Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Dziś Huawei wprowadził na polski rynek najnowszy router Huawei WiFi AX3, który został wzmocniony o obsługę standardu Wi-Fi 6. Router ten gościmy od kilku dni w redakcji, a teraz możemy Wam przedstawić nasze pierwsze wnioski.

WiFi AX3
Huawei WiFi AX3

Wi-Fi 6 to bardzo młoda technologia, która jest znacznie szybsza od poprzedniego standardu (WiFi 802.11ac). Została zaprojektowana tak, żeby sprostać wyzwaniom związanym z coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią bezprzewodową. Do tej pory można ją było znaleźć jedynie w hi-endowych urządzeniach sieciowych, na które ze względu na ich cenę, mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Recenzowany router  WiFi AX3 od Huawei sprawia, że Wi-Fi 6 stanie się o wiele bardziej dostępne.

WiFi AX3
Huawei WiFi AX3

Huawei jest liderem na rynku rozwiązań Wi-Fi 6. Pozycję tę udało się zdobyć dzięki wdrożeniu produktów AirEngine Wi-Fi 6 w pierwszej w branży sieci Wi-Fi 6 klasy korporacyjnej w Szanghaju już w 2018 r. Od tego czasu produkty Huawei AirEngine Wi-Fi 6 są używane na dużą skalę w zastosowaniach komercyjnych w wielu krajach i regionach, takich jak Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Belgia, Republika Południowej Afryki, Chiny czy Indie. Teraz i jest już też gotowy, by wprowadzać jeszcze szybszą i bardziej wydajną sieć bezprzewodową do naszych domów w sposób, które nie zrujnuje naszego portfela. Huawei WiFi AX3, będący kluczowym elementem w  ramach  ekosystemu Huawei 1+8+N, działa w oparciu o system operacyjny Harmony OS i został wyposażony w zabezpieczenia Huawei HomeSec, zapewniając użytkownikom intuicyjne, szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie w standardzie Wi-Fi 6.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
WiFi AX3
Huawei WiFi AX3

Najnowszy router Huawei WiFi AX3 wizualnie przypomina zaprezentowany pod koniec 2019 roku bezprzewodowy router Huawei Wi-Fi WS5200 V2, jednak jego wnętrze zawiera wyłącznie najlepsze komponenty i najnowocześniejsze technologie. Sprzęt imponuje wysoką jakością wykonania oraz ascetycznym designem. Świetnie komponuje się z otoczeniem, w którym umieści go użytkownik. Cztery składane anteny sprawiają, że urządzenie zyskuje także kompaktowy charakter i może się zmieścić w ograniczonej przestrzeni.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl