Jak działa 5G w T-Mobile w Warszawie? Sprawdziliśmy to.

Kontrowersyjna sieć 5G, o której tylko ciągle słyszeliśmy w mediach, powoli staje się rzeczywistością. Przypomnijmy kilka wydarzeń z ostatnich miesięcy:

warszawa_min

Na dzień dzisiejszy są to głównie duże miasta w Polsce (szczegółowe zasięgi można sprawdzić bezpośrednio u operatorów. W przypadku T-mobile – Tutaj), ale jest to jakiś krok do przodu, a co najważniejsze w końcu możemy wykorzystać te wszystkie smartfony 5G, które przynajmniej roku pojawiają się już na naszym rynku.

Część z nich mogliśmy już przetestować. Niektóre modele również z łącznością 5G. Są to między innymi takie smartfony jak:

i wiele innych.

IMG_20200706_162110

Warto tutaj przypomnieć, że od 9 czerwca do 5G od T-Mobile mogą przyłączyć się mieszkańcy Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Łącznie zasięgiem technologii objętych ma być aż 6 mln osób w 46 miastach i miejscowościach całej Polski!

W momencie, gdy testowałam 5G w sieci T-mobile w Warszawie, to w moich rękach były trzy smartfony:

W każdym z nich ikonka 5G pojawiła się chwilę po włożeniu i uruchomieniu karty SIM o ile byłam poza budynkiem. W moim mieszkaniu złapałam sieć 5G po wyjściu na balkon, a momentami nawet w mieszkaniu. Chociaż tutaj już było odrobinę gorzej i najczęściej przełączało mnie bardzo szybko na LTE lub LTE+.

W niektórych przypadkach należy również pamiętać o tym, aby w opcjach telefonu włączyć dodatkowo funkcję 5G. Może ona być np. w opcjach karty SIM czy w górnym menu podręcznym.

Nie mniej w ostatnich 2 tygodniach korzystałam z sieci 5G w T-Mobile podczas moich spacerów po Warszawie i okolicy. Odwiedziłam chociażby takie miejsca jak: centrum Warszawy (pod Pałacem Kultury), Stare Miasto, Okolice Bulwarów Wiślanych i Syrenki Warszawskiej, Dzielnicę Ochota, Wola czy dotarłam aż do Powsina pod Warszawą.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl