Recenzja ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony

ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony

Ze względu na porę roku rośnie zainteresowanie kamerami, które umożliwiają nieprzerwaną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, a także w szerokim zakresie temperatur. Ważna jest także możliwość nagrywania obrazu w kompletnych ciemnościach.

W poniższej recenzji przyjrzę się konstrukcji i możliwościom sieciowej kamery kopułkowej IP – ANNKE CZ400. Jest to kamera do monitoringu zewnętrznego, wyposażona w obiektyw o 330° polu widzenia. Kamera z wbudowanym zasilaczem POE, ale istnieje też możliwość podłączania kamery pod zasilacz 12v.

ANNKE CZ400
ANNKE CZ400

Przystosowana do pracy w systemie monitoring IP. Cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność, wysoką funkcjonalność i stabilne parametry pracy ciągłej. Sprawdza się ona świetnie w obiektach takich jak domy, sklepy, magazyny lub obiekty przemysłowe.

Model ten został wyposażony w szeroko opisywane i promowane inteligentne funkcje analizy obrazu, które do działania nie wymagają stosowania komputera i dodatkowego oprogramowania. Cały proces analizy obrazu odbywa się wewnątrz kamery.

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/3″ progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2592 x 1520 px @ 24 kl/s. Obraz o takiej rozdzielczości prawidłowo odwzorowuje nawet drobne detale obserwowanego planu i umożliwia wykonanie efektywnego zbliżenia cyfrowego. Dzięki czemu kamera sprawdza się świetnie w systemach, którym stawia się wysokie wymagania, co do jakości generowanego obrazu.

Do budowy testowanego modelu wykorzystano standardowy układ podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 20 m. Producent nie zapomniał też o automatycznym filtrze  IR-CUT, który poprawia jakość obrazu w dzień i w nocy.

Cechy:

 • przetwornik 4MP, rozdzielczość FULL HD (2560 X 1440), funkcje wsparcia obrazu
 • Prywatny bezprzewodowy monitoring, do stworzenia, którego nie potrzebujemy specjalisty
 • Bezpłatna aplikacja Annke Vision na Android i iOS, oraz oprogramowanie na PC
 • Podgląd w telefonie na żywo z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu
 • Powiadomienia alarmowe na telefon oraz email natychmiast po wykryciu ruchu
 • dedykowany serwer DDNS – konfiguracja kamery jest banalnie prosta, a korzystanie z podglądu w aplikacji całkowicie darmowe
 • Jakość nagrań 4K (2592 x 1520)
 • 4 x zoom optyczny
 • skuteczny monitoring w nocy dzięki wbudowanym mocnym diodom IR (podczerwień)
 • regulacja czułości wykrywania ruchu
 • obrotowa głowica: 330° w poziomie i 90° w pionie
 • Tryb nocny podczerwień – czujnik zmierzchu IR-Cut Filter
 • Prosta obsługa i konfiguracja

Po zerknięciu na specyfikację nasuwa się kilka myśli. Na przykład to, że kamera ma całkiem niezły sensor optyczny o rozdzielczości 4 megapikseli. Obsługa standardu 802.3at PoE to raczej standard w profesjonalnych urządzeniach do nadzoru video – umożliwia zasilanie kamery i przesyłanie danych po jednym kablu, jednak w przypadku takiego rozwiązania musimy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie do zasilania, np. switch PoE. Kamera może być obsługiwana przez oprogramowanie instalowane na komputerze, przez rejestrator lub nawet zdalnie przez aplikację mobilną.

29 myśli na temat “Recenzja ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: