Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

Skanery, drukarki i kopiarki w jednym zawsze kojarzyły mi się z dużymi urządzeniami, które stoją gdzieś w biurowym kącie. Jednakże wcale tak nie musi być. Wersja domowa zajmuje znacznie mniej miejsca. Wymiary Canon PIXMA TS6350, to ok. 376 × 359 × 141 mm, a waga ok. 6,3 kg. Zatem spokojnie powinniśmy zmieścić urządzenie na naszym biurku. Możemy też be problemu postawić go na komodzie czy innym meblu.

Jedyne co będziemy potrzebować to dostęp do gniazdka z prądem. Cała pozostała komunikacja przebiega bezprzewodowo poprzez Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n  (Zabezpieczenie komunikacji Wi-Fi: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, hasło administratora, Pasmo częstotliwości bezprzewodowej sieci LAN: 2,4 GHz) lub bezpośrednio w trybie bezprzewodowym – Wireless Direct . Co nie oznacza, że nie możemy podłączyć się do niego kablem. Jak najbardziej jest to możliwe poprzez  port USB Hi-Speed (port B).

Canon Pixma TS6350

Nie musimy się również martwić jeśli chodzi o język interfejsu – obsługiwany jest język polski. Zarówno na ekranie oledowym (wielkość 1,44 cala) znajdującym się z przodu w prawym górnym rogu jak i  w dostarczanych aplikacjach np. Canon PRINT, Creative Park (ja pobierałam na smartfon z Androidem) czy Easy-PhotoPrint Editor (na Komputer).  Przynajmniej z tego zestawu ja korzystałam.

Z racji, że urządzenie ma bardzo dużo możliwości funkcyjnych jak i konfiguracyjnych, to zanim rozpoczniemy pierwszy wydruk, to proponuję poprzedzić go lekturą bardzo szczegółowej instrukcji (w języku polskim) znajdującej się na tej stronie. Ja znalazłam w niej odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Od pierwszego kroku jakim jest podłączenie, montaż tuszy, włożenie kartek (są dwa podajniki na górze i wysuwany na dole, różne papiery wkładamy w różne miejsca), po te bardziej zaawansowane już jak konfiguracja połączenia, ustawienie domyślnych parametrów wydruków, kopiowania czy skanowania, obsługa aplikacji, komunikacji z komputerem czy smartfonem itp.

Owszem możemy chodzić po menu niewielkiego ekraniku i próbować konfigurować trochę w ciemno, ale może nas to czasami doprowadzić do niemałych frustracji, nawet pomimo tego, że sam interfejs urządzenia jest bardzo przejrzysty i w miarę intuicyjny.

Canon Pixma TS6350
Canon Pixma TS6350

Dodam, że link do instrukcji możemy również pobrać z urządzenia klikając na przycisk QR znajdujący się obok ekranu po lewej stronie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: