Predator Games 2023 – wielki finał pierwszego sezonu

Wielki finał pierwszego sezonu Predator Games 2023  – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych!

Predator Games 2023

Już w tę sobotę będziemy mogli przeżyć wspólnie wielki finał pierwszego sezonu Predator Games 2023, największego w Europie międzyszkolnego turnieju e-sportowego skierowanego do polskich uczniów. Pula nagród dla dzieciaków wynosi aż 3,2 miliona złotych.

Test Samsung The Freestyle – jedyne w swoim rodzaju urządzenie

W tym dniu po dwie drużyny z każdej gry (Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy) przystaną do rywalizacji o miano najlepszej. Zwieńczenie sezonu będzie miało prawdziwą esportową oprawę i odbędzie się na LANie, by młodzież jeszcze lepiej mogła doświadczyć emocji, które towarzyszą profesjonalnym zawodnikom esportowym.

Finałowe rozgrywki Predator Games 2023 obejrzeć będzie można na różnych platformach i kanałach.

Transmisja całodzienna będzie dostępna na oficjalnych kanałach Acer Polska oraz Predator:

a także w Polsat Games.

  • 10:00 Oficjalne rozpoczęcie finału pierwszego sezonu Predator Games 2023
  • 10:20 – 11:30 Fortnite
  • 11:30 – 13:00 Rocket League
  • 13:00 – 16:30 League of Legends
  • 16:30 – 18:15 Szachy
  • 18:15 – 18:45 Ceremonia wręczenia nagród
  • 19:00 Zakończenie

Nie zapomniano również o widzach oglądających rozrywki przed ekranami, ponieważ przygotowano dla nich nagrody, których fundatorem jest Sponsor Generalny Predator Games 2023 – PKO Bank Polski.

Pula nagród

Wartość puli nagród w rozgrywkach to 3 200 000 PLN, i są to zarówno nagrody rzeczowe jak i pieniężne.

Zawodnicy trzech najlepszych drużyn z każdego tytułu gier otrzymają odpowiednio:

  • 1 miejsce laptop Predator Helios 300,
  • 2 miejsce komputer stacjonarny Predator Orion 3000,
  • 3 miejsce monitor Predator XB3.

To sprzęt sprofilowany pod esportowych zawodników, zapewniający najwyższą techniczną jakość i wydajność. W komputerach znalazły się podzespoły, które zapewniają dużą ilość klatek na sekundę (maksymalna konfiguracja to procesor Intel i7 do 12. generacji, RTX 3080 oraz 32 GB RAM), co w połączeniu z wysoką częstotliwością monitora (nawet do 270 Hz) sprawi, że granie w gry wskakuje na wyższy poziom.

Recenzja Creative HS-220 – słuchawki do biura i Call Center

Uczniowie będą rywalizować o nagrody zarówno dla siebie jak i szkół, które reprezentują. Najlepsza szkoła otrzyma 100 tysięcy złotych. Drugiemu miejscu przypadnie 50 tysięcy złotych, a trzeciemu 25 tysięcy złotych. Wszystko to, do wykorzystania w Acer Store.

Wisienką na torcie będzie wybór najlepszych indywidualnie zawodników ze wszystkich uczestników. Prawdziwe gwiazdy Predator Games otrzymają dodatkowo router Predator Connect W6, myszkę Predator Cestus 330, a także klawiaturę Predator Aethon 301. Z każdego z uwzględnionych tytułów zostanie wyłoniony jeden MVP.

Cel nadrzędny Predator Games

Misją Predator Games jest stworzenie pomostu komunikacyjnego pomiędzy uczniami – graczami, a ich rodzicami i nauczycielami oraz pokazanie gamingu i esportu jako passion pointu, który integruje i pozwala rozwijać wiele pozytywnych cech. By jeszcze bardziej ułatwić zrozumienie zagadnień związanych z tymi dziedzinami, Predator Games nawiązał współpracę z ekspertami i wspólnie stworzyli wiele materiałów edukacyjnych dostępnych na kanałach Predator Games. Znajdują się tam zarówno publikacje przydatne graczom, lecz również nauczycielom i rodzicom.

Partnerzy wydarzenia

Sponsorem Generalnym pierwszego sezonu Predator Games 2023 jest PKO Bank Polski – największy bank w Europie Centralno-Wschodniej oraz lider polskiego sektora bankowego, który od 100 lat codziennie dostarcza rozwiązania finansowe, odpowiadające potrzebom Polaków i polskich firm.

Jako PKO Bank Polski już od dawna dostrzegamy pozytywne aspekty esportu i gamingu na kulturę oraz rozwój młodzieży. Wspólnie z marką Predator dołożyliśmy cegiełkę do profesjonalizacji młodych graczy. Chcemy przede wszystkim podkreślić walory edukacyjne projektu, w którym rozwijane jest wiele kompetencji takich jak umiejętność pracy zespołowej, strategiczne myślenie oraz decyzyjność. Ponadto wspólnie stworzyliśmy szereg materiałów edukacyjnych z ekspertami psychologii, fizjoterapii czy trenerem esportowym, by jeszcze mocniej pokazać zalety tej dziedziny – wspomina Marek Kozłowski, Dyrektor Departamentu Marketingu w PKO Banku Polskim.

Ponadto projekt Predator Games 2023 jest wspierany przez partnerów – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech oraz VULCAN.

Gry to narzędzia mocno wspierające kreatywność i wyobraźnię młodego pokolenia. GovTech wraz z Ministrem Edukacji i Nauki prof. Przemysławem Czarnkiem jest patronem organizowanych przez firmę Acer Polska pierwszych ogólnopolskich rozgrywek esportowych skierowanych do szkół. Kibicujemy tej inicjatywie, ponieważ wierzymy, że zarówno esport jak i gaming kształtują niezwykle cenne kompetencje, które są przydatne zarówno na serwerze jak i w innych dziedzinach życia, niezależnie od tego jaką ścieżkę kariery wybierze dany uczeń – komentuje Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl