Test TP-Link Archer AX10 – Wi-Fi 6 bardziej dostępne

Wi-Fi 6 oznacza jeszcze szybszą i bardziej wydajną sieć bezprzewodową. Do tej pory można ją było znaleźć jedynie w hi-endowych urządzeniach sieciowych, na które ze względu na ich cenę, mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Recenzowany router TP-Link Archer AX10 sprawia, że nowy standard łączności bezprzewodowej Wi-Fi 802.11ax, znany też pod nazwą Wi-Fi 6. stanie się o wiele bardziej dostępne.

W domach spędzamy teraz dużo czasu pracując, lub ucząc się w sieci, coraz częściej używamy inteligentnych tablic, laptopów lub tabletów i korzystamy z treści multimedialnych. Archer AX10 to dwupasmowe urządzenie, które oferuje prędkości do 1201Mb/s w paśmie 5GHz oraz 300Mb/s w paśmie 2,4GHz. Przekładając to na konkretne osiągi. Jego teoretyczna prędkość może sięgać nawet 1500 Mb/s.

Najnowszy router TP-Link wbudowano w prostokątną kanciastą konstrukcję o ostrych krawędziach i liniach i eleganckich wstawkach, które przełamać mają jednolitą bryłę. Sprzęt prezentuje się nowocześnie i imponuje wysoką jakością wykonania. Sam router, podobnie jak wcześniejsze modele, jest w klasycznym kolorze czarnym. Świetnie komponuje się z otoczeniem, w którym umieści go użytkownik. Niestety, łyżka dziegciu w beczce miodu, wspomniana powierzchnia może zbierać kurz, więc sprzęt nie będzie łatwo utrzymać w czystości.

Archer AX10
Archer AX10

Z tyłu obudowy Archer AX10 posiada 4 gigabitowe porty LAN, włącznik, przycisk WPS/Wi-Fi i reset oraz gniazdo zasilania. Cztery składane anteny sprawiają, że urządzenie zyskuje także kompaktowy charakter i może się zmieścić w ograniczonej przestrzeni.

Archer AX10
Archer AX10

Na górnej obudowie routera znajduje się nazwa firmy TP-link. Zaś przód urządzenia wyposażono w 6 kolorowych diod LED.

Archer AX10
Archer AX10

Jednak Archer AX10, to nie tylko piękna obudowa, ale też wnętrze, które zawiera wyłącznie najlepsze komponenty i najnowocześniejsze technologie. Trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz zapewnia moc, która z łatwością udźwignie intensywną transmisję danych, dbając o to, by opóźnienia utrzymywały się na bardzo niskim poziomie.

Tu rodzi się pytanie, kto może najwięcej skorzystać na wymianie sprzętu do Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6)? Jakie są jego największe zalety?

Odpowiedź jest prosta. W pierwszej kolejności Wi-Fi 6 znajdzie zastosowanie tam, gdzie zależy nam na szybkim i nieprzerwanym przesyłaniu danych dużej liczby użytkowników zgromadzonych na niewielkiej przestrzeni.

23 komentarze do “Test TP-Link Archer AX10 – Wi-Fi 6 bardziej dostępne

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: