Test Xiaomi 12 Pro – pokazuje flagowego pazura…ale

Wymiary Xiaomi 12 pro to: 74,6 mm x 163,6 mm x 8,16 mm. Waga, to około 205 g (łącznie z baterią). Zatem jest dosyć spory i obsługa jedną ręką na pewno nie będzie łatwa. Jeżeli szukamy czegoś mniejszego, to najlepiej spojrzeć w stronę Xiaomi 12. Wróćmy jednak do naszego bohatera.

Otrzymał on 6,73-calowy wyświetlacz AMOLED DotDisplay z szybkością odświeżania do 120 Hz w technologii Adaptive Sync Pro i rozdzielczością WQHD+ 3200 × 1440 px (20:9, zagęszczenie pikseli 521 ppi, Jasność: HBM 1000 nitów (typ), szczytowa jasność 1500 nitów) oraz  aparatem (32 MP, ƒ/2,45) umieszczonym w okrągłej, małej dziurce na środku przy górnej krawędzi ekranu. Do tego obsługuje wyświetlanie HDR podczas odtwarzania materiałów wideo HDR10, HDR10+ i Dolby Vision.

Xiaomi 12 Pro
Xiaomi 12 Pro

Obraz jest naprawdę świetny (przede wszystkim jest bardzo wyraźny i czytelny ) z ładnymi kolorami, które możemy dopasować w opcjach. Tak jak na flagową półkę przystało. Mamy do dyspozycji również tryb czytania czy zmianę jasnego motywu na ciemny.

Test Xiaomi Redmi Note 11 – smartfon bez kompromisów

Standardowo też możemy włączyć obsługę gestami, które znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu oraz zwiększają jego obszar roboczy. Oprócz gestów możemy też używać standardową dolną belkę z przyciskami. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji.

A co z biometrią? Oczywiście nie zapomniano również o tym. W Xiaomi 12 pro znajdziemy czytnik linii papilarnych umiejscowiony w ekranie. Jego działaniu nie można nic szczególnego zarzucić, chociaż zdarzają się momenty, że musiałam przyłożyć palec z 2-3 razy zanim załapał.  Poza tymi przypadkami, to odblokowanie telefonu odbyło się niemalże natychmiastowo. Oprócz czytnika linii papilarnych mamy również do dyspozycji oczywiście odblokowanie poprzez skanowanie twarzy. Nie jest ono jednak tak bezpieczne i mniej zalecane.  Jeżeli chodzi o same działanie funkcji odblokowania twarzą, to również tutaj nie mam większych uwag. Standardowo działa wystarczająco szybko, a problemy zaczynają się dopiero przy słabszym oświetleniu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: