Test X-FIT Smartband MT860KR – wielofunkcyjny zegarek dla aktywnych fizycznie

Zegarek, z Androidem to połączenie tradycyjnego, inteligentnego zegarka kompatybilnego ze smartfonem i jednocześnie sportowa opaska. Czy to nie będzie dobry dzień, jeśli zaczniemy go od odrobiny ruchu? Wiem, nie możecie oderwać się od maila i ważnych telefonów, dlatego może warto zainteresować się sportowym zegarkiem.

Koperta zegarka została wykonana ze stali nierdzewnej i dobrej jakości plastiku. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że sam ekran zabezpieczają również dodatkowe bumpery. Wygląd urządzenia inspirowany jest tradycyjnymi zegarkami sportowymi. Z przodu znajduje się dotykowy, kolorowy 0,96″ ekran, wykonany w technologii OLED. Po obu stronach urządzenia umieszczono 4 przyciski (UP, DOWN, START i STOP) dla łatwiejszej obsługi naszego gadżetu.  Jakość wykonania stoi na dobrym poziomie, a cała konstrukcja robi dobre wrażenie. Warto docenić jakość spasowania – nic nie skrzypi, żaden element nie odstaje i nic nie ma zamiaru odpaść.

Prezentowany egzemplarz został wyposażony w pasek z silikonu, w kolorze czarnym. Jedyny metalowy dodatek to klamra zapięcia paska. Ważną cechą tego smartwatcha jest również certyfikat IP68. Oznacza to, że jest stosunkowo odporny na wodę i pył. Kilkukrotnie miałem okazję sprawdzić to w praktyce, w surowym i wilgotnym środowisku i nie miałem żadnych problemów, zapomnieć należy o pływaniu czy kąpieli z tym urządzeniem.

Obsługa MT860KR, jest w większości sytuacji wygodna i intuicyjna. By włączyć, bądź odblokować smartwatcha trzeba wcisnąć przycisk START. Na ekranie umieszczono też przycisk dotykowy tzw. szybkiego dostępu.

Po odblokowaniu ukazuje nam się ekran główny, z jedną z 4 dostępnych tarcza z zegarem oraz powiadomieniami. Dodatkowym ułatwieniem w codziennej obsłudze są aktywne pola wyświetlane na tarczy zegarka. Informują nas one na bieżąco o ważnych zdarzeniach, poziomie naładowania baterii, czy aktualnej pogodzie. Póki, co nie mamy możliwości wgrania nowych tarcz, ale miejmy nadzieję, że to się niebawem zmieni.

Po odblokowaniu zegarka, dotykając palcem na wyświetlaczu, lub używając przycisku fizycznego przechodzimy kolejno pomiędzy poszczególnymi ikonkami:

  • Przycisk UP (strona lewa) otwiera narzędzia TOOLS
  • Przycisk DOWN (strona lewa) otwiera wybór funkcji
  • Przycisk STOP wygasza ekran
  • Przycisk START (strona prawa) włącza zegarek, wybór trybu SPORT

Spód zegarka, to metalowy korpus, na którym producent umieścił sensory do wykonywania pomiarów oraz magnetyczne gniazdo, do których podłączamy specjalny kabel USB w celu ładowania urządzenia. Połączenie koperty i magnetycznego kabla do ładowania jest stabilne.

Opaska została zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać swoje zadania przez całą dobę: przyjemne w dotyku tworzywo, z którego jest wykonana, wodoodporna obudowa, umożliwiają komfortowe korzystanie z niej pod prysznicem czy podczas snu. Urządzenie wyróżnia wysoka klasa wodo- i pyłoodporności, poświadczona certyfikatem IP68, co oznacza, że jest to produkt całkowicie szczelny, nie przepuszczający wody nawet przy pełnym zanurzeniu (do głębokości do 50 cm).


Pages: 1 2 3


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Testy, Zegarki i opaski

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: