Test X-FIT Smartband MT860KR – wielofunkcyjny zegarek dla aktywnych fizycznie

Pierwsze co należy zrobić po rozpakowaniu urządzenia to ściągnąć ze Sklepu Play na smartfona aplikację do obsługi smartwatcha i zarządzania ustawieniami. Do prawidłowego działania i współpracy z urządzeniem dedykowana jest polskojęzyczna aplikacja – FunDo. Po udanym parowaniu (Bluetooth ), zegarek i telefon mogą wzajemnie się wyszukiwać i łączyć.  Smartwatch współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w Android 4.4 lub wyższy oraz IOS 8.0 lub wyższy (iPhone5 lub wyższy).

Z moim Smartfonem współpracuje idealnie i zaraz po sparowaniu urządzeń nie miałem problemów ze zrywaniem połączenia. Po zbyt dalekim odejściu od smartfona, zegarek wibracjami oraz komunikatem na wyświetlaczu informował o zerwaniu połączenia. Urządzenie błyskawicznie powiadamia o nadchodzących połączeniach, wiadomościach czy smsach.  Dzięki technologii Bluetooth możemy bezprzewodowo robić zdjęcia aparatem fotograficznym w naszym telefonie.  Przychodzące połączenie sygnalizowane jest wibracją i odpowiednim komunikatem na wyświetlaczu. Połączenie możemy odrzucić bądź odebrać , ale rozmowę możemy prowadzić tylko za pośrednictwem smartfona –  smartwatch nie posiada wbudowanego głośnika, ani mikrofonu. Po każdorazowym połączeniu (odebranym czy też nie) wiadomości sms czy innym zdarzeniu w tym miejscu sprawdzimy historię i odczytamy wiadomości. Na tym jednak rola opisywanego urządzenia się nie kończy.  Dzięki systemom pomiarowym możemy monitorować procesy życiowe przez całą dobę.  Oprócz krokomierza (kroki, dystans, kalorie i czas treningu), który jest zazwyczaj standardem w tego typu urządzeniach, zegarek zrobi pomiar ciśnienia pulsu, ciśnienia i tlenu krwi.

Ładowanie odbywa się bezprzewodowo, w połączeniu z kablem magnetycznym. Po przyłożeniu smartwatcha, przełączy się on w tryb ładowania, a maleńkie diody i ikonki na zegarku pokazują postęp ładowania. Po naładowaniu baterii do pełna zegarek będzie pracować około 10 dni, udostępniając wszystkie funkcje, w tym śledzenie aktywności oraz informowanie o przychodzących powiadomieniach lub połączeniach oraz 30 dni gotowości. Akumulator zostanie całkowicie naładowany w czasie 2,5 godziny.

 

Media-Tech X-FIT MT860 to rozwiązanie dla wszystkich aktywnych osób, które nie chcą zabierać ze sobą na trening smartfona, a muszą cały czas trzymać rękę na pulsie. Funkcjonalność smartwatcha daje szereg możliwości, które przypadną do gustu wszystkim tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Podsumowanie

To tak naprawdę dwa w pełni funkcjonalne urządzenie zamknięte w jednej obudowie. W tym przypadku mniej znaczy więcej – przede wszystkim wygody. Z jednej strony to sprytne urządzenie może mierzyć parametry zdrowia i treningu, a z drugiej utrzymuje nas w ciągłym kontakcie ze światem. Nie ma więc obawy, że w czasie joggingu, fitnessu, czy ćwiczeń na siłowni przegapimy bardzo ważnego SMSa, czy telefon. Urządzenie jest spore, ale jednocześnie wygodne i proste w obsłudze, działa tak jak powinno. Jest jeszcze mały szczegół, łyżka dziegciu w beczce miodu – niestety, ładowanie możliwe jest tylko za pośrednictwem dedykowanego kabla magnetycznego. Nie na tyle, by to przeszkadzało, ale warto o tym pamiętać, bo w przypadku jego zgubienia, lub awarii, pozostaniemy z bezużytecznym sprzętem. Cena smartwatcha to 169,99, ale można znaleźć okazje by kupić go taniej. Czy warto?

Smartwatche to niezwykle przydatne urządzenia. Dla wielu osób jest to nieodłączny element garderoby, tak jak dawniej był nim tradycyjny zegarek. Niektórzy nie wyobrażają sobie już bez nich życia. Jeżeli opisywane funkcje i możliwości odpowiadają Waszym oczekiwaniom to urządzenie jest dla Was i na pewno warte jest swojej ceny.

Wasz TECHNOSenior


Pages: 1 2 3


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Testy, Zegarki i opaski

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: