Recenzja HP ENVY Inspire 7220e – wszechstronna drukarka domowa

Budowa i użytkowanie

HP ENVY Inspire 7220e, to średniej wielkości urządzenie z funkcją Wi-Fi Direct, które łączy w sobie drukarkę, skaner i kopiarkę. Jego wymiary to: 460 mm x 383 mm (maks. 511 mm) x 191 mm, a waga od 6,91 kg. Całość została wykonana głównie z  jasnego i lekkiego tworzywa sztucznego, a swoim wyglądem przypomina oczywiście prostopadłościan, dla którego musimy zarezerwować mimo wszystko dosyć spory kawałek biurka. Poza samymi wymiarami urządzenia trzeba wziąć jeszcze pod uwagę wyjeżdzającą podkładkę pod wychodzące wydruki.

Po otwarciu górnej klapy ujrzymy skaner. Na górze w lewym, przednim rogu znajdziemy również włącznik / wyłącznik, a na bocznej krawędzi tuż pod włącznikiem umieszczono diody powiadomień, a obok nich niewielki ekran. Dotykowy wyświetlacz LCD jest kolorowy o przekątnej 2,7′′. Pod nim znajdziemy 3 przyciski dotykowe: wstecz, strona główna, pomoc. Wyświetlacz możemy też lekko odchylić w górę i w dół. Dodam tylko, że zarówno przyciski jak i wyświetlacz dobrze reagują na dotyk oraz nasze kliknięcia. Interfejs ENVY Inspire jest bardzo intuicyjny oraz posiada język polski. Zatem bez problemu każdy powinien sobie z nim poradzić. Mamy w nim takie opcje jak „kopiuj”, „skanuj”, konfigurację itp.

Papier do drukarki wkładamy z przodu urządzenia na poziomym podajniku. Tuż pod podkładką, na którą wypada wydruk. W szufladce mamy 2 poziomy. Jeden na standardowe kartki A4 oraz drugi na nieco mniej wymiarowe formaty. Np. na papier do zdjęć czy koperty. Drukarka rozpoznaje rozmiar włożonego papieru, a podczas wydruku możemy wybrać, na którym z nich chcemy wydrukować np. zdjęcie czy dokument. Jeśli chodzi o pojemność pojemników to podajnik główny zmieści do 125 arkuszy, a podajnik górny do 10 kopert czy 15 sztuk papieru fotograficznego.

HP ENVY Inspire 7220e
HP ENVY Inspire 7220e

Na tylnej ściance znajdziemy dodatkowo gniazdo zasilania. Nie znajdziemy tutaj niestety miejsca na podłączenie pendrive itp.

I na koniec to, co najważniejsze w tym urządzeniu, to system pojemników z tuszem, który znajdziemy pod przednią klapką, po prawej stronie. Mechanizm wygląda na bardzo solidny i prosty w obsłudze. W rzeczywistości też tak jest. Wyciągamy pojemnik z tuszem z opakowania i wkładamy w odpowiednie gniazdo. Dosyć istotną kwestią w tej drukarce jest możliwość uruchomienia abonamentowego trybu napełniania tuszy. Producent deklaruje, że dzięki takiej opcji można zaoszczędzić nawet do 50 % na atramencie.

Osoby, które wybiorą opcję HP+, otrzymają 6 miesięcy usługi Instant Ink oraz 1 dodatkowy rok gwarancji HP, przy korzystaniu z oryginalnych atramentów HP. Z racji, że drukarka jest u mnie tylko na dwa tygodnie, to nie jestem wstanie tego mechanizmu abonamentowego przetestować nie mniej wydaje się ona bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Więcej na jej temat można przeczytać na: https://www.hp.com/pl-pl/printers/instant-ink.html

One thought on “Recenzja HP ENVY Inspire 7220e – wszechstronna drukarka domowa

  • 11 maja 2022 o 11:29
    Permalink

    Niedawno kupiłem sobie w media expert HP ENVY 6020e więc generacje wcześniej, ale za 479zł z media expert, jeszcze kodzik dostałem więc jest sztosik. Envy raczej udane, a służy mi do drukowania arkuszy do korków z matmy i chemii 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: