ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony
Ze względu na porę roku rośnie zainteresowanie kamerami, które umożliwiają nieprzerwaną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, a także w szerokim zakresie temperatur. Ważna jest także możliwość nagrywania obrazu w kompletnych ciemnościach.
W poniższej recenzji przyjrzę się konstrukcji i możliwościom sieciowej kamery kopułkowej IP – ANNKE CZ400. Jest to kamera do monitoringu zewnętrznego, wyposażona w obiektyw o 330° polu widzenia. Kamera z wbudowanym zasilaczem POE, ale istnieje też możliwość podłączania kamery pod zasilacz 12v.
Przystosowana do pracy w systemie monitoring IP. Cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność, wysoką funkcjonalność i stabilne parametry pracy ciągłej. Sprawdza się ona świetnie w obiektach takich jak domy, sklepy, magazyny lub obiekty przemysłowe.
Model ten został wyposażony w szeroko opisywane i promowane inteligentne funkcje analizy obrazu, które do działania nie wymagają stosowania komputera i dodatkowego oprogramowania. Cały proces analizy obrazu odbywa się wewnątrz kamery.
Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/3″ progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2592 x 1520 px @ 24 kl/s. Obraz o takiej rozdzielczości prawidłowo odwzorowuje nawet drobne detale obserwowanego planu i umożliwia wykonanie efektywnego zbliżenia cyfrowego. Dzięki czemu kamera sprawdza się świetnie w systemach, którym stawia się wysokie wymagania, co do jakości generowanego obrazu.
Do budowy testowanego modelu wykorzystano standardowy układ podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 20 m. Producent nie zapomniał też o automatycznym filtrze IR-CUT, który poprawia jakość obrazu w dzień i w nocy.
Cechy:
- przetwornik 4MP, rozdzielczość FULL HD (2560 X 1440), funkcje wsparcia obrazu
- Prywatny bezprzewodowy monitoring, do stworzenia, którego nie potrzebujemy specjalisty
- Bezpłatna aplikacja Annke Vision na Android i iOS, oraz oprogramowanie na PC
- Podgląd w telefonie na żywo z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu
- Powiadomienia alarmowe na telefon oraz email natychmiast po wykryciu ruchu
- dedykowany serwer DDNS – konfiguracja kamery jest banalnie prosta, a korzystanie z podglądu w aplikacji całkowicie darmowe
- Jakość nagrań 4K (2592 x 1520)
- 4 x zoom optyczny
- skuteczny monitoring w nocy dzięki wbudowanym mocnym diodom IR (podczerwień)
- regulacja czułości wykrywania ruchu
- obrotowa głowica: 330° w poziomie i 90° w pionie
- Tryb nocny podczerwień – czujnik zmierzchu IR-Cut Filter
- Prosta obsługa i konfiguracja
Po zerknięciu na specyfikację nasuwa się kilka myśli. Na przykład to, że kamera ma całkiem niezły sensor optyczny o rozdzielczości 4 megapikseli. Obsługa standardu 802.3at PoE to raczej standard w profesjonalnych urządzeniach do nadzoru video – umożliwia zasilanie kamery i przesyłanie danych po jednym kablu, jednak w przypadku takiego rozwiązania musimy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie do zasilania, np. switch PoE. Kamera może być obsługiwana przez oprogramowanie instalowane na komputerze, przez rejestrator lub nawet zdalnie przez aplikację mobilną.