Test Infinix HOT 20 5G – z tym smartfonem 5G trafiło pod strzechy
Test bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie
Na początku tego roku marka Infinix przedstawiła w Polsce nowe smartfony skierowane do młodzieży z serii HOT 20: HOT 20 NFC, HOT 20 5G oraz HOT 20i. Modne, wydajne i przystępne cenowo wyróżniać się mają dużymi wyświetlaczami z wysoką częstotliwością odświeżania, fajnymi aparatami fotograficznymi oraz pojemnymi bateriami.
W moje ręce trafił model Infinix HOT 20 5G, który aktualnie możemy znaleźć w cenie od 849 w kolorze nazwanym przez producenta „Racing Black” w konfiguracji: w wersji z pamięcią 4/128 GB, z technologią Maraton Energii i aparatem 50 MP.
Co oferuje i jak wypada w codziennym użytkowaniu? Zapraszam do recenzji.
Specyfikacja techniczna – model X666B:
- System operacyjny: Android 12 z XOS 10.6
- Wyświetlacz: IPS, TFT, 6.6″, rozdzielczość 1080×2408 px, częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz, szkło 2.5D
- Sieć 4G/5G: LTE Cat 13 (150.7 Mbit/s , 391.6 Mbit/s)
- 2G: B2/3/5/8,
- 3G: B1/2/4/5/8
- 4G: B1|2|3|4|5|7|8|20|28|66|38|40|41
- 5G: n1/n2/n3/n5/n7/n8/n20/n28/38/n40/n41/n66/n71/n77/n78/n79
- Gniazdo karty SIM: Dual Nano / SIM+Micro SD, VoLTE
- Procesor: MediaTek Dimensity (MT6833P), CPU: 2x 2.4 GHz ARM Cortex-A76, 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55,
- GPU: ARM Mali-G57 MC2
- Pamięć RAM: 4 GB
- Pamięć wewnętrzna: 128 GB
- microSD: ~ 1 TB
- Aparat:
- Tylny – podwójny aparat 50 MP – maksymalna rozdzielczość 3048×4064 px
- Funkcje aparatu tylnego – AF/FF: 50 MP AF, Lampa błyskowa, Nagrywanie wideo, Tryb nocny
- Przedni: 8 MP – maksymalna rozdzielczość przedniego aparatu 3264×2448 px
- Funkcje aparatu przedniego – AF/FF: 8 MP/FF, Lampa błyskowa
- Rozdzielczość nagrywania wideo: 1080P@30FPS
- Bluetooth 5.0, NFC
- Wi-Fi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
- USB Typ C z OTG
- Wejście słuchawkowe 3.5 mm Jack
- GPS: A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS
- Funkcje: Akcelerometr, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy, Czytnik linii papilarnych, E-Kompas, Żyroskop
- Rozrywka: Gry, Nagrywanie głosu, Radio FM, głośniki z systemem DTS
- Bateria: 5000 mAh z technologią Maraton Energii
- Ładowanie: 18 W
- Waga: 204 g
- Wymiary: 166 × 76 × 9 mm
- Kolor: Czarny, Niebieski, Zielony / Racing Black, Space Blue, Blaster Green
W opakowaniu znajdziemy:
- Urządzenie Infinix HOT 20 5G
- Ładowarka
- Szpilka do szufladki karty SIM
- Kabel USB Type C
- Etui
- Papierologia
Producent w materiałach prasowych mocno podkreśla, że założona 2013 roku, szybko rozwijająca się marka technologiczna projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie inteligentne urządzenia skierowane do młodzieży. Są one modne, wydajne i przystępne cenowo oraz zapewniają użytkownikom na całym świecie dostęp do najnowszych, najlepszych w swojej klasie technologii.
Jeśli chodzi o wygląd, to model HOT 20 5G nie odbiega znacząco od testowanych do tej pory na TECHNOSenior smartfonów, zachwycając kunsztem i jakością wykonania. Dopracowane i złożone wzory fal na wykończeniu telefonu to kwintesencja dobrego stylu, która robi niesamowite wrażenie. Warto dodać, że taka obudowa nie łapie też odciski palców.
Oczywiście wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie. Mamy tutaj zaokrąglone ramki i całkiem ładnie wyeksponowaną wyspę z aparatami w lewym górnym rogu. Czy ten smartfon może się podobać? To oczywiście kwestia gustu, ale na pewno znajdzie swoich zwolenników.
Smartfon jest raczej średniej wielkości (są mniejsze i większe modele). Jego wymiary to 166 × 76 × 9 mm. Nie jest też jakoś bardzo ciężki – jego waga to 204 g. Zatem wygląda nawet dosyć kompaktowo przy niektórych dużo większych modelach od konkurencji.
Test Infinix Zero Ultra – z ładowaniem 180W i 200 MP na aktualny czas
Całkiem przyjemnie się go trzyma i na upartego nawet da się obsłużyć jedną ręką. Boczny skaner odcisku palca i funkcja odblokowywania twarzą zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę. Plus dla producenta za przeźroczyste etui, bo eleganckie plecki i wystające aparaty na pewną będą potrzebować ochrony.
Sam czytnik linii papilarnych wypada idealnie pod kciukiem (w przycisku ON/OFF) i działa bardzo dobrze. Odblokowanie jest naprawdę szybkie i niezawodne. Jedyne, co może się przydarzyć przy takim rozwiązaniu to np. przypadkowe odblokowanie telefonu przy chowaniu go do kieszeni.
Na obudowie Infinix HOT 20 5G znajdziemy odpowiednio:
- Na dole:
- Głośnik (mono) z systemem DTS
- Mikrofon
- USB C
- Wejście słuchawkowe 3.5 mm Jack
- Na lewym boku:
- Szufladkę na 2 karty nano SIM. Jedną kartę możemy zamienić na kartę microSD (do 1 TB)
- Na prawym boku:
- Przyciski głośności
- Włącznik / Wyłącznik z czytnikiem linii papilarnych
- Na górze
Głośnik do rozmów pod maskownicą i dioda powiadomień na krawędzi. Co, do jakości prowadzonych rozmów nie mam uwag. Wszystko działało poprawnie. Moi rozmówcy słyszeli mnie dobrze i bez zakłóceń. Podobnie ja ich.
Same przyciski są w kolorze ramki i są dobrze wyczuwalne i prawidłowo reagują na wszystkie kliknięcia.
Warto tutaj wspomnieć jeszcze o głównym głośniku z systemem DTS. Muzyka z niego płynąca jest naprawdę dobra i na pewno dobrze sprawdzą się podczas oglądania filmików czy słuchania muzyki np. z Youtube.
Dodatkowo możemy nieco dostosować, jakość muzyki do naszych preferencji poprzez funkcję „DTS”. Znajdziemy w nim takie opcje jak: Inteligentny dźwięk, Muzyka, Film i Gra.
Ekran Infinix HOT 20 5G został pokryty szkłem 3D. Mamy tutaj 6.6″ wyświetlacz IPS, TFT o rozdzielczości Full HD+ 2400 x 1080, odświeżaniem adaptacyjnym do 120 Hz oraz jasnością maksymalną 500 cd/m² nitów, kontrast 1900:1. Przedni aparatem (8 MP) umieszczono w niewielkim okrągłym wcięciu na środku przy górnej krawędzi.
Na górnej krawędzi umiejscowiono również głośnik do rozmów. Ramki wokół ekranu są stosunkowo wąskie z delikatnie szerszą dolną belką. Zadowoleni mogą być użytkownicy poszukujący smartfonów z diodą powiadomień. Dioda LED umieszczona na krawędzi informuje nas od oczekujących powiadomieniach czy stanie naładowania baterii.
Test Infinix Note 12 Pro – ma w sobie to coś…
Wrażenia użytkowe? Jak najbardziej poprawne. Ekran jest czytelny, kolory przyjemne dla oka, dobrze pracuje się nawet na dworze (chociaż w słońcu już mniej). Nie zauważyłem też, aby ikony czy napisy były poszarpane.
Praca na nim jest bardzo przyjemna, a co najważniejsze, technologia wykrywania światła otoczenia z wykorzystaniem algorytmów SI udoskonala kontrast ekranu i poprawia jasność obrazu. Dodatkowo powłoka chroniąca przed niebieskim światłem zapewni lepszą ochronę i komfort dla twoich oczu podczas codziennego użytkowania smartfona.
Standardowo też model ten nie posiada żadnych fizycznych przycisków pod ekranem, a tylko dolną belkę z wirtualnymi przyciskami, którą możemy zamienić na gesty. Ja je osobiście uwielbiam.