Test Huawei P50 Pro – kamerofon na jaki czekałam

Huawei P50 Pro  wyposażono w 6,6-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+ 1228 x 2700 px i gęstość pikseli na poziomie 450 ppi. Ponadto dzięki bardzo wąskim ramkom praz delikatnie  zakrzywionym bokom zapewnia bardzo dużą powierzchnię wyświetlania.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro

Ekran w smartfonie jest oczywiście czytelny, krawędzie czcionek są ostre, a gołym okiem nie dostrzeżemy na nim poszczególnych punktów świetlnych. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu smartfona podczas przeglądania ulubionych stron internetowych, mediów społecznościowych czy też czytania książek elektronicznych.

Ponadto odznacza się świetnym nasyceniem barw i dużym kontrastem. Barwy możemy również dostosować w opcjach do własnych preferencji. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także tryb ciemny czy tryb ochrony oczu oraz możliwość dostosowywania jasności ekranu do otoczenia. Kąty widzenia są świetne, a jego jasność pozwala na swobodna pracę nawet w słońcu.

Co więcej ekran obsługuje HDR oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, co znacząco zwiększyło płynność obrazu, którą szczególnie zauważymy podczas oglądania filmów czy grania. Należy jednak pamiętać, że większe odświeżanie ekranu pociąga za sobą również większe zużycie energii. Zatem dobrym posunięciem jest włączenie inteligentnego dopasowania rozdzielczości ekranu, dzięki któremu pobór energii będzie bardziej optymalny oraz dynamicznego odświeżania, która inteligentnie dopasuje odświeżanie do tego co odtwarzamy na ekranie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: