TRUMPF Huettinger wspiera młode talenty

TRUMPF Huettinger wspiera młode talenty. Ogólnopolski konkurs najlepszych prac dyplomowych rozstrzygnięty!

 

Firma TRUMPF Huettinger, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyłoniła laureatów ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską w roku 2022. Wręczenie nagród odbędzie się 20 czerwca podczas gali na Politechnice Warszawskiej, która jest partnerem wydarzenia.

 Organizowany przez TRUMPF Huettinger ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską jest jedną z wielu inicjatyw realizowanych przez technologicznego giganta, które mają na celu wspieranie rozwoju młodych zdolnych. Jego tegoroczna odsłona była skierowana do studentów i absolwentów, którzy przygotowali prace dyplomowe poruszające tematykę automatyki, elektroniki, elektrotechniki lub informatyki technicznej i telekomunikacji. Do udziału zgłosiło się blisko 150 osób z całego kraju, z czego 127 zostało zakwalifikowanych do konkursu. Łączna pula nagród wyniosła blisko 100 tysięcy złotych.

„Pierwszy raz zorganizowaliśmy taki konkurs 10 lat temu, wówczas tylko dla studentów Politechniki Warszawskiej. Z biegiem czasu rozszerzyliśmy zasięg inicjatywy i teraz, w 2023 roku, po raz pierwszy zorganizowaliśmy taki konkurs na skalę ogólnopolską. Zainteresowanie studentów i absolwentów znacząco przerosło nasze oczekiwania, a poziom nadesłanych prac był naprawdę imponujący. Pasja i chęć nauki wśród młodych ludzi budzi w nas wielką radość i dumę.

Z wizytą w TRUMPF Huettinger

W TRUMPF Huettinger doskonale zdajemy sobie sprawę, że do rozwoju technologii niezbędni są wysoko wykwalifikowani inżynierowie. Dlatego z przyjemnością wspieramy ich rozwój już na etapie edukacji i chętnie przeprowadzimy nasz konkurs także w kolejnych latach” – podkreśla dr inż. Marcin Żelechowski, Szef Działu Badawczo – Rozwojowego w TRUMPF Huettinger.

 Finalnie organizatorzy nagrodzili po trzy prace w każdej z kategorii: praca inżynierska, magisterska i doktorska, a także przyznali dziewięć wyróżnień. Łączna pula wszystkich nagród wyniosła aż 97 tysięcy złotych. Ponadto, dziewięć osób, które otrzymały nagrody główne, mają dodatkowo możliwość odbycia płatnego stażu wakacyjnego w TRUMPF Huettinger. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbędzie się 20 czerwca na Politechnice Warszawskiej. Podczas wydarzenia obecny będzie Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej – prof. dr hab. inż. Robert Zalewski.

„Politechnika Warszawska współpracuje z TRUMPF Huettinger od samego początku działalności tej firmy w Polsce, a konkurs jest jednym z obszarów współpracy, którą ogólnie oceniam bardzo pozytywnie. Naszym wspólnym celem jest wspieranie zarówno studentów, jak i młodych naukowców w sposób, który pozwala im rozwijać kreatywność oraz umiejętności jakie nabywają na naszej uczelni. Cieszę się, że konkurs rozwinął się z poziomu uczelnianego na ogólnopolski – to pokazuje, że takie inicjatywy są potrzebne i z pewnością zachęcają do studiowania nauk technicznych” mówi prof. Robert Zalewski.

Powyższy konkurs to jedynie przykład z szeregu inicjatyw, jakie dla młodych ludzi przygotowuje TRUMPF Huettinger. W bieżącym roku firma rozszerzyła współpracę między innymi z Politechniką Białostocką, w efekcie której m.in. intensywnie rozwijane są projekty badawczo-rozwojowe. Ponadto, co roku firma organizuje płatne staże wakacyjne dla studentów, a następnie wybranym uczestnikom proponuje pracę.

„Jako TRUMPF Huettinger chcemy być zarówno marką, która dostarcza innowacyjne i niezawodne rozwiązania technologiczne dla biznesu, jak i dobrym pracodawcą, który motywuje i realnie wspiera rozwój pracowników. Obecnie zatrudniamy ponad 1450 osób, z czego większość ma wykształcenie wyższe. Wśród nich jest 16 osób ze stopniem doktora i kilka z otwartymi przewodami doktorskimi. Jesteśmy dumni z naszych pracowników i dostarczamy im wszystkich niezbędnych narzędzi, aby mogli rozwijać się naukowo. Dzięki dostępowi do laboratoriów i materiałów TRUMPF Huettinger, nasi eksperci mają możliwość robić doktoraty wdrożeniowe, już w warunkach praktycznych” – wyjaśnia Bogusława Wróblewska, Szefowa Działu HR w TRUMPF Huettinger.

Więcej informacji o ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską znajduje się na stronie internetowej TRUMPF Huettinger: https://www.trumpf.com/pl_PL/landing-pages/pl/ogolnopolski-konkurs-na-najlepsze-prace-dyplomowe/

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl