Yale – nowy, połączony ekosystem inteligentnych zabezpieczeń

Nowy, połączony ekosystem inteligentnych produktów zabezpieczających Yale został stworzony po to, aby bezpieczeństwo stało się proste, zapewniając konsumentom inteligentniejsze i bardziej funkcjonalne urządzenia zabezpieczające.

Yale

 Interoperacyjność i wygoda to najważniejsze cele, które Yale, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie inteligentnych zabezpieczeń dla domu, pragnie osiągnąć jako marka. Dlatego firma poszerza swoje portfolio, wprowadzając na rynek nową generację inteligentnych produktów zabezpieczających.

Test Yale Indoor WiFi Camera – kamera domowa

Ostatecznym celem firmy jest nie tylko tworzenie coraz inteligentniejszych produktów, ale także ułatwianie ich obsługi każdemu konsumentowi. Dążenie do tego właśnie celu zaowocowało powstaniem ekosystemu inteligentnych zabezpieczeń Yale.

Ekosystem inteligentnych zabezpieczeń Yale

Do ekosystemu Yale Smart Security należą: nowy zamek Yale Linus® Smart Lock L2alarmkamery wewnętrzne i zewnętrzne oraz wideodomofon. Wszystkie te nowo wprowadzone urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo współpracować z innymi popularnymi produktami Yale, takimi jak Smart Opener do bram i garażyzamki czy inne rozwiązania smart.

Użytkownicy mogą zacząć od jednego produktu i budować swój własny inteligentny system zabezpieczeń dodając kolejne urządzenia w zależności od potrzeb. Jest wtedy możliwość zarządzania wieloma urządzeniami z jednego poziomu, aplikacji Yale Home, aby uprościć obsługę i wyeliminować potrzebę korzystania z wielu aplikacji dla różnych produktów. Ekosystem oferuje bezproblemową integrację urządzeń Yale z wybranymi produktami zaufanych partnerów marki, zapewniając zaawansowane funkcje i automatyzację między urządzeniami dla dodatkowej wygody z dowolnego miejsca na świecie.

Recenzja Yale Smart Indoor Camera: bezpieczeństwo domu w zasięgu ręki

Korzyści, jakie ekosystem oferuje użytkownikom

Największą zaletą działającego ekosystemu jest interoperacyjność. Nie oznacza to tylko, że różne urządzenia są podłączone do tego samego systemu lub aplikacji, lecz również to, że wchodzą one w interakcję ze sobą, a działanie jednego urządzenia może dla większej wygody wywołać akcję na innym urządzeniu.

Na przykład, odryglowanie drzwi za pomocą zamka Linus® Smart Lock L2, spowoduje, że alarm Yale przejdzie w tryb rozbrojony w momencie wejścia do domu, bez potrzeby wykonywania dodatkowych czynności. Jeśli więc dzieci lub inne zaufane osoby, np. rodzina, przyjaciele czy osoba wyprowadzająca psa, muszą wejść do domu konsumenta, a nie są zaznajomieni z ustawieniami zabezpieczeń, właściciel domu nie musi się martwić, że włączy się alarm.

Ten przykład użycia można również rozszerzyć za pomocą nowej gamy kamer Yale. Kamerę wewnętrzną można ustawić tak, aby przechodziła w tryb prywatności w momencie rozbrojenia alarmu, zapewniając spokój ducha i zwiększony poziom prywatności. Jest również opcja uruchomienia nagrywania w kamerach wewnętrznych i zewnętrznych, gdy alarm jest uzbrojony lub gdy określony użytkownik zaryglowuje zamek, co stwarza solidny system zabezpieczeń odpowiadający potrzebom użytkownika. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że ich dzieci są bezpieczne w domu.

Seria inteligentnych kamer i nowy wideodomofon Yale posiadają także wbudowane funkcje sztucznej inteligencji umożliwiające wykrywanie ludzi oraz inne funkcje, takie jak możliwość konfigurowania stref, bez dodatkowych kosztów. Oznacza to możliwość definiowania określonych obszarów, które mają być objęte zasięgiem kamery. Funkcje sztucznej inteligencji dla inteligentnych kamer i wideodomofonu, takie jak wykrywanie pojazdów, zwierząt domowych i paczek, są dostępne w ramach subskrypcji. Ogranicza to liczbę wysyłanych do użytkownika fałszywych alarmów i sprawia, że cały ekosystem działa jeszcze bardziej inteligentnie. Opcje nagrywania w chmurze są również dostępne w ramach ekosystemu.

Ekosystem Yale Smart Security pozwala użytkownikom zdalnie przyznawać stały lub tymczasowy dostęp używając tego samego kodu do zamka Linus®, Smart Opener do bram i garażu oraz inteligentnego sejfu i zamka do szafki przy pomocy aplikacji Yale Home. Takie rozwiązanie jest idealne dla konsumentów prowadzących wynajem wakacyjny, ponieważ umożliwia łatwe przyznawanie gościom dostępu do sejfu, szafki i drzwi, a po zakończeniu pobytu gości równie łatwo ten dostęp cofnąć.

Test Honor Magic Vs: składane smartfony w Polsce – Recenzja i Opinie

Ponadto, korzystając z kamery wewnętrznej Yale i Smart Opener do garażu i bram, użytkownik może zdalnie otworzyć garaż czy bramę dla znajomego, który potrzebuje dostępu do narzędzi. Następnie w aplikacji Yale Home, może sprawdzić stan swoich drzwi, zobaczyć garaż dzięki podglądoi na żywo i zamknąć go, gdy znajomy wyjdzie.

Dla poprawy komfortu użytkowania, Yale zaprojektował swój ekosystem tak, aby mógł współpracować z innymi markami. Ta współpraca obejmuje swym zakresem inteligentny dom, inteligentny hosting i wideodomofony z udziałem partnerów takich jak m.in. Samsung SmartThings, Homey, Operto, Doorbird oraz asystentów głosowych Google Home i Amazon Alexa.

Na przykład przy pomocy zamka Linus® L2 można wyzwalać działania, takie jak wyłączanie światła lub przykręcanie termostatów po wyjściu z domu, gdy drzwi się zamkną i ponowne włączanie każdego systemu, gdy tylko drzwi się odryglują, co pozwala zaoszczędzić energię. Yale współpracuje obecnie ze swymi partnerami w celu opracowania rozwiązań zgodnych ze standardem Matter, a integracje przewidywane na rok 2024 zapewnią płynniejsze i bezproblemowe rozwiązania z zakresu zabezpieczeń podczas korzystania z zamka Yale Linus® Smart Lock L2.

Możliwości i zastosowania ekosystemu są nieograniczone.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading