RADAR Polska 2023 – czwarta edycja programu Spotify

17 maja Spotify uruchamia kolejną edycję programu RADAR Polska 2023, który ma na celu wspieranie wschodzących artystów z naszego kraju i rozwijanie ich kariery. Do tegorocznego programu dołączają: Frank Leenta Ukrainkastickxrbambi IGNACY – muzycy odważnie reprezentujący nowe brzmienie polskiej muzyki.

RADAR Polska 2023

W czwartej edycji programu Spotify RADAR Polska biorą udział artyści z różnych środowisk i muzycznych stron. Mają z pewnością jedną cechę wspólną — niechęć do trzymania się tylko jednego gatunku. Zamiast tego czerpią inspiracje z różnych stylów muzycznych, sztuki i mediów społecznościowych – trafiając do młodszych słuchaczy i nadając ton nowemu brzmieniu Polski.
W ramach grupy artystów z 2023 roku przedstawiamy Frank Leena, łączącego różne brzmienia, od rapu przez house, aż po rock i marzącego o stworzeniu zupełnie nowego gatunku muzycznego. tę Ukrainkę, skupiającą się na alternatywnych, elektronicznych brzmieniach, ale lubiącą eksperymenty z reggae czy indie popem. stickxr’a łączącego w swojej twórczości rapowe fascynacje z popem i bardziej subtelnymi brzmieniami. bambi uwielbiającą rap, ale doceniającą też trap i hyperpop. IGNACY’ego bawiącego się popem, ale czerpiącego dużo inspiracji z jazzu. Wszyscy reprezentują nowe pokolenie artystów i zupełnie nowe brzmienie polskiej sceny muzycznej.
Globalny program RADAR Spotify ma na celu pomóc wschodzącym artystom z całego świata osiągnąć kolejny etap kariery i wzmocnić ich relacje ze słuchaczami lokalnie i globalnie. Spotify zapewnia artystom zasoby i dostęp do integralnych możliwości marketingowych, aby pomóc im w rozwoju kariery, a także rozszerzony zasięg i ekspozycję na ponad 180 rynkach na całym świecie. Od startu programu w Polsce w czerwcu 2021 roku Spotify wsparło 15 wschodzących artystów z naszego kraju, są to: JannZaliabryskaJulia RockaSzczyl, Julia PośnikAnia LeonTYNSKYMarieKIWINELOliwka BrazilDziwna WiosnaP. Tropez i Marissa. Obecnie mają setki tysięcy słuchaczy na Spotify, często goszczą na listach przebojów i są uwielbiani i rozpoznawani przez słuchaczy Spotify zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artystki takie jak Zalia Marissa odnotowały szczególny wzrost na platformie, notując odpowiednio ponad 140% i 2500% wzrost streamów przed i po udziale w programie.
Recenzja Creative Stage SE – małe kino domowe

Jestem naprawdę szczęśliwy, że po raz kolejny możemy wspierać piątkę niezwykle utalentowanych artystek i artystów w ramach programu RADAR i przybliżać ich wielu nowym użytkownikom i fanom w Polsce oraz poza jej granicami. Wyjątkowość grupy artystów z 2023 roku polega na flirtowaniu z wieloma gatunkami i czerpaniu z różnych stylów muzycznych. Przed streamingiem muzyka była postrzegana, promowana i klasyfikowana głównie przez pryzmat gatunku. Poruszanie się po sklepie z płytami uporządkowanymi według kategorii muzycznych było dla nas czymś naturalnym.

Obecnie młodzi odbiorcy skupiają się bardziej na klimacie i nastroju danego utworu, jego tekście czy przesłaniu, stawiają na “bezgatunkowe” podejście do muzyki. Granice pomiędzy poszczególnymi gatunkami coraz bardziej się zacierają, dlatego zarówno odbiorcy, jak i twórcy łamią zasady gatunkowe, nie chcą wskazywać jednego “typu” muzyki jako swojego ulubionego. Artyści 4. edycji programu RADAR doskonale reprezentują ten trend, dzięki czemu współtworzą nowe brzmienie w naszym kraju – podsumował Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

Poznajcie artystów tegorocznego programu RADAR Polska:
– Leen – młody i utalentowany producent muzyczny i wokalista, którego pociąga wiele różnych gatunków muzycznych, w tym rap, house i pop. Utwór Frank Leena “Subway Surfer” z Mr Polską i Ablem de Jongiem osiągnął ponad 6 milionów streamów na Spotify w Polsce i za granicą, dużą popularnością cieszył się też jego autorskie single “Złudzenia” czy “Bombonierki”.Frank Leen – młody i utalentowany producent muzyczny i wokalista, którego pociąga wiele różnych gatunków muzycznych, w tym rap, house i pop. Utwór Frank Leena “Subway Surfer” z Mr Polską i Ablem de Jongiem osiągnął ponad 6 milionów streamów na Spotify w Polsce i za granicą, dużą popularnością cieszył się też jego autorskie single “Złudzenia” czy “Bombonierki”.
– ta Ukrainka – Anastazja Ivahnenko, nowa nadzieja dla sceny alternatywnej w Polsce. Jej inspirowany reggae utwór “RASTA” został bardzo pozytywnie przyjęty przez użytkowników Spotify w Polsce. Muzyka jest dla niej formą terapii i okazją do wypowiadania się na tematy społeczne.
stickxr – 19-letni artysta łączący w swojej twórczości gatunki takie jak pop, rap, indie i punk, swoje brzmienie określa jako “estetyczne”. Znany większej publiczności z utworów takich jak “Diss na Miłość”, “domek na drzewie” czy “HEJ!”. Ostatni z nich osiągnął na Spotify ponad 5,5 miliona streamów.
– bambi – 20-letnia raperka z powodzeniem łącząca rap z trapem i hyperpopem. Jej “IRL” osiągnęło blisko 10 milionów streamów na Spotify i stało się viralem w mediach społecznościowych w Polsce.
– IGNACY – 20-letni wokalista, autor tekstów, kompozytor, znany mainstreamowej publiczności dzięki hitowi „Czekam na Znak„, który osiągnął blisko 11 milionów streamów na Spotify i został nominowany w kategorii “Piosenka Roku” w konkursie Fryderyk 2023.
Sprawdź Playlistę RADAR Polska i odkryj artystów kształtujących przyszłość polskiej muzyki.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl