Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Podsumowanie

Router WiFi AX3 został opracowany z myślą o gospodarstwach domowych, w których podłączonych do Internetu jest nawet kilkanaście urządzeń, m.in. do streamingowego odtwarzania materiałów wideo oraz do zaawansowanych gier w chmurze.  Huawei WiFi AX3 polecam wszystkim wymagającym użytkownikom, którzy chcieliby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje technologia Wi-Fi 6. To także doskonały wybór dla wszystkich, którzy akurat stoją przed wyborem nowego routera. Bez wątpienia najnowszy router WiFi AX3 ma potencjał, by zmienić jakość korzystania z sieci bezprzewodowych, którą użytkownicy produktu Huawei odczują w sposób widoczny i docenią.

Co więcej, funkcjonalna aplikacja pozwala nam na zarządzanie routerem z poziomu smartfona, praktycznie z dowolnego miejsca, co jest bardzo przydatne choćby do nadzorowania kontroli rodzicielskiej, czy odrębnej sieć dla gości. WiFi 6 to standard, który dopiero będzie się rozwijał. Zakup tego urządzenia będzie, więc inwestycją na długie lata.

Jedną z najbardziej oczywistych zalet Wi-Fi 6 w stosunku do poprzedników jest to, że zwiększono w nim maksymalną prędkość przesyłu danych do blisko 10 Gb/s, tj. o ok. 40 proc. w porównaniu z poprzednimi technologiami. Nowy router Huawei może zapewnić transfer danych z prędkością dochodzącą do nawet 3000 Mb/s.  Co więcej, Wi-Fi 6 ogranicza zjawisko „smogu elektromagnetycznego”, a dzięki efektywniejszej współpracy z urządzeniami mobilnymi zmniejsza zużycie ich baterii i ogranicza niepotrzebną emisję transmisji radiowych. Testowany router świetnie nadaje się, zatem do wykorzystania tam, gdzie podłączonych jest dużo urządzeń. Wszędzie tam, gdzie przebywa duża liczba ludzi podłączających się, na co dzień do sieci bezprzewodowej, czyli w hotelach, pensjonatach, barach, kawiarniach, sklepach, w centrach konferencyjnych itp.

Wasz TECHNOSenior

22 myśli na temat “Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: