Recenzja D-Link DIR-2150 – łatwa instalacja. Wygodne korzystanie

Co do jakości sygnału i wydajności DIR-2150/EE, to można uznać, że jest na zadawalającym poziomie, dla urządzeń z tej półki cenowej. Szybkość transmisji danych w sieci Wi-Fi oraz jakość połączenia zależą od wielu czynników. Najbardziej oczywiste utrudnienia w komunikacji to odległość, dlatego komputery zostały umieszczone w kilku pomieszczeniach odgrodzonych ścianami. Istotna jest także liczba urządzeń pracujących jednocześnie. Podczas testu oba routery zapewniły stabilny dostęp do Internetu 4 użytkownikom jednocześnie.

Testy przesyłu pomiędzy komputerami w sieci potwierdziły, że przydatność urządzeń do domowych zastosowań. W czasie testów prędkości łącza internetowego zbliżyliśmy się do maksymalnej prędkości oferowanej przez naszego operatora.

Test D-Link DCS-6100LH – kontrola mieszkania z drugiego końca świata

Prezentowany router dobrze spisywał się w bloku, nie miałem żadnych problemów z rozsyłem sygnału po całym mieszkaniu. W miarę dobrze było, także po wyjściu na zewnątrz – ściana nośna, 3 piętro.

Przykładowe średnie wyniki:

Biorąc pod uwagę zasięg to w odległości 3m od routera mieliśmy -48dBm. Najniższa wartość w standardowym mieszkaniu w bloku to -75 dBm. Przy pomiarach zewnętrznych, aby stracić zasięg routera musiałem oddalić się na odległość ok. 50 m.

Należy jednak pamiętać, że pomiary były robione w dużym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych i w bloku żelbetowym o grubych ścianach. Nie bez znaczenia jest też specyfikacja posiadanego sprzętu przez użytkownika.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: