Test Samsung Galaxy Z Flip 5G – elegancja i mobilność

Na koniec jeszcze aparaty. W Galaxy Z Flip 5G znajdziemy:

 • Aparat główny:
  • Rozdzielczość aparatu (Multiple): 12.0 MP (F1.8) + 12.0 MP (F2.2)
  • Auto Focus: Tak
  • Kamera tylna – Optyczna stabilizacja obrazu: Tak
  • Rozdzielczość nagrywania wideo: UHD 4K (3840 x 2160)@30fps
  • Slow Motion: 960 klatek/sekundę @HD, 240 klatek/sekundę @FHD
 • Aparat przedni: 10.0 Mpix, F2.4, Auto Focus: Nie, Lampa błyskowa aparatu: Tak

Ciekawym dodatkiem jest możliwość ustawienie podglądu zdjęcia na małym ekraniku obok aparatu głównego. Tak, aby osoba fotografowana mogła zobaczyć jak wypadnie na zdjęciu :):

Samsung Galaxy Z Flip 5G
Samsung Galaxy Z Flip 5G

A jak wypadają zdjęcia? Zacznijmy od tego, że nie jest to smartfon fotograficzny, w którym znajdziemy mnóstwo różnego typu obiektywów. Konfiguracja jest dosyć skromna – obiektyw główny, szeroki i aparat do selfie. Nie znajdziemy tutaj żadnego tele (powiększenie tylko cyfrowe) czy popularnych obiektywów macro. O ile obiektyw macro można pominąć (gdyby to miał być 2 Mpx, to lepiej jak go nie ma 😊), o tyle brak tele może troszeczkę martwić. Pomijając brak tele, to nie odczułam jakiś większych niedogodności.

Zdjęcia z głównego obiektywu są naprawdę dobre: przyjemne dla oka, o naturalnych kolorach i przede wszystkim wystarczająco szczegółowe. Szczegółowość spada nieco przy przełączeniu się na obiektyw szerokokątny. Tutaj również minimalnie zmienia się kolorystyka – bardziej podbite kolory. Spadek jakości zauważymy przy użyciu zooma cyfrowego – o ile x2 jeszcze jest w miarę akceptowalne, o tyle większe powiększenia możemy potraktować raczej jako ciekawostkę. Zoom x2 możemy też śmiało użyć do zdjęć macro. Oczywiście jest również tryb nocny, a zdjęcia selfie powinny zadowolić niejedną fankę instagramowych ujęć.

Reklamy

To teraz zapraszam na przykładowe zdjęcia i filmy z tego telefonu:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: