Recenzja D-Link DIR-2150 – łatwa instalacja. Wygodne korzystanie

Tyle, jeżeli chodzi o wygląd, zobaczmy, co ten sprzęt potrafi. Biorąc pod uwagę jego cenę, zapewne posłuży mniej zaawansowanym użytkownikom i do standardowych celów.

Przeznaczony dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do Internetu sprzedawane są wraz z kreatorem konfiguracji.  Ułatwia ono budowę, aktualizację i ochronę domowych sieci.

Test D-Link DIR‑X1550 – stabilne połączenie Wi-Fi 6 bez zakłóceń

Wystarczy podłączyć router do zasilania, na komputerze znaleźć naszą sieć i wprowadzić odpowiednie hasło (nazwę sieci i hasło można potem zmienić). Urządzenie oferuje proste opcje konfiguracji.

Konfiguracja DIR‑X1550 odbywa się w pełni poprzez stronę konfiguracyjną (http://dlinkrouter.local./ lub http://192.168.0.1). Po zalogowaniu wita nas przyjazny i łatwy kreator ustawień, który w intuicyjny sposób poprowadzi mniej doświadczonego użytkownika, przez proces pierwszego użycia routera.

Dodatkowo za pomocą smartfona, czy tabletu możemy dowolnie konfigurować sprzęt. Nie tylko za pośrednictwem przeglądarki, lecz także aplikacji mobilnej D-Link Wi-Fi, dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Jest także kompatybilny z Google Home i Amazon Alexa (tylko w j. angielskim), więc można nim sterować za pomocą poleceń głosowych – np. zaprosić zaufaną osobę do sieci lub stworzyć odrębną sieć dla gości. Ważne, że aplikacja jest polskojęzyczna.

Zintegrowana technologia dwupasmowa w DIR‑X1550 łączy pasma 2,4 GHz i 5 GHz pod jedną nazwą Wi-Fi. System dynamicznej optymalizacji wybiera najlepszy, dostępny sygnał, unikając zakłóceń. Pasmo 5 GHz gwarantuje więcej niezależnych kanałów z mniejszą interferencją i bardziej stabilnym zasięgiem Wi-Fi. Zastosowanie technologii MU-MIMO pozwala na komunikowanie się między wieloma urządzeniami jednocześnie, poprawiając jakość transmisji.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: