Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Design nowego Huawei P Smart 2021 został zaczerpnięty z niedawno wypuszczonego modelu P40 lite 5G. Z P40 lite 5G znajdziemy w nim takie elementy jak: kształt obudowy, analogiczny układ aparatów (pionowa wysepka po lewej stronie w górnym rogu) czy pionowy napis na lewej stronie obudowy. Jednak kiedy przyjrzymy się z bliska, to dostrzeżemy różnice, a mianowicie obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, a swoim wyglądem przypomina tylko szkło, które bardzo ładnie się mieni.

Telefon dostępny jest w 3 kolorach: zielony, różowe złoto i czarny. W moje ręce wpadł kolor zielony. I przyznam, ze wygląda całkiem nieźle. Nie mniej wadą takiego tworzywa jest to, że bardzo łatwo go zarysować, a świecąca faktura mocno palcuje.  Do tego lekko wystające aparaty sprawią, że bardzo szybko sięgniemy po etui, którego niestety nie znajdziemy w opakowaniu. Musimy zatem zadbać o nie sami.

Na spodzie obudowy znajdziemy głośnik mono, gniazdo USB C oraz wejście słuchawkowe. Szczególnie to ostatnie ucieszy wielu użytkowników. Warto tutaj wspomnieć, że muzyka z takiego głośnika jest dosyć głośna, ale raczej średniej jakości i dosyć płaska. A i przy pełnej głośności można usłyszeć szumy.

Co, do jakości prowadzonych rozmów, to nie można mieć zastrzeżeń. Zarówno ja, jak i moi rozmówcy słyszeli się bardzo dobrze. Podczas testu nie zdarzyło się, by jakość połączeń uniemożliwiła zrozumienie drugiej osoby. Nie wystąpiły także problemy z zasięgiem sieci komórkowych w miejscach, w których nie powinno to się zdarzyć.

Na lewej krawędzi znajduje się wysuwana szufladka na 2 karty Nano-SIM oraz dodatkową kartę pamięci. Szufladkę otwiera się kluczykiem, który znajdziemy w pudełku lub ewentualnie wystarczy zwykła szpilka.

Natomiast na prawej krawędzi umieszczone zostały standardowe przyciski głośności oraz wyłącznik z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Przyciski również zostały wykonane w kolorze obudowy i są wyraźne w dotyku oraz bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia. Sam czytnik linii papilarnych również działa jak najbardziej poprawnie i wystarczająco szybko.

Kolejną ciekawa alternatywą służącą do odblokowania telefonu jest oczywiście skanowanie twarzy. To chyba jedna z najbardziej ulubionych funkcji telefonu. Odblokowanie ekranu następuje niemalże natychmiast, co jest bardzo wygodne, chociaż nie do końca bezpieczne. Czasami przy słabym oświetleniu zdarzało się, że telefon nie rozpoznał twarzy, ale były to raczej pojedyncze sytuacje.

Huawei P smart 2021
Huawei P smart 2021

Huawei P Smart 2021, to dosyć spory i ciężki telefon. Jego wymiary, to 76,88 mm x 165,65 mm x 9,26 mm, a waga: Około 206 g (łącznie z baterią). Mimo wszystko smartfon dobrze leży w ręce, ale obsługa jedną ręką nie należy tutaj do najwygodniejszej.

Model Huawei P Smart 2021 został wyposażony w wyświetlacz LCD IPS o przekątnej 6,67″ o rozdzielczości FHD+ 2400 x 1080 (395 PPI, odświeżanie 60Hz). Ekran oferuje dobrą jakość wyświetlanego obrazu. Mamy tutaj do czynienia z bardzo wąskimi ramkami (84,3% screen-to-body ratio) i bardzo minimalnym okrągłym wcięciu na aparat 8 MP. Ekran w telefonie jest czytelny, kolory są naturalne i dobrze nasycone (temperaturę i tryb kolorów można dopasować również do własnych preferencji w opcjach), a krawędzie czcionek są ostre.

Gołym okiem nie dostrzeżemy na nim poszczególnych punktów świetlnych. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu smartfona podczas przeglądania ulubionych stron internetowych, czy też czytania książek elektronicznych. Ponadto odznacza się świetnym nasyceniem barw i dużym kontrastem. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także tryb ochrony oczu, tryb czytania czy tryb ciemny.

W P Smart 2021, podobnie jak już w wielu modelach możemy włączyć obsługę gestami, które wręcz uzależniają i znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu. Oprócz gestów możemy też włączyć standardową dolną belkę z przyciskami czy wiszący przycisk. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji.

Obudowa nie jest wodoodporna.

25 myśli na temat “Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: