Recenzja Televio – telewizja jaką chcesz i gdzie chcesz

Recenzja Televio – telewizja z Internetu na dowolnym sprzęcie

Televio to telewizja internetowa, która oferuje ponad 100 kanałów telewizyjnych. Telewizja obfituje w ciekawe i różnorodne treści przeznaczone dla całych rodzin, od starszych po dorosłych, młodzież i dzieci. W jednym miejscu znajdziemy rozmaite gatunki filmów, seriali czy programów rozrywkowych.

Televio

A jak sprawdziła się u mnie? Zapraszam do recenzji.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Całkiem niedawno, bo zaledwie 10 lat temu w Polsce mogliśmy doświadczyć przejścia z telewizji analogowej na cyfrową. Wiele osób, które korzystały wtedy z naziemnych anten, zmuszone były do wymiany odbiorników, aby móc dalej oglądać telewizję. Dziś przyszedł czas na kolejne zmiany.

Od bardziej znanych form transmisji telewizyjnych, jak na przykład odbiór naziemny, kablowy czy satelitarny, telewizja internetowa (lub IPTV) różni kilka ciekawych funkcji, które pozwolimy sobie Wam przybliżyć. Można powiedzieć, że chodzi o możliwość śledzenia telewizji za pośrednictwem połączenia internetowego.

Dzięki funkcjom Catch-up, Start-over oraz Timeshift możemy wstrzymywać, przewijać i oglądać wybrane audycje do 7 dni wstecz, a także przełączać pomiędzy językami ścieżki dźwiękowej, napisami i różną jakością transmisji od SD po 4K.

Televio
Televio

Wszystko, czego potrzebujecie do odbioru takiej telewizji, to połączenie z Internetem. Oprócz telewizorów Smart TV (ewentualnie dekodera) telewizję możemy oglądać na komputerach i laptopach, a także na tabletach lub smartfonach z systemem iOS i Android. Niewątpliwym udogodnieniem jest dostęp do aplikacji w zegarkach Smartwatch Apple Watch, dzięki czemu telewizja lub radio są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Warto zauważyć, że platforma działa na wielu urządzeniach w Polsce i w całej Unii Europejskiej. Można ją pobrać dla wybranych modeli smart TV Samsung i LG. Także dla telewizorów i dekoderów z systemem Android TV od dowolnego producenta (np. Sony, Philips, Sharp, Thomson). Oczywiście nie zapominamy o wsparciu dla Apple TV i Chromecast.

dekoder Televio Media Box Q

W czerwcu tego roku telewizja online Televio rozpoczęła sprzedaż własnego dekodera pod nazwą Media Box Q, do którego dołączony jest bezpłatny dwumiesięczny abonament telewizyjny. Urządzenie marki Homatics poradzi sobie nie tylko z telewizją, ale również z grami, w tym z Asphalt Urban, a także z obsługą rozdzielczości 4K i dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Dekoder jest dostępny do kupienia w sklepie internetowym Televio. Można go zamówić już za 369 zł plus 16 zł za dostawę. Dołączony do zestawu pilot jest wyjątkowo łatwy w użyciu, więc każdy z pewnością poradzi sobie z jego obsługą.

Bardzo przydatną funkcją jest też wirtualny magnetowid. Darmowa usługa pozwala nagrywać wybrane programy bezpośrednio w aplikacji i odtwarzać je, kiedy tylko mamy na to ochotę. Na osobiste nagrania przeznaczono do 120 godzin, które możemy przechowywać do 6 miesięcy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl