Recenzja ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony

ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony

Ze względu na porę roku rośnie zainteresowanie kamerami, które umożliwiają nieprzerwaną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, a także w szerokim zakresie temperatur. Ważna jest także możliwość nagrywania obrazu w kompletnych ciemnościach.

W poniższej recenzji przyjrzę się konstrukcji i możliwościom sieciowej kamery kopułkowej IP – ANNKE CZ400. Jest to kamera do monitoringu zewnętrznego, wyposażona w obiektyw o 330° polu widzenia. Kamera z wbudowanym zasilaczem POE, ale istnieje też możliwość podłączania kamery pod zasilacz 12v.

ANNKE CZ400
ANNKE CZ400

Przystosowana do pracy w systemie monitoring IP. Cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność, wysoką funkcjonalność i stabilne parametry pracy ciągłej. Sprawdza się ona świetnie w obiektach takich jak domy, sklepy, magazyny lub obiekty przemysłowe.

Reklamy

Model ten został wyposażony w szeroko opisywane i promowane inteligentne funkcje analizy obrazu, które do działania nie wymagają stosowania komputera i dodatkowego oprogramowania. Cały proces analizy obrazu odbywa się wewnątrz kamery.

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/3″ progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2592 x 1520 px @ 24 kl/s. Obraz o takiej rozdzielczości prawidłowo odwzorowuje nawet drobne detale obserwowanego planu i umożliwia wykonanie efektywnego zbliżenia cyfrowego. Dzięki czemu kamera sprawdza się świetnie w systemach, którym stawia się wysokie wymagania, co do jakości generowanego obrazu.

Do budowy testowanego modelu wykorzystano standardowy układ podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 20 m. Producent nie zapomniał też o automatycznym filtrze  IR-CUT, który poprawia jakość obrazu w dzień i w nocy.

Cechy:

 • przetwornik 4MP, rozdzielczość FULL HD (2560 X 1440), funkcje wsparcia obrazu
 • Prywatny bezprzewodowy monitoring, do stworzenia, którego nie potrzebujemy specjalisty
 • Bezpłatna aplikacja Annke Vision na Android i iOS, oraz oprogramowanie na PC
 • Podgląd w telefonie na żywo z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu
 • Powiadomienia alarmowe na telefon oraz email natychmiast po wykryciu ruchu
 • dedykowany serwer DDNS – konfiguracja kamery jest banalnie prosta, a korzystanie z podglądu w aplikacji całkowicie darmowe
 • Jakość nagrań 4K (2592 x 1520)
 • 4 x zoom optyczny
 • skuteczny monitoring w nocy dzięki wbudowanym mocnym diodom IR (podczerwień)
 • regulacja czułości wykrywania ruchu
 • obrotowa głowica: 330° w poziomie i 90° w pionie
 • Tryb nocny podczerwień – czujnik zmierzchu IR-Cut Filter
 • Prosta obsługa i konfiguracja

Po zerknięciu na specyfikację nasuwa się kilka myśli. Na przykład to, że kamera ma całkiem niezły sensor optyczny o rozdzielczości 4 megapikseli. Obsługa standardu 802.3at PoE to raczej standard w profesjonalnych urządzeniach do nadzoru video – umożliwia zasilanie kamery i przesyłanie danych po jednym kablu, jednak w przypadku takiego rozwiązania musimy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie do zasilania, np. switch PoE. Kamera może być obsługiwana przez oprogramowanie instalowane na komputerze, przez rejestrator lub nawet zdalnie przez aplikację mobilną.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]