Optoma ML1080 i ML1080ST – przenośne projektory laserowe

Optoma ML1080 i ML1080ST – każdy z nowych modeli waży mniej niż kilogram i jest wyposażony w potrójny laser RGB o jasności 1200 lumenów gwarantujący kinową jakość wyświetlanego obrazu, która dotychczas zarezerwowana była wyłącznie dla większych gabarytowo urządzeń.

Optoma ML1080

Nowe modele są najlżejszymi projektorami w historii marki. ML1080 i ML1080ST nadają się zarówno do ogrodowego kina na świeżym powietrzu, jak i zabrania je w podróż. Projektory mogą być zasilane nawet przy pomocy powerbanka podpiętego do portu USB-C.

Recenzja Optoma HZ40 – projekcja nawet przy zapalonym świetle

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Zastosowany w obu modelach potrójny laser RGB zapewnia ostry obraz i dokładność odwzorowania barw (105% pokrycia gamy BT.2020 – najszerszego spektrum kolorów widocznego dla ludzkiego oka). Urządzenia są również zgodne ze standardami HDR i HLG, dzięki czemu wyświetlane kolory są żywsze i bardziej realistyczne.

Do domu i do biura

Przenośne projektory Optoma wyświetlają obraz wielkości nawet 100 cali i o jasności aż 1200 lumenów, co pozwala na komfortowe oglądanie filmów i granie w gry również w dzień. W przypadku ML1080ST (model krótkiego rzutu) wystarczy, że urządzenie zostanie ustawione zaledwie jeden metr od ściany. Taki projektor sprawdzi się w małych mieszkaniach i ciasnych salach konferencyjnych, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Zarówno ML1080ST, jak i ML1080, mogą działać w dowolnej pozycji (także w trybie pionowym), co ułatwia ich instalację nawet w nietypowych warunkach. Projektory korzystają również z technologii Time-of-Flight (ToF, czujnik czasu przelotu), która zapewnia automatyczną korekcję geometrii i ostrości obrazu. Dzięki niej także obraz wyświetlany pod kątem będzie miał właściwe proporcje.

Nowe projektory Optoma mogą za pośrednictwem funkcji Creative Cast bezprzewodowo wyświetlać treści przesyłane nawet z czterech innych urządzeń podłączonych do jednej sieci. ML1080 i ML1080ST posiadają również wbudowany odtwarzacz multimediów do zdjęć i plików wideo.

Zaprojektowane z myślą o przyszłości

Modele ML1080 i ML1080ST zostały wyróżnione za wzornictwo w trzech prestiżowych międzynarodowych konkursach nagród: iF Design, Red Dot Design i Green Good Design. Urządzenia te mają najniższy ślad węglowy z całej oferty firmy Optoma. Ponadto aż 50% materiałów, z których powstały obudowy projektorów pochodzi z recyklingu. Producent ogranicza wpływ na środowisko naturalne także poprzez zmniejszenie rozmiarów samych opakowań (wykonanych z materiałów nadających się do recyklingu w 99%). Pozwala to obniżać emisję dwutlenku węgla generowaną przez logistykę.

Dzięki zastosowaniu technologii laserowej projektory są od razu gotowe do pracy (nie trzeba czekać na rozgrzanie źródła światła) i zużywają aż o 58% mniej energii niż modele z klasyczną lampą. Producent zapewnia 30 000 godzin bezawaryjnej pracy swoich urządzeń.

Optoma ML1080

Projektory Optoma numerem 1 w Polsce
W 2023 roku firma Optoma stała się dla rodzimych klientów marką pierwszego wyboru. Z danych PMA Research wynika, że marka ma aż 26,9% udziału w sprzedaży na rynku projektorów w Polsce i utrzymuje pozycję lidera od pierwszego kwartału bieżącego roku. Modele ML1080 i ML1080ST dołączają do bogatej oferty ponad 90 modeli oferowanych przez tajwańskiego producenta.

 Cena i dostępność

Projektory Optoma ML1080 (4999 zł) i ML1080ST (5689 zł) są już dostępne w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta oraz pięcioletnią (lub na 12 000 godzin) na źródło światła.

Modele ML1080 i ML1080ST – kluczowe cechy:

  • – rozdzielczość 1080p (FullHD);
  • – jasność 1200 lumenów;
  • – potrójny laser RGB o żywotności aż 30 000 godzin;
  • – wyświetlany obraz o wielkości nawet 100 cali.

Więcej informacji:

Strony produktu:

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl