Test Nandme NX7000 – szczoteczka soniczna do zębów

Nandme NX7000 to szczoteczka soniczna, którą wyróżnia bardzo długi czas pracy na baterii. Uważam, że jest to dobry wybór dla młodszego pokolenia (mała i delikatna szczoteczka). 

Test (3 strony) w ramach współpracy barterowej – jednakże przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie, producent nie miał wpływu na jej treść.

W moje ręce trafiła kolejna szczoteczka soniczna do zębów. Tym razem jest to Nandme NX7000. Jej największą zaletą jest bardzo długie działanie na jednym ładowaniu, bo aż do 365 dni. Urządzenie to czyści wibracjami ultradźwiękowymi z szybkością 41 000 razy na minutę, przez co ma skutecznie usuwać płytkę nazębną czy resztki jedzenia. Co więcej ma sprawić, że jama ustna będzie zdrowsza, a zęby bielsze. Ma też być idealna dla osób o bardziej wrażliwych dziąsłach – NX7000 oferuje 15 trybów szczotkowania, każdy z inną częstotliwością wibracji, co ma pozwolić na znalezienie trybu, który najlepiej będzie nam odpowiadał, a jednocześnie będzie skutecznie czyścić zęby.

Nandme NX7000
Nandme NX7000

NX7000 jest bardzo łatwa w użyciu (2 przyciski sterujące). Podczas mycia zębów co 30 s. przypomina o zmianie miejsca szczotkowania. Posiada również  wodoodporność IXP7 i specjalną powłokę antypoślizgową, która sprawia, że można ją używać nawet pod prysznicem.

W opakowaniu Nandme dostarcza również aż 12 pojedynczych ze szczoteczką. Więc spokojnie taki zestaw wystarczy nam na długie miesiące użytkowania.

Promocyjna oferta:

 • Nandme NX7000: https://bit.ly/47wb7HP (Link affilacyjny)
 • Buy 1 final Price: $15.99
 • Buy 2 final Price: $28.98

Pierwsze 200 zamówień otrzyma jedną dodatkową nić dentystyczną 3 w 1

Czas promocji: 21.08.2023r.-27.08.2023r.

Specyfikacja techniczna:

 • Kolor biały lub niebieski
 • Liczba trybów: 5 trybów x 3 poziomy intensywności każdy
 • Bateria: 2600 mAh
 • Ładowanie: port USB -C , kabel w opakowaniu
 • Czas ładowania 7-12 h
 • Moc ładowania 3W
 • Czas działania – 356 dni w trybie czuwania
 • Częstotliwość wibracji: 31000 – 41000 wibracji na minutę
 • Klasa wodoszczelności: IPX7
 • Specyfikacja główki szczoteczki – 0,152 mm, materiał DuPont, mała szczoteczka, SOFT
 • Hałas – 68 dB
 • Komunikat o niskim stanie baterii – tak

 

Zawartość opakowania:

 • Urządzenie x 1 i 12 główek szczoteczki (są też warianty mniejsze)
 • instrukcja obsługi
 • kabel ładujący USB

Budowa i użytkowanie

Wybór szczoteczki do zębów zawsze nie jest prostą sprawą. Generalnie najczęściej sięgamy po standardowe szczoteczki, których w sklepach jest mnóstwo. Różnią się kształtami, miękkością włosia czy różnymi dodatkami np. gumowe wstawki czy elementy służące do czyszczenia języka. Można by tak dużo pisać. Przez dłuższy czas sama korzystałam z tego typu narzędzi.

Z biegiem czasu dochodzimy do wniosku, że warto by jednak zainwestować w coś więcej. I tutaj producenci próbują prześcigać się w reklamach, które to urządzenie jest lepsze. Mamy chociażby standardowe szczoteczki rotacyjne, które były jedne z pierwszych na rynku szczoteczek elektrycznych. Ich praca polega na wykonywaniu ruchów obrotowych, oscylacyjnych i pulsacyjnych o dużej prędkości. Dzięki temu czyszczą zęby i przestrzenie między nimi dużo skuteczniej, niż szczoteczka ręczna.

Jest też szczoteczka soniczna. Ona jest rozpoznawalna dzięki podłużnej końcówce. Składa się z grubej rączki, w której znajduje się akumulator, i główki, której włosie wykonuje ruchy czyszczące. Różnią się sposobem działania i kształtem końcówki. I to one są aktualnie uznawane za jedne z bardziej skutecznych narzędzi do czyszczenia jamy ustnej.

Nandme NX7000 to soniczna szczoteczka stworzona dla osób, które szukają bardzo prostej w obsłudze szczoteczki, a która będzie bardzo długo działała na jednym ładowaniu. Producent deklaruje tutaj nawet do prawie 1 roku działania bez potrzebny ponownego ładowania. Ciężko mi to sprawdzić, gdyż jest ona u mnie od niedawna i raczej nie chcielibyście czekać rok na test 😊.

Nie mniej na dzień dzisiejszy jeszcze jej nie ładowałam. Dodam jeszcze, że ładujemy ją  za pomocą standardowego kabla Type-C dołączonego do zestawu, dzięki czemu można ją ładować za pomocą dowolnej standardowej ładowarki lub urządzenia USB. Wewnętrzna bateria jest o pojemności 2600 mAh. Port ładowania USB-C ukryty jest na spodzie rękojeści za odpinaną klapką i dodatkową gumką. Pełne ładowanie trwa około 7-12 godzin (zależy od szybkości ładowania, max. jest to 3 W).

Przy zakupie wspomnianego modelu warto od razu wybrać opcję z dodatkowymi końcówkami. Producent posiada w sprzedaży wariant z aż 12 końcówkami. To sporo, bo jak przyjmiemy (zgodnie z zaleceniami dentystów i producenta), że będziemy wymieniać końcówki co 3 miesiące, to jedno opakowanie wystarczy nam na 4 lata. Lub odpowiednio krócej jak będzie to rodzinne opakowanie 😊.

Nandme NX7000
Nandme NX7000

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji spotkać się z tego typu urządzeniem, to od razu przypomnę, że szczoteczka soniczna wygląda podobnie, jak szczoteczka manualna. Sposób jej działania także naśladuje tradycyjne szczoteczki – wykonuje ruchy wymiatające. Wielu specjalistów uważa, że właśnie taki sposób czyszczenia zębów jest skuteczniejszy. Emitowane przez szczoteczkę fale dźwiękowe wprawiają w ruch płyn obecny w jamie ustnej, co pomaga wyczyścić trudno dostępne miejsca. Również kształt główki ułatwia dostęp do szczelin i zębów trzonowych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl