IFA 2023: Panasonic ma pomysł na „Całościowy Dobrobyt”

Panasonic prezentuje swoje najnowsze innowacje i wizję bardziej zrównoważonej przyszłości podczas targów IFA Berlin 2023. W trakcie IFA 2023, producent skupiać się będzie na swojej korporacyjnej wizji „Całościowego Dobrobytu” (Holistic Wellbeing).

IFA 2023: Panasonic

Czołowy producent sprzętu elektronicznego prezentuje swoje najnowsze produkty konsumenckie, od telewizorów po domowe urządzenia AV, małe urządzenia kuchenne, środki higieny osobistej, obrazowanie cyfrowe i inteligentną komunikację w hali „HUB27” na targach IFA 2023 w Berlinie. Jest to część holistycznego, zorientowanego na konsumenta podejścia firmy, która koncentruje się na dobrobycie ludzi, społeczeństwa i planety w czterech różnych wymiarach.

Naszym celem jest zrównoważenie indywidualnego dobrostanu z globalnym zrównoważonym rozwojem i ciężko pracowaliśmy, aby wcielić tę wizję w życie – mówi Masahiro Shinada, Dyrektor Generalny Panasonic Corporation.

Panasonic pracuje intensywnie nad najlepszymi w branży rozwiązaniami związanymi z redukcją emisji CO2 i gospodarką obiegu zamkniętego. Celem ich wdrożenia jest wydłużenie cyklu życia produktów – na przykład poprzez zastosowanie modułowych konstrukcji ułatwiających naprawę lub integrację IoT w celu predykcyjnego wykrywania usterek. Wśród ambicji firmy znajduje się także rozwinięcie możliwości renowacji sprzętu oraz modeli subskrypcji.

Cały holding z powodzeniem dekarbonizuje już około 250 swoich fabryk. Panasonic rozszerza również produkcję pomp ciepła w Europie. Aby jeszcze bardziej wzmocnić segment pomp ciepła, Panasonic zainwestuje ponad 300 milionów euro w B+R, produkcję oraz sprzedaż i marketing do 2025 roku.

W trakcie IFA 2023, Panasonic skupiać się będzie na swojej korporacyjnej wizji „Całościowego Dobrobytu” (Holistic Wellbeing). Jest to czterowymiarowe podejście, na które składa się:

  • „Dobrobyt przestrzenny” (Telewizja i Domowa Rozrywka);
  • „Dobrobyt zewnętrzny” (Higiena Osobista);
  • „Dobrobyt wewnętrzny” (Drobne Sprzęty Kuchenne);
  • „Dobrobyt społeczny” (Obrazowanie cyfrowe i Pielęgnacja Zwierząt).

W roku, w którym zaprezentowaliśmy już wiele nowatorskich i zdobywających nagrody produktów zgodnych z naszą ideą dobrobytu, nie możemy doczekać się, aby podzielić się naszą strategią i zaprezentować jeszcze więcej nowych produktów naszym Europejskim partnerom detalicznym w Berlinie. – mówi Hideki Katayama, Managing Director of Panasonic Marketing Europe GmbH.

DOBROBYT PRZESTRZENNY

Telewizja i Home AV – najlepsza rozrywka w domu i w drodze

Słyszenie i widzenie to najważniejsze zmysły, które zapewniają nam dobrostan przestrzenny i ogólne dobre samopoczucie. Z myślą o wpływie produktów na swoich klientów,  Panasonic ogłosił niedawno swój nowy asortyment telewizorów OLED i LED. Telewizory OLED od Panasonic od dawna uważane są za jedne z najlepszych zarówno do oglądania filmów i seriali jak i do grania w gry – m.in. dzięki długofalowej współpracy firmy Panasonic z profesjonalnymi producentami filmowymi i twórcami gier. Branie pod uwagę opinii profesjonalistów gwarantuje, że na telewizorach Panasonic treść odtwarzana jest zgodnie z wizją jej twórców.

Panasonic kontynuuje również współpracę z Hollywood: w swoich najlepszych modelach OLED firma łączy Japońskie know-how i umiejętności techniczne z profesjonalnym bogactwem doświadczeń filmowego kolorysty z Hollywood Stefana Sonnenfelda, kolorysty filmowego znanego jako “da Vinci filmów”. Jak wielu innych czołowych kolorystów, Sonnenfeld w swojej codziennej pracy używa ekranów OLED od firmy Panasonic jako wielkoformatowych ekranów referencyjnych.

Dostępny w telewizorach OLED tryb Filmmaker sprawia dodatkowo, że entuzjaści kina mogą cieszyć się oglądaniem filmów bez jakiegokolwiek zniekształcenia oryginalnej wersji kolorystycznej. Inteligentne sensory wykrywają nasycenie koloru światła docierającego z otoczenia i szczegółowo dostosowują do niego obraz. Sprawia to, że jest on bardziej naturalny, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Z troską o mindfulness i zdrowie psychiczne Panasonic rozwinął też funkcję My Scenery, która tworzy środowisko dopasowujące się do pomieszczenia lub nastroju (np. scenerię mającą pomóc skupić się w pracy lub uspokajające dźwięki deszczu, aby lepiej zrelaksować się przed snem).

Test Nandme NX7000 – szczoteczka soniczna do zębów

Nie należy zapominać także o producentach gamingowych, którzy tworzą niewiarygodnie realistyczne cyfrowe światy za pomocą imponujących obrazów i efektów dźwiękowych. Związane z tym przedsięwzięciem wciąż rosnące wymagania techniczne w wielu przypadkach mogą być zaspokojone jedynie z pomocą profesjonalnych monitorów komputerowych – albo najnowszych telewizorów OLED od Panasonic. Nowy tryb True Game Mode[1] wprowadza do świata gier funkcje precyzyjnej reprodukcji koloru, które są wykorzystywane przy produkcji filmów, a ulepszony HDR Tone Mapping zapewnia wierną reprezentację treści HDR dostarczanej przez konsolę do gry.

Flagowa seria OLED z 2023 roku to MZ2000, dostępna w trzech rozmiarach ekranu: 55-, 65- i 77-inch. Seria ta oparta jest na najnowocześniejszym panelu zawierającym Micro Lens Array oraz wielowarstwową thermal management configuration, co umożliwia osiągnięcie maksymalnej jasności[2].

Cztery kolejne serie uzupełniają rodzinę telewizorów OLED od Panasonic: nowa seria MZ1500 4K Ultra HD TV (42, 48, 55 i 65 inches), która łączy rewolucyjny design z profesjonalną technologią panelu Master OLED PRO[3]. Podobnie jak seria MZ980, która dostępna jest w tych samych rozmiarach, jest idealna dla każdego, kto chciałby doświadczyć kina i gier wideo na telewizorze OLED na najwyższym poziomie. Seria MZ800 (42, 48, 55 i 65 inches) przekonuje do siebie minimalistycznym, bezramkowym designem i rozsądną ceną – jest ona idealna na początek przygody w fascynującym świecie telewizorów OLED 4K Ultra-HD. To pierwsza w Europie seria OLED od Panasonic wyposażona w Google TV[4] oraz pierwsza seria OLED od Panasonic w Wielkiej Brytanii wyposażona w Android TV.

Easythreed k7 3D – pierwsze wrażenia z drukarki 3D

Rodzina telewizorów LED jest równie szeroka: seria MX950 (55, 65 9 75 cali) oraz MX940 (43 i 50 cali) LED 4K Ultra HD zawierają odpowiednio najnowszą  Mini LED Panel Technology (MX950) i 100Hz Full-Array-Local-Dimming (FALD) 4K panels (MX940), a do tego oferują wyjątkową kombinację wysokiej jakości obrazu i wszechstronności w zależności od rodzaju treści. Seria MX800 z rodziny telewizorów 4K Ultra HD LED (43, 50, 55, 65, 75 oraz 85 cali[5]) z wbudowanym Fire TV dostarcza wysoką jakość obrazu i dźwięku połączoną z usprawnionym interfejsem użytkownika charakterystycznym dla Fire TV OS. Seria telewizorów MX700 LED Ultra HD[6] (43, 50, 55 i 65 cali) łączy spersonalizowane, inteligentne funkcje Google TV z wyjątkową jakością obrazu 4K, umożliwiając tym samym łatwe streamowanie najlepszych treści takich jak seriale, filmy, sport czy gry wideo.

Technics: 55 lat doświadczenia w tworzeniu produktów audio spełniających najwyższe wymagania

Jedną z nowości od Technics na 2023 rok są kompaktowe i lekkie słuchawki EAH-AZ40M2. Wraz z wydanymi wiosną modelami EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2, EAH-AZ40M2 uzupełniają portfolio słuchawek bezprzewodowych Technics True Wireless, które zapewniają wysublimowane wrażenia słuchowe dzięki bogactwu i czystości dźwięku nawet w głośnym hałasie otoczenia i przyczyniają się do dobrego samopoczucia przestrzennego.

Dzięki aktywnej redukcji szumów, niezrównanemu komfortowi użytkowania i wielopunktowemu połączeniu Bluetooth® (umożliwiającemu jednoczesne podłączenie do trzech urządzeń), EAH-AZ40M2 idealnie wpasowuje się w każdy mobilny styl życia. Flagowe modele EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 zostały już docenione za wyjątkową jakość dźwięku i doskonały komfort noszenia. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz, dojeżdżasz do pracy, czy jesteś na spotkaniu, EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 zawierają niezawodne mikrofony, optymalne tłumienie hałasu otoczenia i odporny na pot, skuteczny dźwięk w każdym środowisku i przy każdej aktywności.

Inteligentne funkcje tych dwóch modeli zapewniają wyraźne połączenia dzięki zaawansowanej technologii JustMyVoice, wiodącej w branży redukcji szumów, długiej żywotności baterii i ładowaniu bezprzewodowemu. Uzupełnieniem tej oferty są bezprzewodowe słuchawki nauszne EAH-A800 z redukcją szumów.

W segmencie audio Technics zaoferuje cieszący się światowym powodzeniem i uznaniem gramofon z napędem bezpośrednim SL-1500C w nowym, nowoczesnym kolorze białym (SL-1500C). Jest to odpowiedź firmy Technics na zapotrzebowanie wielu miłośników winyli zorientowanych na design.

Kolejną atrakcją targów IFA jest kompaktowy sieciowy amplituner CD SA-C600, który odziedziczył zaawansowaną technologię w pełni cyfrowego wzmocnienia opartą na silniku JENO, który jest podstawą solidnej mocy i dynamicznej reprodukcji muzyki typowej dla wszystkich produktów Technics. Jako część serii Premium C600, SA-C600 dołącza do eleganckiego, wysokowydajnego kompaktowego systemu głośnikowego SB-C600 i jest znaczącym dodatkiem do portfolio Technics, wypełniając lukę między kompaktowymi systemami głośnikowymi typu „wszystko w jednym”, takimi jak C70MK2 z opracowanym na wyłączność 8-cm głośnikiem niskotonowym i 2-cm kopułkowym głośnikiem wysokotonowym, a prawdziwymi oddzielnymi systemami komponentowymi, takimi jak systemy C700 i G700.

DOBROBYT ZEWNĘTRZNY

Wysokiej jakości, świadoma pielęgnacja osobista

Pielęgnacja osobista pomagająca osiągnąć atrakcyjny wygląd jest ważna dla dobrego samopoczucia każdego z nas. Produkty do higieny osobistej firmy Panasonic są specjalnie zaprojektowane, aby wspierać i poprawiać estetyczny aspekt naszego samopoczucia. Suszarka do włosów EH-NA9J łączy w sobie technologię nanoe i technologię podwójnych minerałów, aby zapewnić głębokie odżywianie i wzmocnić strukturę włosów podczas suszenia.

Technologia nanoe przekształca wilgoć z powietrza w ujemnie naładowane cząsteczki wilgoci, które są tak małe, że mogą wnikać głęboko we włosy i sprawić, że pozostaną lśniące. Co więcej, nanoe neutralizuje ładunek elektrostatyczny włosów i ujarzmia „fruwające włosy”. Technologia podwójnego minerału generuje dodatkowo jony mineralne za pomocą dwóch elektrod cynkowych, które wzmacniają powierzchnię włosów i sprawiają, że włosy są odporne na obciążenia mechaniczne, takie jak czesanie i szczotkowanie lub promienie UV.

„Do pięciu zabiegów pielęgnacyjnych przy użyciu tylko jednego uchwytu baterii” – idea stojąca za modułowym systemem pielęgnacji osobistej Panasonic MULTISHAPE jest nie tylko praktyczna i zrównoważona, ale też sprawia, że sprzęt zajmuje mniej miejsca. Multishape otrzymał nagrody takie jak iF Design Award Gold czy Red Dot Design Award. Jest to pierwszy przykład nowego myślenia projektowego firmy Panasonic, które ma na celu zminimalizowanie śladu środowiskowego urządzenia od momentu wyprodukowania do wycofania produktu z eksploatacji.

Dzięki tylko jednemu akumulatorowi i jednemu przewodowi ładującemu, MULTISHAPE może zastąpić do pięciu pojedynczych urządzeń, z których każde w innym razie wymagałoby akumulatora i ładowarki: golenie, przycinanie brody i włosów, pielęgnacja ciała, przycinanie włosów w nosie, a nawet pielęgnacja zębów. Modułowa zasada minimalizuje zużycie materiałów w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami, oszczędzając zasoby i unikając odpadów. Poręczna, wodoodporna końcówka jest dostępna z akumulatorem litowo-jonowym (90 minut pracy i szybkie ładowanie) lub akumulatorem niklowo-wodorkowym (50 minut pracy).

Seria depilatorów Panasonic EY jest podobnie funkcjonalna i elastyczna. Obejmuje ona siedem modeli, a dzięki ulepszonej głowicy depilującej z podwójnymi dyskami z nową regulacją nacisku i trzema prędkościami depilacji zapewnia delikatne i szybkie usuwanie włosów. Dzięki różnym wymiennym głowicom w zestawie, siedem modeli EY można używać do całej gamy innych zabiegów kosmetycznych: model 7 w 1 EY90 depiluje, goli, przycina, a także pomaga w peelingu ciała i pielęgnacji stóp. Sześć pozostałych modeli EY oferuje taką samą jakość depilacji jak model flagowy, dzięki czemu można wybrać model z odpowiednimi akcesoriami i dopasować go do indywidualnych potrzeb w zakresie pielęgnacji ciała.

Nowa golarka do golenia na mokro/sucho Series 700 łączy w sobie najlepsze technologie golenia firmy Panasonic w jednym urządzeniu w bardzo atrakcyjnej cenie. Jej sercem jest ultraszybki silnik liniowy, który jest również stosowany w obecnych golarkach Panasonic klasy premium, takich jak Series 900+ z 6-ostrzową głowicą golącą. Napędza on 3-krotną głowicę golącą z technologią lewitacji magnetycznej, wykonując łącznie 39 000 ruchów tnących na minutę.

Przechylana na bok głowica goląca jest wyposażona w dwie folie golące zapewniające wyjątkowo dokładne golenie oraz zintegrowany nóż do mocnego, niesfornego zarostu na brodzie i szyi. Wszystkie trzy ostrza są wykonane w zaawansowanej japońskiej technologii ostrzy Panasonic, która jest uważana za szczególnie ostrą, mocną i trwałą. Ponieważ każdy zarost jest inny, golarka Series 700 jest wyposażona w czuły czujnik gęstości zarostu, który wykrywa gęstość i grubość zarostu 200 razy na sekundę i odpowiednio dostosowuje moc silnika.

Test Tapo C510W – jak zabezpieczyłem działkę przed wyjazdem na urlop?

DOBROBYT WEWNĘTRZNY

Zdrowszy, prostszy i bardziej zrównoważony sposób gotowania

Celem opracowania modeli NN-DS59 i NN-CS89/88 było połączenie czterech metod gotowania w jednym kompaktowym urządzeniu: pary, piekarnika, grilla i inwerterowej kuchenki mikrofalowej. Dzięki tym parowym kuchenkom wielofunkcyjnym zarówno smakosze jak i początkujący kucharze mają wiele możliwości przygotowywania nowych przepisów i ulubionych potraw szybko i zdrowo: gotowanie na parze ryb i warzyw, pieczenie domowej pizzy, a nawet pieczenie całego kurczaka do perfekcji. Oprócz zachowującego witaminy gotowania na parze, model NN-DS59 umożliwia również przygotowywanie potraw o niskiej zawartości tłuszczu.

Na targach IFA Panasonic zaprezentował cztery nowe urządzenia z linii „Experience Fresh” – rozszerzając ofertę wielofunkcyjnych kuchenek mikrofalowych o modele NN-DF38P i NN-DF37P oraz wprowadzając na rynek europejski dwa nowe modele frytownic powietrznych NF-CC600 i NF-CC500. Ten kwartet kompaktowych i stylowych urządzeń oferuje łatwe w użyciu i energooszczędne programy automatyczne dla zdrowych posiłków, które rozpalą radość z gotowania, jednocześnie promując lepszą równowagę dzięki szybkiemu, zdrowemu i pysznemu jedzeniu.

Cechą wyróżniającą nowe modele NN-DF38P i NN-DF37P są trzy ustawienia trybu Eco Combi. Korzystanie z trybu Eco Combi – grilla i fal w tym samym czasie –  jest bardziej wydajne niż korzystanie z samego grzania górnego/dolnego, umożliwiając gotowanie pysznych potraw w piekarniku znacznie szybciej i bardziej energooszczędnie, bez konieczności wstępnego podgrzewania.

Dzięki frytkownicom powietrznym NF-CC600 i NF-CC500 Panasonic rozszerza swoją rodzinę urządzeń kuchennych i oferuje europejskim klientom nowe opcje zdrowego gotowania. Działając jak małe piekarniki, frytownice powietrzne mogą potencjalnie zmniejszyć zużycie energii i czas gotowania dzięki mniejszej pojemności, górnej i dolnej grzałce oraz technologii przepływu powietrza. Górna i dolna grzałka nowych frytownic powietrznych umożliwia smażenie w zakresie 360°, zapewniając równomierną chrupkość w krótkim czasie i przy mniejszej liczbie obrotów. Wbudowany zbiornik na wodę umożliwia dodanie delikatnej pary podczas procesu smażenia powietrzem. Funkcja pary została zaprojektowana w celu zwiększenia chrupkości i zatrzymania wilgoci w żywności. Oba modele mają być dostępne od wiosny 2024 roku.

W ramach zaangażowania firmy Panasonic w zrównoważony rozwój, nowe mikrofale będą przechowywane w specjalnych opakowaniach Zero Plastic. Takie kartonowe pudełko jest całkowicie wolne od plastiku, a urządzenia są owinięte bawełnianą tkaniną wielokrotnego użytku.

DOBROBYT SPOŁECZNY

Kluczowa aktualizacja dla bezlusterkowych aparatów LUMIX

Misją firmy Panasonic jest umożliwienie twórcom treści rejestrowania i udostępniania fascynujących historii, które przyczyniają się do dobrobytu społecznego. Aparaty i obiektywy LUMIX oferują niezawodność, elastyczność i wygodę użytkowania dla każdego twórcy. Nowością w 2023 roku jest wielokrotnie nagradzany i najwyżej oceniany LUMIX S5II oraz elegancki, matowy czarny LUMIX S5IIX, który ma nawet czarne logo i napisy. Jury prestiżowego stowarzyszenia Technical Image Press Association (TIPA) uznało niedawno aparat LUMIX S5II za „najlepszy pełnoklatkowy aparat dla ekspertów”, stwierdzając:

„profesjonalni twórcy treści z zadowoleniem odkryją możliwości tego hybrydowego aparatu, który może dostarczać wysokiej rozdzielczości zdjęcia i bardzo zaawansowane funkcje wideo. Jest to pierwszy model LUMIX oferujący system Phase Hybrid AF, który znacznie zwiększa szybkość i precyzję działania autofokusa. S5II posiada nowy system aktywnej stabilizacji obrazu – specjalnie zaprojektowany do kompensacji nagrań wykonanych podczas chodzenia, co jest ekscytującym osiągnięciem w przypadku relacjonowania wydarzeń „w terenie”.

Członkowie TIPA byli pod wrażeniem interfejsów kamery, licznych trybów nagrywania i aktywnego systemu chłodzenia. Zwrócili również uwagę na imponujące możliwości urządzenia, w tym prędkość 9 klatek na sekundę (mechaniczna) i 30 klatek na sekundę (elektroniczna), szeroki zakres dynamiki i imponujące możliwości nagrywania ISO, które można rozszerzyć do ISO 50-204 800”.

Większość jury Expert Imaging and Sound Association (EISA), międzynarodowej społeczności 60 magazynów technologicznych, stron internetowych i komentatorów mediów społecznościowych z 29 krajów, była co najmniej pod takim samym wrażeniem: kilka dni temu nazwali LUMIX S5IIX „Kamerą wideo EISA 2023-2024”.

Dzięki znakomitym parametrom fotograficznym i wideo oraz niezwykle kompaktowej i wytrzymałej obudowie, te aparaty z mocowaniem L spełniają wysokie wymagania kreatywnych entuzjastów fotografii i wideo. Oferują do tego wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Aby zaspokoić potrzeby profesjonalnych kamerzystów, LUMIX S5IIX jest także kompatybilny zarówno z ProRes raw, jak i Blackmagic raw recoding przez HDMI. Oba modele aparatu są oparte na nowo opracowanym pełnoklatkowym 24-megapikselowym przetworniku CMOS i równie nowym procesorze obrazu opracowanym w ramach sojuszu technologicznego L2 między firmami LEICA i LUMIX.

Pełnoklatkowa matryca aparatów LUMIX S5II i S5IIX obsługuje teraz także AF z detekcją fazy oraz autofokus oparty na kontraście, łącząc obie metody ustawiania ostrości w nowy hybrydowy AF z detekcją fazy. Szybki i niezawodny nowy system działa z 779 polami pomiarowymi i jest w stanie wykrywać obiekty nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak podświetlenie, i kontynuować ich śledzenie, nawet jeśli w kadrze znajdują się również inne obiekty. Dzięki temu aparaty LUMIX S5II i S5IIX są wysoce niezawodne podczas fotografowania poruszających się obiektów w sytuacjach pełnych akcji. Ponadto nowy procesor oferuje wyjątkową jakość obrazu i wysoką przepływność wideo porównywalną z LUMIX S1H.

Kolejna nowa funkcja o nazwie LUT (Look up table) w czasie rzeczywistym wywołuje wiele emocji na scenie twórców treści: niektóre aparaty LUMIX umożliwiają ładowanie LUT do aparatu, wyświetlanie „znormalizowanego” obrazu V-Log lub podgląd wyglądu zbliżonego do zamierzonego efektu końcowego. Dzięki funkcji LUT w czasie rzeczywistym w aparacie LUMIX S5ll możliwe jest teraz nie tylko wyświetlenie podglądu wyglądu, ale także zastosowanie go bezpośrednio do materiału filmowego podczas jego kręcenia, umożliwiając pełną korekcję kolorów podczas tworzenia ujęcia. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas w postprodukcji, ale także oferuje ogromny wybór wyglądów i stylów bezpośrednio z kamery.

Panasonic LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24) – lekki obiektyw

Jako część systemu L-Mount, nowe modele LUMIX S5II i LUMIX S5IIX wyznaczają nowe standardy pod względem kompaktowości, funkcjonalności i elastyczności. Ponieważ w ramach systemu L-Mount dostępne są obiektywy i akcesoria do niemal wszystkich zastosowań na najwyższym poziomie. Sama firma Panasonic ma w swojej ofercie ponad tuzin wysokiej jakości obiektywów. Ostatnio dodano obiektyw LUMIX S 14-28mm F4-5.6 MACRO jako przystępny cenowo ultraszerokokątny zoom. Dzięki uniwersalnemu zakresowi zoomu, ten pełnoklatkowy obiektyw jest polecany do szerokokątnych zdjęć krajobrazów i architektury, nastrojowych portretów, a dzięki funkcji makro z krótką minimalną odległością ogniskowania, imponujących zdjęć detali.

Nowością jest również aktualizacja oprogramowania układowego w wersji 2.3 dla LUMIX GH6, która umożliwia obecnemu flagowemu modelowi z serii LUMIX GH obsługę 4K 120p/100p przez HDMI i nagrywanie BRAW – czyli nagrywanie wideo RAW na zewnętrzną nagrywarkę Blackmagic. Ta ostatnia funkcja była wcześniej zarezerwowana dla modelu LUMIX S5IIX.

Opieka nad zwierzętami: Bezpieczna i niezawodna karma dla zwierząt domowych

Z perspektywy społecznej, zwierzęta domowe mają ogromny wpływ na dobre samopoczucie ludzi. W związku z tym rynek artykułów dla zwierząt domowych rozwija się również w Europie. W szczególności segmenty inteligentnych karmników i fontann mają duży potencjał wzrostu. W odpowiedzi na ten rozwój Panasonic przedstawia nowy inteligentny karmnik dla zwierząt domowych i nową fontannę do pojenia zwierząt domowych jako niezawodne rozwiązania, które poprawiają samopoczucie właścicieli zwierząt domowych i ich ukochanych towarzyszy. Oczekuje się, że oba produkty będą dostępne do końca 2023 roku.

Nowa fontanna Panasonic Pet Drinking Fountain stawia zdrowie zwierząt na pierwszym miejscu, stale dostarczając świeżą i przefiltrowaną wodę. 4-stopniowy system filtracji i mechanizm cyrkulacji wody zapewniają zwierzętom domowym stały dostęp do czystej wody. Przemyślana konstrukcja obiegu wody i 5V pompa wodna, która działa na ledwo wyczuwalnym i absolutnie przyjaznym dla snu poziomie 25db, zmniejszają głośność dozownika wody do poziomu „szeptu”. Dzięki tak zminimalizowanemu dźwiękowi pracy, fontanna Pet Drinking Fountain w żaden sposób nie zakłóca ciszy i spokoju we własnym domu.

Nowy Panasonic Smart Pet Feeder umożliwia inteligentne karmienie bezpośrednio za pomocą aplikacji, która kontroluje harmonogram posiłków. Karmnik ten jest bardzo wszechstronny i może pomieścić różne rodzaje karmy o średnicy do 12 mm – w tym suszone, suszone powietrzem, liofilizowane i dmuchane ziarna. Posiada inteligentny system sterowania do karmienia zgodnie z planem posiłków, system wykrywania pozostałości paszy i zdalne sterowanie za pomocą aplikacji. Inne funkcje obejmują system zapobiegający zatykaniu, tacę zapewniającą suchość paszy i podwójne zasilanie.

Więcej informacji na temat firmy Panasonic na targach IFA 2023 można znaleźć na stronie https://events.eu.panasonic.com/IFA2023

[1] Dostępny tylko w modelach z HCX PRO AI z roku 2023

[2] Tylko w modelach 55- i 65-calowych

[3] Tylko w modelach 55- i 65-calowych

[4] Google TV jest nazwą usługi oraz znakiem towarowym Google LLC. Google. Chromecast built-in oraz Google Play to znaki towarowe Google LLC.

[5] Dostępność modeli w poszczególnych rozmiarach może różnić się w zależności od kraju

[6] Model tylko dla UE (niedostępny w Wielkiej Brytanii)

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl