Recenzja Navitel AIR 15 AL – szybko napompujesz (i nie tylko) oponę

Recenzja Navitel AIR 15 AL – szybko napompujesz (nie)tylko oponę

Test bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Brak powietrza w oponie samochodowej, jednośladzie, a może nieodpowiednio napompowana piłka, czy też sprzęt potrzebny w gospodarstwie? Przenośny, akumulatorowy kompresor powietrza AIR 15 AL pomoże Wam rozwiązać podobne problemy.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
Navitel AIR 15 AL
Navitel AIR 15 AL

Wyróżnia się niską wagą, kompaktowymi wymiarami oraz oryginalnym designem. Co ważne automatycznie wykrywa poziom ciśnienia i wyświetla jego wartość na wbudowanym ekranie. Navitel AIR 15 AL zostało też wyposażone w wytrzymały akumulator o pojemności 2000 mAh.  W zestawie znajdziemy również kilka praktycznych akcesoriów.

Specyfikacja techniczna:

 • Maksymalne ciśnienie powietrza: 120PSI / 8,27 bar
 • Pojemność baterii: 16,8Wh
 • Wejście USB typu C: 5V/2А
 • Czas ładowania: Do 4 godzin
 • Napięcie: 8,4V
 • Moc: 50W
 • Wydajność pompowania: Do 15l/min
 • Długość węża: 260 mm
 • Wymiary: 108,7 x 84,7 х 36 mm
 • Waga: 0,465 kg
 • Temperatura pracy: -10°С do +50°С

Zawartość zestawu:

 • Navitel AIR 15 AL
 • Kabel USB-C
 • Wąż pneumatyczny
 • Adapter zaworu (4 szt.)
 • Torba do przechowywania
 • Instrukcja obsługi
 • Oryginalne pudełko

W zestawie wraz z urządzeniem znajdują się wąż pneumatyczny oraz 4 adaptery zaworu, które umożliwiają napompowanie nie tylko kół w aucie, rowerze, motocyklu, wózku, ale również piłek, materacy czy zabawek do pływania. Sprzęt jest wyposażony w poręczną torbę do przechowywania, w której można starannie przechowywać akcesoria.

To niewielkie urządzenie jest bajecznie proste w obsłudze. Navitel AIR 15 AL został wyposażony w niewielki wyświetlacz LED. Urządzenie ma możliwość także pomiaru ciśnienia, wystarczy włączyć zasilanie, a początkowa wartość na wyświetlaczu wskaże aktualne ciśnienie w oponach, poziom naładowania akumulatora, a także wybrany tryb pracy.

Obok ekranu znajdują się przyciski fizyczne, które zapewniają nam komfortowy dostęp do najważniejszych funkcji kompresora. Za ich pomocą możemy go włączyć / wyłączyć, dostosować odpowiednie ciśnienie kompresor wyłączy się automatycznie po osiągnięciu pożądanego ciśnienia), wybrać tryb oraz uruchomić latarkę.

Dla wygody i komfortowego korzystania z kompresora w ciemności Navitel AIR 15 AL został wyposażony we wbudowaną lampkę LED z trzema trybami pracy: jasne światło, migające światło oraz alarm SOS.

Co więcej, mimo tylu możliwości Navitel AIR 15 AL jest naprawdę kompaktowych wymiarów (108,7 x 84,7 х 36 mm, 0,465 kg), nie zajmie zbyt dużo miejsca w naszym samochodzie.

Navitel AIR 15 AL
Navitel AIR 15 AL

Przenośny kompresor powietrza AIR 15 AL zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał dużą wydajność, a jednocześnie pracował w miarę cicho. Po obu stronach obudowy producent umieścił otwory wentylacyjne, które odpowiadają za odprowadzanie ciepła.

Kompresor zasilany jest poprzez złącze USB typu C, a czas ładowania szacowany jest na ok. 4 godziny. Ładowanie może odbywać się za pomocą kabla dołączonego do urządzenia zarówno z gniazdka, jak i poprzez adapter z zapalniczki samochodowej.

Navitel AIR 15 AL został wyposażony w akumulator litowo-jonowy 2000 mАh o napięciu 8,4 V i mocy elektrycznej 50 W. Pojemność baterii to 16,8 Wh. Wydajność kompresora wynosi do 15l / min zaś maksymalne ciśnienie powietrza 120PSI / 8,27 bar.

W pełni naładowany akumulator pozwala napompować komplet opon samochodu (od 2,2 do 2,4 bara) i zostanie jeszcze na napompowanie opon jednośladu, piłki czy też sprzętu działkowego – jak było u recenzującego to urządzenie. Ja nawet użyłem go do przedmuchania instalacji wodnej na działce. Jak widać na filmie, daje radę, a instalacja jest zabezpieczona przed mrozem.

Pojemna bateria to nie jedyna zaleta Navitel AIR 15 AL. Kompresor docenią z pewnością osoby, które przemierzają długie dystanse rowerem, motocyklem, ale również kierowcy aut. Szybkość i wydajność działania pozwalają na sprawne napompowanie opon, także w sytuacjach awaryjnych, aby jak najszybciej móc wrócić do jazdy. Sprzęt sprawdzi się również do użytku domowego. Uważam, że nasza propozycja kompresora ma ogromny potencjał i dzięki uniwersalnemu zastosowaniu trafi do szerokiego grona odbiorców” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

Przenośny, akumulatorowy kompresor powietrza Navitel AIR 15 AL to świetne narzędzie nie tylko dla kierowcy.

Dzięki mocy 50W, przepływowi powietrza do 15l/min oraz ciśnieniu do 8,27 barów napompowanie opony samochodowej, jednośladu, piłki czy prac domowo/ogrodniczych nie sprawia nam problemu.

Recenzja Navitel CL100 – pomocnik (i nie tylko) kierowcy

Razem z kompresorem w zestawie jest kilka różnych akcesoriów, więc bez poszukiwania dodatkowych akcesoriów, można sprawdzić ciśnienie w oponach samochodowych, czy na przykład przedmuchać instalację wodną i przygotować ją do zimy. Sprzęt sprawdzi się również do użytku domowego.

Do każdej wyprawy samochodowej trzeba się przygotować, jednak przed dłuższymi trasami powinniśmy być szczególnie przezorni. W trakcie jazdy wiele się może zdarzyć, ale niektóre problemy można przewidzieć i wyeliminować jeszcze w domu. Akumulatorowy kompresor powietrza Navitel AIR 15AL to absolutny niezbędnik.  Kto się przygotuje, ten przyjemniej podróżuje.

Navitel AIR 15AL dostępny jest w sieciach sklepów z elektroniką użytkową i serwisie Allegro. Sugerowana cena – 249 złotych.

TECHNOSenior

Kompresor Navitel AIR 15AL wypożyczony został przez Navitel  dla przeprowadzenia testu dla Czytelników TECHNOSenior

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl