Otwórz się na bezpieczeństwo – Inteligentny Zamek i Klucze

Netatmo rozszerza swoją gamę produktów, prezentując Inteligentny Zamek i Klucze. Zapewnią one nie tylko bezpieczniejszy, ale też bardziej elastyczny dostęp do mieszkania. Francuski producent smart home zastosował w nowym urządzeniu antywłamaniową konstrukcję oraz w pełni szyfrowaną komunikację Bluetooth i klucze NFC. Produkt dostępny jest już w wybranych krajach europejskich i niedługo trafi na polski rynek.

Inteligentny Zamek i Klucze

Przede wszystkim bezpieczeństwo

 Inteligentny Zamek spełnia wymagania gwarantujące najwyższy poziom mechanicznego i elektronicznego bezpieczeństwa, zgodnie z normą EN15684. Został on opracowany tak, aby chronić użytkowników przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie. Cylinder zaprojektowany w całości przez firmę Netatmo wykonano ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości i wzmocniono podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 Inteligentny Zamek zaprojektowano również tak, aby opierał się próbom piractwa komputerowego, dlatego nie jest podłączony do Internetu. Drzwi można otworzyć jedynie z bliskiej odległości za pomocą smartfonu dzięki bezpiecznej i w pełni szyfrowanej komunikacji Bluetooth lub za pomocą Inteligentnych Kluczy NFC. Urządzenie wyposażono również w system Secure Element – tylko jeden, niepowtarzalny i chroniony komponent zintegrowany z każdym zamkiem może zatwierdzić wszystkie czynności otwierania, zamykania i dodawania nowego klucza.

Recenzja Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach Netatmo – czy warto?

Dostęp możliwy dzięki Inteligentnym Kluczom …

 Inteligentny Zamek Netatmo można zamknąć i otworzyć przy pomocy Inteligentnego Klucza, używając go jak tradycyjnego rozwiązania. Dzięki temu domownicy nie zmieniają swoich przyzwyczajeń, a dostęp do domu mają również te osoby, które nie korzystają smartfonu, jak na przykład dzieci czy osoby starsze.

Inteligentne Klucze opierają się na certyfikowanej technologii NFC i są chronione złożonymi metodami kryptograficznymi, co sprawia, że są niemożliwe do podrobienia, a w przypadku utraty lub kradzieży można je dezaktywować za pomocą aplikacji Home + Security.
W zestawie znajdują się trzy klucze, jednak w tej samej aplikacji do swojego Inteligentnego Zamka można dodać dowolną ich liczbę, zależnie od potrzeb. Dodatkowe klucze można zamówić w sklepie internetowym Netatmo.

Ponadto, jeden Inteligentny Klucz można zintegrować z kilkoma Inteligentnymi Zamkami na raz. Jeżeli w domu znajduje się więcej niż jedno wejście, użytkownik może w ten sposób ograniczyć liczbę kluczy. Instalacja urządzenia  trwa zaledwie kilka minut: wystarczy wymienić zwykłą śrubę i gotowe.

… a także przy pomocy smartfonu

 Możliwe jest także zablokowanie lub odblokowanie drzwi wyposażonych w Inteligentny Zamek Netatmo, używając smartfonu i aplikacji Home + Security. W chwili wyjazdu na urlop użytkownik nie musi już chować kluczy ani oddawać ich sąsiadowi, aby nakarmił kota czy podlał kwiaty: może wysłać zaproszenie z aplikacji Home + Security, udzielając tymczasowego dostępu, który można odwołać w dowolnym momencie. Goście uzyskają dostęp do mieszkania za pomocą własnego smartfonu, pobierając aplikację przeznaczoną do uzyskiwania uproszczonego dostępu: Home + Guest. Nie będzie wtedy konieczne tworzenie konta ani hasła.

Recenzja EZVIZ PS300 – must-have w każdym domu i na kempingu

Rok samodzielnego działania i zasilanie awaryjne

Bateria Inteligentnego Zamka zapewnia ponad rok działania. Użytkownik otrzyma powiadomienie na smartfonie, gdy będzie zbliżał się czas wymiany baterii. W razie całkowitego rozładowania Zamka możliwe jest podłączenie zasilania awaryjnego przez micro-USB, co pozwala na tymczasowe aktywowanie Zamka, dając czas na wymianę baterii i zapewnienie sobie spokoju na kolejny rok.
Kompatybilność i scenariusze z innymi inteligentnymi urządzeniami

Inteligentny Zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home, umożliwiając tworzenie inteligentnych interakcji z innymi kompatybilnymi produktami. Na przykład użytkownik może zaprogramować automatyczne włączanie się światła w wejściu w chwili odblokowywania drzwi wejściowych.

Cena i dostępność

Inteligentny Zamek i Klucze jest dostępny od 19 września w wybranych krajach Europy. W Polsce produkt będzie możliwy do kupienia na stronie internetowej: www.netatmo.com

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl