Reklamy

Test Hammer Explorer – teraz smartfon możesz mieć zawsze ze sobą

Jeżeli chodzi o technikalia to jest dobrze, chociaż oczywiście mogłoby być nieco lepiej. Sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy procesor MediaTek MTK6761V, o częstotliwości taktowania 2.0 Ghz, oparte o architekturę ARM-A53, która cechuje się niskim poborem mocy. CPU wspierany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Wewnętrzna pamięć wynosi 32 GB, z czego na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje użytkownika zostaje nieco ponad 25 GB. Na szczęście smartfon obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 64 GB, a do tego pozwala wskazać je, jako miejsce zapisu, więc wolnej przestrzeni nam nie zabraknie. Hammer Explorer nie jest demonem szybkości i ma trochę mniejsze możliwości niż najnowocześniejsze smartfony, jednak jego zdecydowanym atutem jest niezawodność, a o to użytkownikowi, który kupuje telefon survivalowy chodzi najbardziej. Benchmark, którego używamy do testów wyświetlił rezultat 72741 punktów – jak na pancerny smartfon to dobre osiągi.  System działa sprawnie i użytkownik nie musi się obawiać, że telefon dostanie nagle czkawki. Jeśli zadowolicie się tylko programami typowymi dla tego typu sprzętu np. nawigacyjnymi do zapisania przebytej trasy na mapie za pomocą GPS’u oraz grami, które nie zajmują dużo miejsca, problemu nie będzie.

System operacyjny telefonu to czysty Google Android 9.0 Pie z GMS. W zasadzie mamy tu wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego smartfonu. Producent ograniczył swoje dodatki do absolutnego minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść. Oczywiście nacisk położono tu na typowo survivalowe funkcje, przydatne w nietypowych sytuacjach. Ważne, że jest Kompas, który jest w stanie wyświetlić kierunki świata, w  czasie wędrówki po leśnej głuszy.

Hammer Explorer wyposażony jest we wszystkie typy łączności, jakie są potrzebne na turystycznych szlakach. W podróży oprócz obsługi dwóch kart SIM (Dual Standby), z 4G/LTE, z funkcją hot – spot pozwalającą udostępnić łącze internetowe np. do notebooka) przydatna może być wbudowana karta Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac oraz łącze Bluetooth 5.0, czy NFC do komunikacji z zestawem samochodowym czy umożliwiające płatności zbliżeniowe.

Przy zastosowaniu dwóch zakresów (2.4 / 5 GHz) sieć bezprzewodowa wyszukiwana jest błyskawicznie, a czułość wbudowanej anteny nie odbiega znacząco od konkurencyjnych urządzeń. Mobilny hot-spot w testach również nie przysparzał kłopotów – podczas testu nie występowały żadne problemy ze stabilnością. Hammer Explorer z matrycą 5.72 cala świetnie sprawdza się jako nawigacja. Wbudowany moduł GPS z obsługą A-GPS + GLONASS nie tracił zasięgu nawet przy zachmurzonym niebie.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5 6


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , , ,

4 replies

  1. Dobry sprzęt 🙂

  2. Ja mam od kilku dni i jestem bardzo zadowolony póki co! Przeprowadziłem na nim wstępne amatorskie „testy” i zdał haha 😀

  3. Kupiłem go w przedsprzedaży. Jest świetny w tej cenie. Pracuję na budowie i raczej nie jest czysty po robocie. Wystarczy jednak umyć go pod kranem i jest jak nowy.

Trackbacks

  1. HAMMER w sieci Telakces.com. Na start promocja z Explorerem i Ironem 3 - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: