bezprzewodowo łączy się wiele urządzeń.

Recenzja Archer T9UH – karta sieciowa USB na pomoc

Reklamy

Archer AX53 szczególnie polecany jest osobom, które potrzebują stabilnych i szybkich połączeń dla wielu domowych urządzeń jednocześnie. Oferuje pełną implementację standardu WiFi 6 z obsługą kanału
o szerokości 160 MHz oraz wiele technologii wspomagających pracę WiFi, takich jak modulacja 1024-QAM, OFDMA, Beamforming, Smart Connect czy Airtime Fairness.

Archer AX53 oferuje użytkownikom do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4GHz. Za zasięg urządzenia odpowiadają cztery zintegrowane anteny o dużej mocy, wspierane m.in. przez technologię kształtowania wiązki czyli Beamforming. Urządzenie umożliwia również zbudowanie wydajnej sieci kablowej, ponieważ wyposażono je także w gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN. Co istotne, Archera AX53 można także wykorzystać jako Access Point.

Najnowszy router od TP-Link wyposażony został w liczne technologie poprawiające wydajność WiFi, m.in. OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie oraz modulację 1024-QAM, zwiększającą prędkość sieci. Kolejne udogodnienie to funkcja Smart Connect. Dzięki niej użytkownik widzi tylko jedną nazwę sieci (SSID), a router sam decyduje, czy w danym momencie wykorzysta pasmo 2,4GHz czy 5GHz. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiada funkcja Airtime Fairness. Jej działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. To dlatego starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Recenzja TP-Link Archer MR200 – stacjonarny router z LTE

Dzięki wsparciu dla OneMesh™ użytkownik może w razie potrzeby łatwo rozbudować sieć WiFi oraz  uzyskać jak najlepszą jakość połączenia. Technologia OneMesh™ inteligentnie łączy urządzenia
z routerem lub wzmacniaczem sieci bezprzewodowej, oferującym najlepszą jakość połączenia. Urządzenia tworzące sieć OneMesh współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, oferującym mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu.

W urządzeniu zastosowano szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield, pozwalające na skuteczną ochronę sieci przed cyberatakami. Dzięki tym rozwiązaniom, także dostępne w sieci urządzenia IoT są całkowicie bezpieczne.

TP-Link Archer AX53
TP-Link Archer AX53

Konfiguracja oraz obsługa routera Archer AX53 są niezwykle intuicyjne. Wystarczy skorzystać z dostępnej zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i z iOS aplikacji Tether lub klasycznego interfejsu przeglądarkowego. Routerem można też zarządzać głosowo za pomocą Amazon Alexa.

Test TP-Link Archer C64 – stabilna i szybka za mniej niż myślisz

Pełna specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link: Archer AX53.

Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 350 zł. Urządzenie posiada 3-letnią gwarancję producenta.

źródło: TP-Link

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]