XIAOWEI – robot do obsługi domu

Midea XIAOWEI – robot do obsługi domu

Midea XIAOWEI – opiekun z funkcją sztucznej inteligencji, asystent rodziny, ochroniarz, robotyczny towarzysz zabaw – pierwszy robot do obsługi domu – oferuje niemal wszystko, w jednym pakiecie ze sztuczną inteligencją (SI).

Midea XIAOWEI

Firma Midea, międzynarodowy lider w dziedzinie inteligentnych domów, przedstawia XIAOWEI, robota wyposażonego w inteligentną technologię, który może pełnić funkcję opiekuna z funkcją sztucznej inteligencji, asystenta rodziny, ochroniarza i robotycznego towarzysza zabaw. Oczekuje się, że robot domowy XIAOWEI zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2022 r. i będzie stanowił niezależną markę WISHUG Grupy Midea.

Apple iPhone 13 – mam i ja, czy było warto?

Robot domowy XIAOWEI pierwszej generacji firmy Midea ma około metra wzrostu i przypomina dziecięcą figurkę z uroczymi rysami twarzy.

Mamy nadzieję, że XIAOWEI pomoże rodzinie w prowadzeniu jej codziennego życia” – mówi dr Tang Jian, członek IEEE, wyróżniony naukowiec ACM, członek CIE i dyrektor generalny Midea AI Innovation Center.

Robot może uzyskać dostęp do inteligentnych urządzeń domowych i sprzętów wyposażonych w technologię Internetu Rzeczy (IoT). Na przykład gdy wykryje, że ktoś z rodziny wraca do domu, może zawczasu włączyć oświetlenie i klimatyzację, aby ustawić komfortową temperaturę i wilgotność na jego przybycie.

Test realme GT NEO 3 – gdy zapominasz naładować baterię telefonu

Dzięki funkcji śledzenia twarzy i ciała XIAOWEI jest w stanie zidentyfikować członków rodziny, co czyni z niego niezawodną pomoc domową ze sztuczną inteligencją, która może również zapewnić skuteczną wszechstronną ochronę. Można polecić robotowi, aby odwiedził każdy zakątek domu, obserwował wydarzenia i pomagał w przenoszeniu artykułów gospodarstwa domowego, zdalnie monitorował i nadzorował kwestie bezpieczeństwa.

Należy podkreślić, że XIAOWEI to również doskonały towarzysz zabaw; wykorzystując wbudowany projektor i inne zaawansowane technologie, jest w stanie stworzyć w domu mobilne kino, centrum rozrywki i interaktywny plac zabaw, który zapewni doskonałą rozrywkę całej rodzinie.

Test realme GT NEO 3T – super zawodnik klasy średniej

Robot XIAOWEI jest w stanie skanować dom we wszystkich kierunkach za pomocą wbudowanej kamery 3D, przeprowadzać autonomiczną eksplorację i mapowanie, identyfikować właściwości obiektów i kompilować informacje semantyczne za pomocą mapowania semantycznego 3D. Na przykład dzięki tej technologii robot umie rozpoznać sofę i wie, gdzie się ona znajduje, więc gdy otrzyma polecenie „idź do sofy”, sam ruszy do niej za pomocą funkcji nawigacyjnych, reagując na polecenie głosowe.

Wybiegając w przyszłość, robot domowy oferuje szereg możliwości” – Dr Tang Jian podkreślił, że roboty domowe, podobnie jak smartfony i nowoczesne pojazdy energetyczne, już teraz zmieniają styl życia ludzi i staną się podstawowym produktem dla rodzin.

Źródło: Midea Group

Jeden komentarz do “XIAOWEI – robot do obsługi domu

  • 21 czerwca 2022 o 22:16
    Bezpośredni odnośnik

    Ja jak na razie mam u siebie tylko roombę z inteligentnych rozwiązań więc taki robot się nie nie sprawdzi, wystarczy mi smartfon. Ale sam pomysł jest bardzo dobry

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: