Android 14 – na technologii generatywnej AI jeszcze w tym roku

Android 14 – podczas konferencji I/O 2023 Google prezentuje nowe sposoby personalizacji telefonu z Androidem, oparte na postępach Google w zakresie rozwoju technologii generatywnej AI. Zobacz, jak Android może pomóc Ci w modyfikowaniu wyglądu i stylu Waszego urządzenia – zarówno wiadomości, ekranu blokady, tapety, jak i wielu innych funkcji.

Android 14

Wynieście swoje rozmowy na wyższy poziom dzięki Wiadomościom

Creative Compose (kreatywne komponowanie), nowa funkcja Wiadomości (firmy Google) wykorzystująca generatywną AI, może pomóc Wam w jeszcze lepszym personalizowaniu wiadomości. Będzie umożliwiała korzystanie z sugerowanych odpowiedzi na podstawie kontekstu, a nawet pomoże przeformułować treść wiadomości, używając różnych stylów.

Reklamy

Android 14

Sprawcie, aby Wasze wiadomości były bardziej zwięzłe lub profesjonalne. Jeśli zechcecie, mogą nawet brzmieć, jakby napisał je sam Szekspir. Eksperymentujcie i przetestujcie Creative Compose, gdy funkcja ta zostanie udostępniona latem w wersji beta.

 

 

Spersonalizujcie cały ekran telefonu 

Dwa lata temu wprowadzono Material You, dając użytkownikom do dyspozycji spójną paletę barw opartą na wybranej przez nich tapecie, która umożliwiła personalizację całego Androida. Wraz z pojawieniem się Androida 14, który będzie dostępny jeszcze w tym roku, wyniesiemy możliwości personalizacji na wyższy poziom. Będzie można sięgnąć do pokładów własnej kreatywności i spersonalizować ekran blokady, korzystając z nowych skrótów i pięknych projektów zegarów. Ponadto dostępny będzie monochromatyczny motyw, który będzie można zastosować we wszystkich opcjach telefonu.

 

 

 

 

 

Mamy również do zaoferowania nowe tapety, dzięki którym jeszcze lepiej można wyrażać siebie. Będę one dostępne w przyszłym miesiącu, w pierwszej kolejności na Pixelu:

  • Tapety z emotikonami, dzięki którym spersonalizujecie swoją tapetę przy użyciu kombinacji ulubionych emotikonów, wzorów i kolorów.
  • Tapety filmowe, które wykorzystując systemy uczące się na urządzeniu, przekształcą Wasze ulubione zdjęcia w zachwycające obrazy 3D. Można obserwować, jak obrazy te ożywają po odblokowaniu lub przechyleniu urządzenia.

 

Nie każdy jednak posiada idealne zdjęcie, którego może użyć jako tapety. Niektórzy wolą też stworzyć coś zupełnie nowego i z humorem. Dzięki tapetom wykorzystującym generatywną AI wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań i opisać swoją wizję.

Naszym Okiem: Huawei P60 pro – godny następca Huawei P30 Pro. Pamiętacie go jeszcze?

Wasz telefon, używając naszego modelu dyfuzyjnego do zamiany tekstu na obraz, wygeneruje różne tapety, z których można wybrać tę idealną. Dzięki Material You paleta barw systemu Android dostosuje się automatycznie, aby komponować się z wybraną tapetą.

 

 

Zachwycajcie swoimi postami w mediach społecznościowych

Dla wielu osób ważne jest dzielenie się doświadczeniami ze swoją społecznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zależy nam na tym, aby użytkownicy i użytkowniczki takich aplikacji na urządzeniach z Androidem mogli wykorzystywać pełnię ich możliwości.

Motorola Moto G – w cyklu kiedyś i dziś

Zapewniamy obsługę trybu nocnego i 10-bitowych filmów HDR w aplikacjach społecznościowych takich jak Instagram. Ponadto na Androidzie 14 wprowadzamy obsługę trybu Ultra HDR, tak aby użytkownicy mogli robić i oglądać zdjęcia o wyrazistych kolorach i bez cieni – po prostu w idealnej rozdzielczości.

Dzięki tym nowym funkcjom, opartym na technologii AI od Google, możesz poczuć, że Wasze urządzenie jest jeszcze bardziej Wasze.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]