Budowa i użytkowanie
Roborock H7 to niewielkich rozmiarów odkurzacz ręczny wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego o wadze 1,46 kg. Wymiary głównej jednostki to: 284 x 111 x 231 mm. Całość utrzymana jest w szaro – czerwonych kolorach i wygląda naprawdę estetycznie. Sama jednostka jest dobrze wykonana, wygodnie się ją trzyma i bez większych problemów otwiera się zbiornik na kurz.
Wewnątrz pojemnika możemy zamontować również worek jednorazowy. Wyjmujemy czerwony wkład i wkładamy koszyk z workiem, a po sprzątaniu wyrzucamy go prosto do śmietnika. Pojemność jednorazowego worka na kurz to 560 ml, a pojemnika to 500 ml. Zastanawia mnie tylko opłacalność takich worków (koszt 20 worków to ok. 180 zł). W sumie co szkodzi otworzyć pojemnik i wysypać zebrane śmieci? Tym bardziej, że jeżeli nam bardzo zależy na czystości, to również plastikowe elementy możemy przepłukać pod bieżącą wodą. Nie mniej opcja jest i każdy ma wybór 😊.

Jednostka główna posiada również panel dotykowy na górze, na którym podejrzymy stan baterii, możemy zmienić tryb sprzątania oraz podejrzymy czy blokada jest włączona czy nie. A cóż to ta blokada? Otóż to bardzo przydatna funkcja, która pozwala nam operować urządzeniem bez ciągłego trzymania przycisku ON / OFF. Wystarczy tylko kliknąć raz i odkurzacz będzie działał do momentu aż klikniemy ponownie.
Przycisk do włączenia/wyłączenia tego trybu znajdziemy po lewej stronie uchwytu – taka mała kropeczka w zasięgu kciuka, gdy trzymamy jednostkę w prawej dłoni. Co więcej, gdy ten sam przycisk przytrzymamy nieco dłużej, to włączymy blokadę, która sprawia, że wszystkie przyciski przestają reagować na jakiekolwiek przypadkowe kliknięcia.

Dobrze też ochroni urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Gdy uruchamiamy ten tryb, to na ekranie pojawi się odpowiednia animacja, a po zablokowaniu wyświetli się logo kłódki. Po ponownym przytrzymaniu przycisku blokada zostanie zdjęta.

Jak już jesteśmy przy jednostce głównej, to od razu warto wspomnieć też o baterii. Akumulator zamontowany w Roborock H7 jest o pojemności 3610 mAh. Ma on wystarczyć na ok. 90 minut pracy w trybie Eco (moc 15 AW), do 45 min w trybie Standard (moc 35 AW), do 8 minut w trybie Max.
Test Roborock H6 – odkurzacz do dokładnego sprzątania
Najczęściej korzystałam z trybu Standard i spokojnie starczało mi na wysprzątanie całego 50-cio metrowego mieszkania i jeszcze zostawało energii. Nigdy nie udało mi się rozładować odkurzacza całkowicie do zera. Nawet w trybie Max zdążyłam wysprzątać miejsca, które wymagało większej mocy, a było ich naprawdę niewiele – rowki w kanapach czy niektóre mniej dostępne miejsca w samochodzie.
Gdyby jednak udało nam się rozładować akumulator do zera, to czas ponownego naładowania do 100% wynosi ok. 2,5 h.


