Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. W płaską białą obudowę plastikową wkomponowano cztery anteny i pojedynczą żółto/pomarańczową diodę z przodu, które w odpowiednich sytuacjach, subtelnie informuje o trybie pracy. Router jest wyposażony w cztery regulowane anteny zewnętrzne. WiFi AX3 jest przystosowany do pracy w poziomie. Samo wykonanie sprzętu stoi na najwyższym poziomie. Poszczególne elementy zostały dobrze ze sobą spasowane i nic tu nie trzeszczy ani nie wydaje innych niepożądanych dźwięków. Tego routera nie będzie trzeba chować w szafce przed oczami.

Huawei WiFi AX3
Huawei WiFi AX3

Z tyłu obudowy znajdziemy trzy złącza Ethernet (Gigabit LAN), złącze do podłączenia internetu (Gigabit WAN), przyłącze zasilania, przycisk resetowania urządzenia oraz włącznik. Na górnym panelu znajdziemy przycisk H dla automatycznego łączenia urządzeń Wi-Fi – WPS.  Szkoda, że producent zapomniał o dodaniu, choćby jednego portu USB.

Ten router to sprzęt przeznaczony do pracy w tzw. inteligentnym domu – w którym intensywnie korzysta się z najnowszych technologii połączeń bezprzewodowych. Wystarczy podłączyć router do zasilania, na komputerze znaleźć sieć Huawei i wprowadzić odpowiednie hasło (nazwę sieci i hasło można potem zmienić).

Huawei WiFi AX3

Recenzowana czterordzeniowa wersja routera z serii Huawei WiFi AX3 zapewnia również obsługę aplikacji Huawei Share. Użytkownicy telefonu z Androidem z włączoną funkcją NFC, znajdujący się w polu działania NFC routera, mogą łączyć się bezpośrednio z siecią Wi-Fi bez konieczności podawania hasła.

Huawei WiFi AX3

To szczególnie praktyczne m.in. w restauracjach lub hotelach, gdzie goście nie muszą już pytać i wprowadzać samodzielnie skomplikowanego hasła dostępu.

22 myśli na temat “Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: