Test Huawei P40 lite – smartfon fotograficzny z HMS w świetnej cenie

Płynne działanie urządzenia zapewnia ośmiordzeniowy procesor Huawei Kirin 810 (2 x Cortex-A76 2,6 GHz + 6 x Cortex-A55 1,8 GHz). Moduł sztucznej inteligencji (NPU) jest oparty na autorskiej architekturze Da Vinci i optymalizuje wydajność. CPU wspiera potężna pamięć operacyjna o pojemności 6 GB oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 256 GB poprzez dodanie karty microSD. Huawei P40 lite z układem graficznym GPU Turbo poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi tytułami. Na duży plus zasługuje fakt, ze CPU nie emituje sporej ilości ciepła nawet przy pełnym obciążeniu.

Huawei P40 lite

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z najnowszą wersją autorskiej nakładki systemowej Huawei – EMUI10  i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS). HMS to autorskie rozwiązanie Huawei, które jest bazą dla ekosystemu Huawei, składającego się z takich usług jak Mobilna Chmura, Motywy, Przeglądarka i sklep z aplikacjami AppGallery. Nabywcy smartfonów Huawei mogą w prosty i szybki sposób przenieść dane, w tym pliki, aplikacje, wiadomości i kontakty ze swojego starego telefonu na nowy. Wystarczy włączyć aplikację Phone Clone na starym telefonie (aplikacja działa na telefonach z systemem Android lub iOS i można ją pobrać z oficjalnych sklepów z aplikacjami). Następnie trzeba zaznaczyć w aplikacji nowe urządzenie, na które zostaną skopiowane dane. Dane będą łatwo i bezpiecznie przeniesione dzięki zabezpieczonemu szyfrowaniu sieci bezprzewodowej. Pełna instrukcja korzystania z Phone Clone znajduje się pod linkiem: Tutaj.

System działa całkiem płynnie. Nie zauważyłem rażących problemów, które miałyby znaczący wpływ na komfort użytkowania. Huawei AppGallery to oficjalny sklep Huawei z aplikacjami, w którym użytkownicy znajdą całą gamę przydatnych aplikacji i gier, a oferta aplikacji w sklepie dynamicznie się powiększa. W sekcji „Prezenty” w AppGallery klienci znajdą informacje o specjalnych ofertach dla użytkowników tego sklepu, dostępnych po pobraniu wybranych aplikacji. Oferty te są regularnie aktualizowane i dodawane przez partnerów obecnych w Huawei AppGallery.  Twórcy Huawei AppGallery podkreślają, że od początku tworzenia platformy priorytetowo traktowali kwestię ochrony prywatności, a ich celem jest budowanie wiarygodnego i bezpiecznego miejsca w sieci, które będzie pewnym, sprawdzonym w procesie wielostopniowej weryfikacji, źródłem pobierania aplikacji.

HUAWEI AppGallery: Top 3 Application Store Worldwide

O błyskawicznym rozwoju Huawei AppGallery świadczy fakt, że od momentu startu platformy w kwietniu 2018 roku, zyskała ona 400 milionów użytkowników z ponad 170 krajów na całym świecie, w tym 26 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w samej Europie. Użytkownicy Huawei AppGallery znajdą na platformie szeroki wybór aplikacji przydatnych w różnych obszarach życia.

Dla porządku dodamy, że podczas korzystania z Wi-Fi nie doświadczyłem problemów z szybkością jak i stabilnością połączenia. Doświadczenie producenta zdobyte przez lata budowania infrastruktury sieciowej zaowocowało także wprowadzeniem funkcji inteligentnego skanowania punktów dostępowych Wi-Fi – oprócz siły sygnału badana jest jakość i szybkość połączenia z Internetem. Działaniu Bluetooth także nie mogę nic zarzucić. O czułości odbiornika GPS/AGPS. nie ma co się rozwodzić – jest dobra, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej czy też pieszej.

Huawei P40 Lite został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh. A gdy zabraknie nam prądu, możemy go szybko uzupełnić. Z technologią Huawei SuperCharge 40 W w zaledwie 30 minut bateria osiągnie 70% mocy. Przy intensywnym użytkowaniu bateria starcza na około 1 dzień. Przy zwykłym użytkowaniu (kilka rozmów, od czasu do czasu wejście na Internet i media społecznościowe, czy pocztę), to pojemność wystarczyła mi nawet na ponad 2 dni użytkowania. Gdy smartfon trafi do mniej „hardcorowego” użytkownika, ten czas zapewne wydłużyłby się do 3 dni.

%d bloggers like this: