Test Samsung Galaxy Note 10 vs Galaxy S10 – który lepiej wpisze się w styl życia biznesowego użytkownika

  Galaxy S10 Plus Galaxy Note 10
Aparat Tył: Potrójny aparat

– Obiektyw ultraszerokokątny: 16 MP F2,2 (123°)

– Obiektyw szerokokątny: 12 MP 2PD AF F1,5/F2,4 OIS (77°)

– Teleobiektyw: 12 MP F2,1 OIS (45°) – zoom optyczny 0,5x/2x, zoom cyfrowy do 10x

 

Przód: 10 MP 2PD AF F1,9 (80°)

Głębia 3D: 8 MP FF, F2,2 (90°)

Tył: Potrójny aparat

– Obiektyw ultraszerokokątny: 16 MP F2,2 (123°)

– Obiektyw szerokokątny: 12 MP 2PD AF F1,5/F2,4 OIS (77°)

– Teleobiektyw: 12 MP F2,1 OIS (45°)

 

Przód: 10 MP 2PD AF F2,2 (80°)

Wideo MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Aparat w Note 10 niczym nie zaskakuje względem serii S10 czy flagowców od konkurencji.  W związku z tym, że aparaty niewiele się różnią od serii S10 (Test Galaxy S10 Plus) nie będę się za bardzo rozwodzić nad ich funkcjonalnościami. Krótko mówiąc zdjęcia wychodzą nieźle i nie odbiegają swoją jakością od S10 Plus. Szkoda tylko, że zoom optyczny nadal oscyluje w granicy tylko x2, obiektyw szerokokątny nie może ustawić ostrości i nie ma oddzielnej funkcji makro. Za to w Note 10 pojawił się na stałe Tryb Nocny czy możliwość konfiguracji menu z trybami (możemy wyłączyć, te które nie używamy).  Wracając do zdjęć, to gdy robimy je podczas dnia, to oczywiście wychodzą niesamowicie. Zdjęcia są wyraźne, z dobrze odwzorowanymi kolorami i bardzo szczegółowe. Aparat również nieźle radzi sobie przy gorszym oświetleniu czy w nocy – chociaż nie idealnie. Ponad to bardzo przydatną funkcją jest optymalizator sceny. Przyznam, że podpowiedzi, które pokazywały się na ekranie pozwalały wykonać całkiem ciekawe i dobrej jakości ujęcia.

Podobnie z kamerą selfie. Tutaj również zdjęcia wychodzą zadowalająco. Telefon wzorowo ustawia ostrość, tak że nasze zdjęcia zawsze wypadną dokładnie tak jak się tego spodziewamy.

Przykładowe zdjęcia:

Podobnie jest z filmami wideo, które możemy nagrywać nawet w 4K. Do tego dochodzi perfekcyjna stabilizacja obrazu, czy zbieranie dźwięku.  Bez problemu możemy filmować nasze biegające pociechy bez obawy, że jakość filmów wyjdzie nie tak. No może poza 4K. Tutaj odczujemy pewne zachwiania, ale czy na co dzień potrzebujemy aż tak olbrzymiej rozdzielczości? Wątpię.  Co więcej Note 10 oferuje również funkcję zoomu dla dźwięku, która również wypada nieźle.

Przykładowe filmy:

  Galaxy S10 Plus Galaxy Note 10
Bateria Pojemność: 4100 mAh (wartość typowa)

Szybkie ładowanie kompatybilne z ładowaniem przewodowym i bezprzewodowym.

Bezprzewodowe ładowanie – Fast Wireless Charging 2.0

Funkcja PowerShare – jeżeli smartfon posiada min. 30% naładowania baterii, to może służyć jako powerbank.

3500 mAh (typowa)

Inteligentne superszybkie ładowanie kompatybilne z przewodowymi ładowarkami z QC2.0, AFC i PD3.0.

Prędkość ładowania bezprzewodowego podana wg szybkiego ładowanie bezprzewodowego 2.0.

Bezprzewodowe PowerShare

Samsung wyposażył recenzowany telefon w baterię o pojemności 3500 mAh. S10 Plus posiada znacznie większa, bo 4100 mAh.  Czas pracy na baterii, to chyba największa bolączka sporej ilości Samsungów. Chociaż przyznam, że można osiągnąć 2 dni pracy na baterii, ale w momencie, gdy nie używam go zbyt intensywnie. Dla bardziej hardkorowych użytkowników dzień pracy to max. Na szczęście telefon wspiera szybkie ładowanie (45W) oraz ładowanie bezprzewodowe (15W). Niestety w opakowaniu znajdziemy tylko ładowarkę 25 W, a 45W musimy sami zakupić.

Dodam jeszcze, że oba telefony obsługują również funkcję ładowania bezprzewodowego innych urządzeń PowerShare. Ale bardziej traktowałabym to jako ciekawostkę niż funkcję do codziennego użytku. No chyba, że chcemy podładować słuchawki lub zegarek 😊

2 komentarze do “Test Samsung Galaxy Note 10 vs Galaxy S10 – który lepiej wpisze się w styl życia biznesowego użytkownika

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: