Recenzja D-Link DIR-2150 – łatwa instalacja. Wygodne korzystanie

Na wybór przy zakupie danego sprzętu najczęściej ma wpływ wygląd, cena oraz wygoda użytkowania danego modelu. Przyglądaliśmy się między innymi sposobowi zarządzania i konfigurowania testowanego urządzenia oraz funkcjom monitorowania sieci.

D-Link DIR-2150
D-Link DIR-2150

Czarna obudowa i kompaktowy (205 x 132 x 36 mm) kształt sprawi, że sprzęt dobrze będzie prezentował się w każdym pomieszczeniu. Urządzenie można powiesić na ścianie, tak aby nie zajmowało miejsca na biurku.

Router jest wyposażony w cztery regulowane anteny zewnętrzne. W świetnie zaprojektowaną górną część obudowy wkomponowano panel z kolorowymi diodami. Perforowany (dla odpływu ciepła) góra i spód zostały wykonane z matowego plastiku.  Router wyposażono w cztery anteny niewymienne o mocy 5dBi każda.

Na górnej części obudowy mamy cztery diody LED (można je wyłączyć), które w odpowiednich sytuacjach, subtelnie informują o trybie pracy.

D-Link DIR-2150

Zaś na tylnym panelu oprócz czterech portów Ethernet (4× Gigabit LAN i 1× Gigabit WAN) i jednego WAN znajdziemy również przycisk reset, WPS” i zasilania. Obsługa funkcji WPS pozwala na łatwą konfigurację połączenia bezprzewodowego oraz jego zabezpieczeń, a także nawiązanie bezpiecznego połączenia za pomocą jednego przycisku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: