Aukcja 5G – zbliżamy się do nadejścia „prawdziwego 5G” w kraju

Istotny krok na drodze postępu technologicznego. Polska branża cyfrowa o ogłoszonej aukcji na częstotliwości 5G. Szacunki wskazują, że inwestycje w 5G mogą wnieść do polskiej gospodarki do 2040 roku nawet 17 mld euro, czyli około 77 mld zł.

Aukcja 5G

Zbliżamy się do nadejścia „prawdziwego 5G” w kraju. W oparciu o tę technologię biznes kontynuować będzie swoją transformację, a w ręce konsumentów trafić będą mogły nowe, zaawansowane produkty i usługi cyfrowe. To kolejny krok na drodze cyfryzacji w Polsce – w te sposób eksperci Związku Cyfrowa Polska komentują otwarcie aukcji na częstotliwości 5G.

Test realme 11 pro+ 5G oraz realme 11 pro 5G – luksusowy design wsparty technologią

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Polska branża cyfrowa z entuzjazmem przyjęła informacje o początku aukcji na częstotliwości 5G w paśmie C (3400-3800 MHz), ogłoszonym w czwartek przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacka Oko i ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego. W opinii Związku Cyfrowa Polska, 5G to ogromna szansa dla krajowej gospodarki i kolejny krok na drodze transformacji cyfrowej kraju.

Eksperci Cyfrowej Polski podkreślają znaczenie nowego standardu łączności mobilnej dla krajowej gospodarki. – Szacunki wskazują, że inwestycje w 5G mogą wnieść do polskiej gospodarki do 2040 roku nawet 17 mld euro, czyli około 77 mld zł. W całej Unii Europejskiej technologia ma pozwolić stworzyć lub przekształcić blisko 20 milionów miejsc pracy do 2025 r. Dobrze, że stawiamy w Polsce wyczekiwany krok w postaci aukcji 5G – komentuje Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

– Przed nami szeroko zakrojone wdrożenia infrastruktury na potrzeby sieci mobilnych piątej generacji. W kraju potrzebujemy tysięcy stacji nadawczych, a ich budowa stanowić będzie istotny impuls gospodarczy. W kraju powstaje zarówno nowoczesny sprzęt jak i oprogramowanie na potrzeby łączności 5G – dodaje Kanownik.

Jak podkreśla ekspert Cyfrowej Polski, nie tylko polski przemysł czeka by wykorzystać potencjał gospodarczy tej technologii.

– Także konsumenci bez wątpienia docenią nadchodzące nowe usługi i produkty cyfrowe oparte o tę technologię. W wyniku aukcji i dalszych kroków postępowania zwiększymy w końcu dostęp Polaków do nowoczesnych sieci mobilnych – twierdzi Michał Kanownik.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl