PlayStation Showcase 2023 – podsumowanie

W miniony wieczór odbył się PlayStation Showcase 2023, czyli pokaz pełny ekscytujących premier i nowości. W trakcie konferencji zaprezentowano ogromną liczbę tytułów, które ukażą się na PlayStation 5, PlayStation VR2 oraz PC. Po raz pierwszy pokazano też nowe urządzenie przenośne o nazwie roboczej Project Q oraz bezprzewodowe słuchawki douszne PlayStation.

PlayStation Showcase

Nadchodzące tytuły PlayStation Studios

PlayStation Studios, znane ze swojej bogatej biblioteki tytułów dla jednego gracza, zaprezentowało dziś trzy ambitne projekty wieloosobowe na PlayStation 5 i PC: Fairgame$ od Haven Studios oraz Concord od Firewalk Studios (premiera w 2024 roku). Dodatkowo, Arrowhead Game Studios powróci do świata strzelanek science-fiction w grze Helldivers 2, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Reklamy

Studio Bungie, które dołączyło do SIE w lipcu 2022 roku, ogłosiło nową grę Marathon. To ekscytująca strzelanka science-fiction, a jednocześnie pierwszy, zupełnie nowy projekt Bungie od dekady. Studio ujawniło również kolejne duże rozszerzenie do Destiny 2, zatytułowane The Final Shape, które będzie zakończeniem sagi Destiny Light & Darkness.

Test Motorola edge 40 pro – bardzo się polubiliśmy

Nadchodzące tytuły zewnętrznych wydawców

Podczas PlayStation Showcase 2023 zaprezentowano wiele nowości od najbardziej znanych wydawców, takich jak Capcom, EA, Konami, Square Enix, a także wielu studiów niezależnych, takich jak Dreamlit Games, Devolver Digital, Giant Squid oraz Kepler Interactive. Fani otrzymali ważne aktualizacje na temat wyczekiwanych tytułów, m.in. Assassin’s Creed MirageStreet Fighter 6 i Final Fantasy XVI.

PlayStation VR2 jest wciąż silnie wspierane przez deweloperów. Najnowsze tytuły, które ukażą się na urządzenie to m.in. Beat Saber, a także gry Synapse, Arizona Sunshine 2, Five Nights at Freddy’s: Help Wanted 2, Resident Evil 4 VR Mode i Crossfire: Sierra Squad.

W nadchodzącej ofercie nie zabrakło też kultowych serii, które powrócą na konsole PlayStation 5, czyli Metal Gear Solid oraz Resident Evil. Fani mogą spodziewać się też kontynuacji cenionych serii, takich jak Dragon’s Dogma, Alan Wake i Arizona Sunshine.

Prezentacja rozgrywki Marvel’s Spider-Man 2

W trakcie pokazu PlayStation Showcase 2023 zaprezentowano długi fragment rozgrywki
z gry Marvel’s Spider-Man 2, która będzie miała premierę tej jesieni. W materiale pokazano starcia z  przeciwnikami – Kravenem i Jaszczurem, możliwość płynnego przełączania się między Peterem Parkerem i Milesem Moralesem oraz unikalne umiejętności każdego z nich.

Recenzja Creative HS-220 – słuchawki do biura i Call Center

Project Q oraz słuchawki douszne PlayStation

Project Q to dedykowane urządzenie, które umożliwi grę w dowolną kompatybilną grę zainstalowaną na konsoli PS5 za pomocą funkcji Remote Play poprzez Wi-Fi. Dzięki 8-calowemu ekranowi LCD o rozdzielczości do 1080p i odświeżaniu 60 klatek na sekundę, urządzenie zapewnia wyraźny obraz i płynną rozgrywkę, nawet z dala od telewizora. Wszystkie przyciski i funkcje kontrolera bezprzewodowego DualSense, w tym adaptacyjne spusty i zaawansowana haptyka zostały zastosowane w urządzeniu. Project Q zadebiutuje jeszcze
w tym roku.

Firma PlayStation zaprezentowała również pierwsze oficjalne bezprzewodowe słuchawki douszne, zapewniające immersyjny dźwięk najnowszej generacji. Urządzenie będzie można bezproblemowo podłączyć do konsoli PS5 i PC, a także połączyć ze smartfonem poprzez Bluetooth. Dodatkowo, będzie wyposażone w nową technologię opracowaną przez SIE, która zapewni wysoką jakość dźwięku z niskim opóźnieniem. Bezprzewodowe słuchawki douszne PlayStation zadebiutują jeszcze w tym roku.

Dodatkowe szczegóły dotyczące obu akcesoriów zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.

Nasi fani zasługują na stały dopływ niesamowitych treści. Dzisiejsza prezentacja przedstawia nasze niezachwiane zaangażowanie w oferowanie najlepszego i najbardziej zróżnicowanego katalogu gier.” – mówi Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny SIE.

Globalna społeczność deweloperów PlayStation, która wykorzystuje konsolę do granic możliwości, podkreśla jedynie jej ogromną popularność i siłę. Intensywnie inwestujemy w jej rozwój, między innymi poprzez innowacyjny hardware, taki jak PlayStation VR2 czy właśnie zapowiedziany Project Q. Nasza ekspansja na PC, urządzenia mobilne oraz usługi Live zmieniają to w jakim miejscu i w jaki sposób można cieszyć się naszymi treściami

Szczegółowe informacje dotyczące PlayStation Showcase 2023 można znaleźć na blogu PlayStation.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]