Recenzja D-Link DIR-2150 – łatwa instalacja. Wygodne korzystanie

Przyjrzyjmy się bliżej temu DIR‑X1550, uruchamiając interfejs użytkownika w przeglądarce WWW.

Panel administracyjny (w j. angielskim)

Ten ekran wyświetlany jest po uzyskaniu dostępu do urządzenia. Po zalogowaniu się do administratora będziemy mogli skorzystać z zaawansowanych ustawień konfiguracyjnych. Dla większości użytkowników ustawienia dostępne na tym ekranie będą wystarczające do skonfigurowania urządzenia i zapewnienia jego prawidłowej pracy.

Bezpośrednio po zalogowaniu wyświetlany jest ekran ” Internet Connected „. W górnej części ekranu znajduje się pasek umożliwiający wybór jednej z kart: Home, Settings, Features i Management. Można z nich skorzystać, aby nawigować w ramach urządzenia. Większość ustawień w routerze jest standardowa i nawet laik nieznający obcego języka, będzie w stanie dokonać nawet bardziej zaawansowanej konfiguracji.

Router obsługuje standard zabezpieczeń WPA3, który odpowiada za szyfrowanie ruchu i chroni domową sieć przed zagrożeniami z zewnątrz. WPA3 wykorzystuje protokół, który sprawdza i zabezpiecza przed atakami, wszystkie podłączone urządzenia. Zaś dodawanie urządzeń smart home do sieci, jest dziecinnie proste. Wystarczy zeskanować kod QR telefonem.

Testowany router posiada standardowe, jak na swoją cenę możliwości konfiguracji. Podstawowe funkcje to:

  • Pełna kontrola: tworzenie harmonogramów, informacje o zalogowanych urządzeniach, uwierzytelnienie loginów, ponowne zdalne uruchamianie systemu.
  • Strefa WiFi dla gości: ustawianie danych logowania dla gości, którzy okazyjnie będą korzystać z sieci oraz blokada nieznanych urządzeń.
  • Kontrola rodzicielska: zarządzanie dostępem do Internetu na podstawie profili kontroli rodzicielskiej.

Po skonfigurowaniu tych wszystkich opcji czas zobaczyć, jak urządzenie sprawuje się w pracy.

Jeśli chodzi o wydajność sieci bezprzewodowej, to nie ma powodu do narzekań.

DIR-2150 wykorzystuje standard Wireless AC Wave 2, zapewniając znacznie większą przepustowość Wi-Fi niż Wireless N. Dwa niezależne pasma Wi-Fi oferują szybkość o łącznej przepustowości sięgającej 2100 Mb/s (300 Mb/s w 2,4 GHz + 1733 Mb/s w 5 GHz).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: