G-SHOCK GBD-H2000 – stawia czoła smartwatch’om

G-SHOCK GBD-H2000 – stawia czoła smartwatch’om

Gorąca nowość w kategorii G-SQUAD. GBD-H2000 to jeszcze więcej sportowych funkcji zamkniętych we wstrząsoodpornej kopercie G. Odświeżony model stawia czoła konkurencyjnym smartwatch’om.

G-SHOCK GBD-H2000
G-SHOCK GBD-H2000

Nowy G-SHOCK to następca znanego już GBD-H1000. Podobnie jak poprzednik oferuje szereg możliwości użytkownikom. W tym m.in. funkcję monitorowania tętna czy łączenie ze smartfonem przez Bluetooth. Zegarek ma także opcję tough solar, dzięki, której możliwe jest ładowanie za pomocą energii słonecznej. Panele wbudowane są w tarczę, dzięki czemu zegarek ładuje się w trakcie treningu na zewnątrz.

Reklamy

Aktualizacji, w porównaniu z wcześniejszym modelem, został poddany algorytm do analizowania sesji treningowych, a także darmowa aplikacja CASIO WATCHES, poprawiająca użyteczność sprzętu, dostępna zarówno na Android, jak i iOS. Jednak to, co stanowi prawdziwą przewagę nowego modelu, to technologia 6 Sensor.

Za tą cyfrą kryją się jeszcze czulsze i dokładniejsze sensory, takie jak — optyczny pomiar tętna, który dzięki czujnikowi LED, mierzy zmiany w przepływie krwi, kompas, czujnik wysokości, czujnik temperatury, akcelerometr i żyroskop do wykrywania ruchu ciała. Wbudowana funkcja GPS śledzi ruchy podczas aktywności fizycznej w czasie rzeczywistym. Zegarek umożliwia ponadto pomiar kalorii, stresu oraz dostarcza dane dotyczące jakości snu. Oferuje także możliwość planowania treningów oraz analizy dziennika treningowego.

Całość została zamknięta w odpornej na wstrząsy i upadki obudowie z włókna węglowego. Żywiczny dekiel zegarka i cienka bateria sprawiają, że jest to model lżejszy i cieńszy, niż kiedykolwiek. Funkcjonalność i wygodę użytkowania dodatkowo wspierają teksturowane boczne przyciski oraz elastyczny pasek, który wykonany został z biożywicy. Dzięki czemu nie tylko nie ogranicza ruchów, ale również przyczynia się do zmniejszenia śladu ekologicznego.

Oprócz funkcji sportowych zegarek ma także wiele innych funkcji charakterystycznych dla typowych smartwatch’ów, takich jak powiadomienia z telefonu, monitor snu, automatyczną kalibrację zegara czy funkcję „znajdź telefon”. Dostępne są również: zegar światowy z 38 strefami, dane księżycowe, stoper, minutnik, alarm czy kalendarz.

Dzięki temu zestawowi możliwe jest bezproblemowe korzystanie z zegarka na co dzień, a także podczas uprawiania jednej z 8 różnorodnych aktywności — od biegania, przez jazdę na rowerze, po pływanie.

SUGEROWANA CENA DETALICZNA BRUTTO: 2399 PLN

 1. Co robi 🤭🤣 Casio i Smart, czy chociaż dobry monitor sportowy, to dalej kompletne nieporozumienie. Za połowę ceny tego zegarka można mieć Garmina, Polara czy Suunto, które wciągają nosem ten wypust, który jest tylko ładnym, wygodnym i wytrzymałym G-Shock’iem. Soft i jakość pomiarów, brak możliwości współpracy z innymi, bardzo popularnymi aplikacjami to dramat na dzisiejsze czasy. Jeśli ktoś nie jest fanem G-Shock i nie chce mieć po prostu kolejnego do kolekcji, to zakup tego zegarka z myślą o chociaż trochę ambitniejszym podejściu do sportu, czy funkcji smart jest totalną wtopą. Piszę to ze smutkiem jako wielki sympatyk marki.

  1. Sorki ale nie zgadzam się z twoją opinią. Nie jestem zagorzałym sportowcem (wędkuje, jeżdżę na rowerze, pływam łódką, okazyjnie wędruje po szlakach) i posiadam ten zegarek od ponad pół roku i oto plusy:
   – jeszcze ani rązu go nie ładowałem, wszystko załatwia solar
   – aplikacja rewelacyjnie zapisuje ślad apropo wędkowania
   – zgodnie pokazuje temperaturę ( wbudowany termometr)
   – odporny chyba na wszystko ( pracuje w branży meblarskiej) wielokrotnie dostał młotkiem i innymi dziwnymi przyrządami.
   – pomiar tętna zgadza się ( sprawdzałem ze zwykłym ciśnieniomierzem)
   – powiadomienia z telefonu dochodzą tak szybko że śmieje się że szybciej niż na telefon

   Minusy:
   – troszkę ciężki ale to g-shock więc musi
   – trzeba nauczyć się menu

   Podsumowując
   Dla nie ,,ambitnego sportowca,, chcącego smartwatcha odpornego na wszystko którego nie trzeba ładować co trzy dni to ten zegarek będzie rewelacyjny.

   Ja zawsze mówiłem że jakby g-shock zrobił smartwatcha to byłoby zajebiście. I zrobił. Czad

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]