Bitget 1Q2023 – dane dotyczące wzrostu platformy kryptowalut

Bitget, wiodąca platforma kryptowalutowych instrumentów pochodnych i kopiowania transakcji, opublikowała swój kwartalny raport przejrzystości przedstawiający najważniejsze osiągnięcia i ogólną trakcję, jaką firma osiągnęła w pierwszym kwartale 2023 roku. Według raportu przejrzystości, Bitget osiągnął kolejny imponujący kwartał. Raport przedstawia również dynamikę cen natywnego tokena BGB, a także wydania produktów i ogólne ulepszenia ekosystemu.

Bitget 1Q2023

Najważniejsze dane dotyczące wzrostu:
  • Ruch w witrynie i na urządzeniach mobilnych wzrósł o 35% k/k do 33,1 mln wyświetleń;
  • Wolumen obrotu kontraktami futures wzrósł o 27% k/k, osiągając 658 miliardów;
  • Cena tokena BGB osiągnęła najwyższy poziom w historii i odnotowała 120% wzrost, któremu towarzyszył wzrost liczby posiadaczy BGB o 146%.
Niedawny wzrost aktywności inwestorów, napędzany wzrostem kapitalizacji rynku kryptograficznego, który przekroczył 1,2 biliona dolarów, spowodował, że giełda Bitget znalazła się na fali wzrostów i zapewniła sobie pozycję wśród 4 najlepszych scentralizowanych giełd kryptograficznych pod względem wszechstronnego wzrostu, jak zauważył TokenInsight. Ożywienie nastrojów inwestorów na rynku kryptograficznym pobudziło również napływ ruchu do strony internetowej Bitget i aplikacji mobilnych, który odnotował wzrost o 35% kwartał do kwartału do 33,1 miliona na koniec pierwszego kwartału.
Całkowity wolumen rynków kasowych i kontraktów terminowych Bitget osiągnął odpowiednio 59 i 658 miliardów dolarów, przy 8% wzroście k/k dla transakcji spot i 27% wzroście k/k dla transakcji futures. Wzrost wolumenu obrotu można przypisać dostępności ponad 500 par handlowych, których ilość została ostatnio zwiększona przez dodanie 105 nowych monet do Bitget Spot Trading.
Raport zgłębia również ekspansję linii produktowej, w co Bitget był zaangażowany przez ostatni roku. Aby zapewnić użytkownikom lepszą ochronę aktywów i rozszerzyć możliwości handlowe, wprowadzono usługę powierniczą funduszu, indeks kompozytowy i kopiowanie transakcji Bitget Spot. Uruchomienie handlu kopiowaniem spot pozwoliło Bitget na przyjęcie 20 669 nowych elitarnych handlowców i 84 552 nowych obserwujących. Całkowite zyski wygenerowane dzięki funkcji handlu kopiami osiągnęły 41 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2023 r.
Co więcej, we wskaźnikach finansowych fundusz Bitget Proof-Of-Reserves wzrósł z 223% z 20 grudnia 2022 r. do 246% 03 kwietnia 2023 r. Ożywienie cen bitcoinów pozwoliło na wzrost wartości księgowej Bitget Protection Fund o wartości 300 milionów dolarów do ponad 380 milionów dolarów na koniec pierwszego kwartału 2023 roku. Według raportu TokenInsight, natywny token BGB osiągnął 120% wzrost w tym okresie, przewyższając wszystkie inne tokeny giełdowe. Popyt na BGB wzrósł proporcjonalnie do rosnącej ceny, a liczba posiadaczy BGB na koniec marca wyniosła 229 732, co oznacza wzrost o 146% w ciągu zaledwie trzech miesięcy.
Raport przejrzystości pokazuje, że giełda Bitget nadal zatrudnia podczas krypto-zimy, zwiększając swój zespół z 1000 do 1300 członków w tym kwartale. Stwierdzono, że platforma nadal ma 300 wolnych miejsc w działach badań i rozwoju, zgodności, business development, operacji oraz obsługi klienta.
Jeśli chodzi o społeczność, giełda rozwija swoją społeczność na prawie wszystkich platformach społecznościowych, a liczba obserwujących na Twitterze, Instagramie, Facebooku, TikToku i YouTube wzrosła o 181% w pierwszym kwartale 2023 r., z 561 000 do 1 miliona. Oficjalny kanał TikTok poczynił znaczne postępy, zyskując prawie 200 000 obserwujących w zaledwie 2 miesiące.
Bitget stał się kontrolującym udziałowcem BitKeep Wallet i nawiązał liczne partnerstwa w celu eksploracji przestrzeni DeFi. Platforma współpracowała również z sześcioma głównymi platformami danych, takimi jak Coin360, Nansen, Aggrtrade, The Kingfisher, Laevitas i Hoptrail. Integracja TradingView z produktami futures była kolejnym ważnym kamieniem milowym, umożliwiającym giełdzie wejście na pokład traderów z tradycyjnych rynków.
Recenzja Creative HS-220 – słuchawki do biura i Call Center

W Bitget wierzymy, że przejrzystość buduje zaufanie. Publikując nasz kwartalny raport, chcemy zwiększyć widoczność naszych postępów, podzielić się naszymi kamieniami milowymi i wzmocnić odpowiedzialność przed naszą społecznością. Pomimo niestabilności rynku, pierwszy kwartał 2023 r. był produktywnym kwartałem wypełnionym nowymi wersjami funkcji, partnerstwami i innymi kluczowymi osiągnięciami, w których skupiliśmy się na BUIDL*”.

-powiedziała Gracy Chen, dyrektor zarządzająca Bitget.

Raport kończy się przeglądem inicjatyw Bitget podjętych w celu rozwoju Web3 i adopcji kryptowalut. Po odnowieniu partnerstwa z Juventus Football Club na sezon 2022-23 w zeszłym roku, giełda ogłosiła w marcu, że sponsoruje kobiecą drużynę Juventusu w geście wsparcia dla równości i ruchu kobiet.

* BUIDL – termin oznaczający wezwanie dla tych, którzy wnoszą wkład w ekosystem blockchain i go budują. BUIDL jako termin jest często używany do zachęcania społeczności kryptowalut do aktywnego wnoszenia wkładu w tę dziedzinę, zamiast tylko biernego gromadzenia kryptowalut. Wkład ten może polegać np. na uczestniczeniu w budowaniu projektów opartych na kryptografii i blockchain, pracy nad inteligentnymi kontraktami lub tworzeniu dApps w różnych formach.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl