Test realme GT 2 – smartfon przyciąga uwagę

I na koniec standardowo aparat. Seria GT była głównie skierowana do wymagających użytkowników pod kątem wydajności, a nie fotografii mobilnej.

Seria GT 2 pod tym kątem miała wiele zmienić. Szczególnie GT 2 Pro. Tego modelu jeszcze nie miałam okazji testować więc na razie skupmy się na tańszym modelu. realme GT 2 otrzymał następujący zestaw obiektywów:

  • Aparat do selfie 16MP, f/2.5
  • Aparat na tyle:
    • Główny: 50 MP, aparat SONY IMX766 OIS, 84,4°, f/1.8, czujnik 1/1,56 cala
    • Ultra-szerokokątny: 8 MP, 119°, f/2.2
    • Makro 2MP, f/2.4

W aplikacji do dyspozycji mamy następujące funkcje: tryb super ostrość 50 MP, tryb zdjęć ulicznych, tryb zdjęć nocnych, ekspert, widok panoramiczny, efekt bokeh, HDR, ultraszeroki obiektyw, inteligentne rozpoznawanie scenerii, inteligentne upiększanie, filtry, odczytywanie tekstu, korekta zniekształceń zdjęć portretowych, tryb tilt-shift, tryb gwieździsty, dynamiczny efekt bokeh do zdjęć portretowych, efekt bokeh rozmycia świateł do zdjęć portretowych, tryb makro ultra.

Patrząc po zestawieniu obiektywów to nadal nie powiedziałabym, że jest to idealny fotograficzny smartfon. Przeciętne zdjęcia z szerokiego kąta i niepotrzebny macro 2 Mpx są tego dowodem. Nie znaczy to, że jest jakoś źle – kadry wychodzą poprawnie, dosyć szczegółowe, ale jednak tutaj spodziewałabym się odrobinę więcej – np. wyrzucenie obiektywu macro 2 Mpx lub zastąpienie go macro 5 Mpx i nieco lepszy obiektyw szeroki – np. taki z min. 12 Mpx.

Jeśli chodzi o obiektyw główny, to tutaj jestem bardzo mile zaskoczona – krótko mówiąc jest nieźle. Smartfon ładnie łapie ostrość – nawet dosyć bliskich obiektów, zdjęcia podczas pogody są ładne kolorystycznie (tylko delikatnie podbite), dynamiczne, szczegółowe i o dosyć szerokim zakresie tonalnym, a w nocy możemy skorzystać z trybu nocnego, który dodatkowo uwydatni szczegóły fotografowanego obiektu. Duży wpływ ma na to też stabilizacja optyczna, którą znajdziemy w obiektywnie głównym. Zdjęcia nie wychodzą poruszone nawet przy zdjęciach z ręki.

Jedyny problem jaki zauważyłam, to przy zoomie cyfrowym x2 czasami dziwnie działa AF – skacze. Tutaj mam nadzieję, że producent dostarczy jakąś łatkę przy najbliższej aktualizacji.

Producent dostarcza nam również kilka ciekawych trybów, które pozwolą nam na ciekawsze ujęcia. Mamy tutaj tryb tilt-shift, zdjeć ulicznych czy tryb gwieździsty. Zatem możliwości są spore. Selfie – jest ok, ale bez fajerwerków.

To teraz czas na przykładowe kadry:

Filmy możemy nagrać maksymalnie w 4K 60 fps. Znajdziemy tutaj również optyczną stabilizację obrazu w obiektywie głównym oraz ultrastabilizację (max w Full HD 60 fps). Filmy możemy nagrać korzystając z następujących trybów: inteligentny tryb nocny, efekt bokeh rozmycia świateł do zdjęć portretowych, domyślnie włączona stabilizacja obrazu, efekt bokeh, upiększanie filmów, filtry do filmów, podwójne nagrywanie filmów, zwolnione tempo, tryb poklatkowy, tryb kinowy

Krótko mówiąc jest całkiem nieźle – filmy są szczegółowe o dobrej kolorystyce i dynamice. Zatem nie przedłużając od razu przejdę do przykładowych ujęć:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: